Skocz do zawartości

[Amortyzator] Jaki amortyzator przedni do kross hexagon x1


Rekomendowane odpowiedzi

tak jak w temacie :D
poszukuję amortyzatora przedniego do mojego rocznego rowerku :D a o amorkach nie mam prawie w ogóle pojęcia więc pytam się was, mam nadzieję że pomożecie :D
na amortyzator chcę przeznaczyć 400~700 zł (taka różnica bo zastanawiam się czy będzie się opłacało dać więcej) głównie jeżdżę po lasach i błotnistych drogach gdzie nie brakuje wybojów i górek do skakania, obecny (czyli ten co był na samym początku) amorek wbija się do samego końca (słychać jak stuka) nawet jak na prostej drodze nacisnę na przód. 

myślałem o jakimś powietrznym ale nie jestem pewien i o skoku 120~140, ważę około 65kg

za pomoc z góry dziękuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hexagon X1 ma standardowo marny widelec a raczej kowadło o skoku 60 mm jak dobrze pamiętam. Jeśli zmienisz mu na widelec o skoku 120-140 mm tak jak chcesz, to geometria ramy będzie bardzo zmieniona i możesz już nie czerpać przyjemności z jazdy. Jeszcze pytanie - po co Ci amor 120 mm ???

Jeśli chcesz już zmienić amor, to myślę że max 100 mm powinno wystarczyć. W tym przedziale cenowym możesz szukać jakiegoś używanego Epicona/Epixon może F1rst-a jeszcze lub jak trafisz to jakiś Fox lub RS. Tylko z drugiej strony, moim zdaniem, lepiej będzie sprzedać to co masz dołożyć trochę kasy i kupić jakiś lepszy rower. Nie namawiam a sugeruję a decyzja należy do Ciebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbym chciał kupić całkiem nowy rower to bym musiał troszkę dopłacić (nawet jakbym sprzedał to co mam)

120mm myślałem że to powinno odpowiednie (tak jak mówiłem słabo znam się na amorkach)

ale jakbym zamontował 120 to bardzo by się zmieniła geometria (tego w ogóle nie wziąłem pod uwagę)

warto dopłacać do droższych ?

czy opłaca się brać powietrzne ? może jakieś inne ?
z jakiej strony proponujesz kupować części ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz widelca pod v-brake czy tarcze?

Nowy czy używane?

 

Jeżeli do tej ramy włożysz takie 120mm przód pójdzie mocno w górę i rower przestanie skręcać i podjeżdżać.

Także uważam, że 100mm to maksimum dla tej ramy.

 

Jeżeli widelec będziesz miał dobrze ustawiony (tj. nie będziesz tracił połowy skoku po zajęciu pozycji) to 100mm wystarcza do jazdy jak opisałeś.

Powietrzny widelec ma zaletę, że możesz go szybko dopasować do sytuacji. W górach masz zjazd z uskokami - dobijasz powietrza, żeby nie dobijał. Jedziesz w łatwym terenie - upuszczasz i zyskujesz na czułości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężynowe są fajne, ale z wysokiej półki Manitou Minute, RS Recon.

Jedna z widelców pod v-brake jesteś skazany na skromny wybór nowych (niska półka gównie) i polowania na używane.

Z używanych szukaj RS Recon (czasami się trafi z pivotami), Tora, Raidon, F1RST.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat firsta nie polecam. Przy 100 mm skoku dostępnego jego lagi wystają na jakieś 120 mm. Więc mimo małego skoku geo leci na ryj.

Nie liczy sie to jak bardzo lagi wystają z goleni tylko to jaką wysokość axle to crown ma amortyzator .

 

First 100mm ma 460mm czyli mniej niż Reba(473) 100mm czy manitou 100mm (478) i praktycznie taką samą jak fox f90 (460.9) więc nie siej fermentu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...