Skocz do zawartości

[Shimano BR-M395] Opinie na temat Shimano BR-M395 i sklepu e-bmx.pl.


mrwolfpl

Rekomendowane odpowiedzi

To są hamulce hydrauliczne, i jeżeli dobrze rozumiem pytanie, to oferują całkiem niezłą modulację, nie są 0/1kowe, ale nie ma problemu z postawieniem roweru na kole. U mnie po 4kkm nie wymagają odpowietrzenia. W międzyczasie wymieniłem tylko klocki z przodu na metaliki po ok 1.5 po płaskim ale w różnych warunkach. Błoto, śnieg, pył. Jak nie stać cię na Deore to kupuj zanim Tobo przyjdzie i wyjaśni ci czemu są złomem nie nadającym się do jazdy ;)

Edytowane przez dran2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

również chce zmienic mechaniki na hydrauliki i mam podobny budżet jak  kolega wyżej,z tym że musze zmienic jeszcze manetki bo  mam zintegrowane z klamka.

szukałem SHIMANO BR-BL-M355 ale nigdzie nie moge ich znaleźć.

jak nic sie nie zmieni to chyba kupie te ! 

 

http://ctbike.pl/shimano-acera-br-m395-bl-m395-komplet-hamulcow-tarczowych.html

 z tego co widze to sa pchane do rowerów za 3k.

 

 

 

Edytowane przez pokerman9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bierz ;) nie będą złe. W zasadzie wszystko od shimano można brać w ciemno.
Prawda. :) Ja od 2012 roku jeżdżę na troszkę wyższym modelu - M445 i jestem bardzo zadowolony. Żadnych problemów, jak dla mnie siła wystarczająca - bez problemu stawiają na koło przy nawet sporej prędkości, modulacja w porządku, żadnego odpowietrzania, od nowości pracują tak jak powinny, nigdy mnie nie zawiodły :) Jestem pewien, że będziesz zadowolony z tych M395 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odnośnie E-bmx.pl ze swojej strony mogę gorąco polecić.

Zrobiłem tam zakupy dwukrotnie: pierwsze normalnie kilka rzeczy, zapłata, wysyłka -ok.

Drugie zamówienie było dość skomplikowane bo coś kupiłem zapłaciłem, potem domówiłem i zmieniłem zdanie, dodatkowo wpadł mi pomysł żeby wykorzystać tylną piastę Novateca którą miałem ale na wąskiej obręczy  (TD24) i poprosiłem żeby mi zapleciono na szerszej.

Potem okazało się że nie ma tych obręczy które wybrałem - właściciel w tej cenie zaproponował mi lepsze.

Generalnie nie było to łatwe zamówienie a wyszło bezbłędnie - tak jak chciałem.

Kontakt bezproblemowy - najlepiej z Panem Bogdanem.

Naprawdę polecam -bardzo dobre albo dobre ceny części, zaplecenie koła bez kosztów za robociznę -płacimy tylko za części.

Koła bardzo dobrze zaplecione, nie porysowane. Czego chcieć więcej?

I nie jest to żadna reklama.

Jeśli chodzi o dostawę to za pierwszym razem była szybka, za drugim ze względu na moje zmiany i konieczność dostarczenia piasty wiadomo się wydłużyła ale to głownie z mojej winy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

również chce zmienic mechaniki na hydrauliki i mam podobny budżet jak  kolega wyżej,z tym że musze zmienic jeszcze manetki bo  mam zintegrowane z klamka.

szukałem SHIMANO BR-BL-M355 ale nigdzie nie moge ich znaleźć.

jak nic sie nie zmieni to chyba kupie te ! 

 

http://ctbike.pl/shimano-acera-br-m395-bl-m395-komplet-hamulcow-tarczowych.html

 z tego co widze to sa pchane do rowerów za 3k.

Jeśli zakup hamulców to dla Ciebie duży wydatek to... nie kupuj tanich tarczówek Shimano.

Z uporem maniaka powtórzę: to nie są trwałe ani nieawaryjne hamulce. Dobre do bardzo rekreacyjnej jazdy w temperaturach lata. Są plasowane w okolicach grupy altus, jej przeznaczenie jest takie a nie inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro są takie złe to dlaczego sa pakowane do rowerów  za 3k? :icon_confused:

w porach zimowych nie bd jeździł,jedynie marzec-pażdziernik.

jazda po lasach itp.,troche bardziej agresywnie  :woot:

rekreacyjnie to latam asfaltem  :icon_wink:

w prawdzie to temat poświęcony konkretnemu modelowi hamulców ale jaki mogli byście polecić jak nie te ?  :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

skoro są takie złe to dlaczego sa pakowane do rowerów za 3k? :icon_confused:

Z innymi hamulcami ten sam rower kosztowałby 3,5 k

Potwierdzam opinie przedmówcy. Do poważniejszej jazdy się nie nadają.

U mnie po 10k km klamki mają takie luzy że w słuchawkach jeździć muszę bo dźwięk telepiących się na wszystkie strony klamek jest nie do zniesienia.

Nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobo ma rację. Sam fakt, że są to hydrauliki i od shimano nie czyni z nich cudów, akurat ten model im się nie udał. A dlaczego są wsadzane do rowerow za 3k? Ano właśnie dlatego, że są tanie i średniej jakości. Na rowerze za 3k się nie startuje w mistrzostwach polski tylko jeździ na wycieczki z dziecmi, więc takie pewnie wystarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te hamulce, od 1.5 roku (kupiłem koniec 2013) - były zapakowane do roweru za 7k (katalogowo).

Modulacja dobra, siła hamowania - ok, choć w porównaniu z XT kumpla od razu poczujesz różnice.

 

Na wycieczki z dziećmi nie jeżdziłem, ale dały radę i Tatrach 3 tyg. temu i na zlocie w zeszłym roku w Brennej. I na kilku innych wypadach w góry. A za miesiąc zobaczyym czy dadzą radę w Alpach (to będzie mój test czy zmieniać hample na SLX/XT).

 

Jedynie co do trwałości się nie wypowiem, bo nie mają nawet tysiaka przejechane - to mój rower głównie to wypadów w góry i jest najmniej jeżdzony.

Nie zapowietrzyły się ani razu. Stosunek cena jakość moizm zdaniem dużo więcej niż dobry.

 

Także jeśli nei masz za dużo kasy - to ja je polecam. Z praktyki. Jeśli nie jeździsz na poziomie zawodniczym to Ci wystarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w prawdzie to temat poświęcony konkretnemu modelowi hamulców ale jaki mogli byście polecić jak nie te ?  :blink:

 

Wszystkie nawet ze starszych serii Deore jak by się dało namierzyć. Lub co najlepsze po prostu odczekać, zakombinować trochę więcej grosza i kupić najnowsze Deore 615 http://allegro.pl/shimano-deore-bl-m615-br-m615-przod-tyl-i5323484462.html?bi_s=archiwum_allegro&bi_m=Offers&bi_c=Product&bi_term=Sport+i+Turystyka-3919_Rowery+i+akcesoria-16414_Cz%C4%99%C5%9Bci-16416_Hamulce-16434_Tarczowe-16463

Tu już jest przepaść w pracy a porównywanie Altusa z XT to już w ogóle mija się z jakimkolwiek celem. Z dobrą hydrauliką jest jak z amorem; trzeba zainwestować by być zadowolonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beskid zapewne te deorki byłyby najlepszym rozwiązaniem ale muszę jeszcze zmienic manetki i tarcze waptie zeby sie nadawaly(chyba taniej wyszło by wymienic rower  :sick: )

kolega ma jeszcze takie http://allegro.pl/shimano-alivio-hamulce-tarczowe-br-m445-komplet-cr-i5015057108.html  i nie narzeka.

zapewne beda miały podobne dzialanie do m395.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zastanów się, czy jest sens zmieniać lipnie hamujące mechaniki na słabo hamujące hydrauliki i jeszcze za to dopłacać? te deorki, które podał Beskid są naprawdę super, do tych, które podałeś to jest przepaść. ja bym odpuścił i poczekał jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podchodz do sprawy na zasadzie "kolega ma i nie narzeka". Ja też mam stare 535 i też nie narzekam ale wiem jak pracują 615-ki. Ty chcesz mieć; lepiej, mocnej, mniej awaryjnie. SPD też kosztuje ale poczekać może bo na zwykłych platformach idzie normalnie jeżdzić. Na bardziej zaawansowanych rzeczach jak amor czy właśnie hydraulika różnicę na duży + czuć po pierwszych km.

Edytowane przez beskid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...