Skocz do zawartości

[amortyzator] do roweru crossowego 28", 700c


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Przymierzam się do kupna amortyzatora do roweru crossowego, oryginalnie mam w Giancie Roam Disk 2 zainstalowany SR SUNTOUR NEX MLO. Amor ten jest... nijaki... ciężki jak diabli, pracuje tak sobie... - tyle, że działa... 

Chcę go wymienić... a że mam średnie pojęcie o tym co można kupić... i czy w ogóle warto... 

Przede wszystkim zależy mi na tym, by był w miarę możliwości nie do zajechania, najlepiej powietrzny, ze skokiem 63-75 więcej chyba nie będę w nim potrzebował, to nie góral... 

Na rynku jest chyba niewiele, a w sklepach w zasadzie nic... Do dobrą sprawę to można sprowadzić tylko modele Suntour i RST. Zastanawiam się co wybrać... Rower w większości wykorzystywany jest do jazdy szosą i szutrami... tyle, że trochę kilometrów robi rocznie - jakieś 15000. 

Co do ceny to powiedzmy górna granica w okolicy 800 zł... to rower w zasadzie na co dzień... więc i tak wszystko się w nim prędzej czy później zużyje. Pakowanie amora za dwa kawałki jest w nim bezcelowe.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź... i sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam16v - wielkie dzięki... miałem co robić. kilka godzin spędziłem na stronach sr suntoura szukając tego modelu... patrząc po zdjęciach wyszło mi, że jest to model z 2011 lub z 2012 roku i faktycznie któraś z S. Trochę bojąc się... bo opis na stronie aukcji sugerował jednak coś innego, zamówiłem go. Doszedł... i jest to S-ka... Po zainstalowaniu, napompowaniu, czuję wyraźnie różnicę, amortyzator zachowuje się rewelacyjnie. Rower wyraźnie lżejszy :) , muszę się jednak trochę przyzwyczaić to nowej charakterystyki "bujania" :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Koledzy mam takie pytanie, z góry przepraszam jeśli głupie ale jestem zieleniak maksymalny.

Skąd mam wiedzieć jakie ciśnienie jest bezpieczne dla mojego amora ? Tzn. skąd mam wiedzieć ile maksymalnie mogę nabić powietrza do mojego amortyzatora ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z instrukcji obsługi.

Czasem na goleni może być tabela z ciśnieniami.

Jesteś aż tak ciężki, że interesuje Cię krytyczna wartość ciśnienia dla twojego widelca?

To nie opona na szosę, że dobijasz max ile się da i jazda. Ciśnienie dobierasz tak by uzyskać właściwe ugięcie wstępne (SAG).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...