Skocz do zawartości

Zakup Groupsetu czy poszczególnych części?


qball

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Mam w swoim canyonie mix - Dura Ace / Ultegra i tak się zastanawiam nad przesiadką na cały groupset DuraAce albo właśnie Ultegra.

 

Czy bardziej się opłaca kupować pojedynczo czy cały groupset?

 

pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to temat masz źle założony.

Po drugie dlaczego przeszkadza Ci taka mieszanka komponentów? Co w rowerze jest da a co ultegra?

Po trzecie jeśli całość da to dlaczego, jeśli całość ultegry to dlaczego?

 

Poza wagą obie grupy różnią się właściwie materiałem, wyglądem i bardziej precyzyjnym klikaniem manetek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ok sorry,nie mogę już edytować

2. Z czystego puryzmu.. Nie lubię dychotomii :) aczkolwiek nie ma murów nie do przeskoczenia itd.

3. łańcuch, kaseta, manetki + przednia zmieniarka ultegra

    hample, przerzutka tył, korba - da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co miałaby zmieniać?

Co w obecnej konfiguracji działa nie tak?

Manetki działają inaczej, mają inną "ergonomię". 

Do tego zmiana bębenka/piasty/koła tył żeby zamontować kasetę Campagnolo. Inaczej grupa nie będzie "homogeniczna". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa w porządku, ale chęć zmian zawsze jest, stąd pytania.

 

Pasuje mi skok, działanie itd shimano, wygląd trochę mniej, ale jak już napisałeś jednak zmiana bębenka i całego groupsetu to spory wydatek..

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przesiadka na Campe Record by coś zmieniała ? (poza efektem wizualnym)

Nie miałem nigdy do czynienia z Kampaniolo więc jeszcze taką opcję bym rozważał..

 

Poza szpanem i wyglądem niewiele choć sposób wrzucania i zrzucania w Campie jest specyficzny i niektórym się podoba - np możliwość zrzucenia o kilka biegów w dół kciukiem gdy trzeba finiszować.  

Pamiętaj też o droższych częściach zamiennych do Campy (chyba, że jeździł będziesz na łańcuchu i kasecie Chorus).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...