Dadziu Napisano 28 Lutego 2015 Udostępnij Napisano 28 Lutego 2015 Witam. Jeżdżę na wycieczki ze Smatrfonem. Używam Motorolli Moto G pierwszej generacji z dedykowanym uchwytem rowerowym Haicoma. Do tego mam 2 sensowne PowerBank o pojemności 10000mah. Powerbank przymocowuję do ramy taśmą izolacyjną. Przy korzystaniu z nawigacji dość intensywnie pod koniec dnia zwykle mam 1/4 powerbanku do wykorzystania. Drugi pełny. System się sprawdza. Jeżdżę z Google Maps. Aplikacja mi pasuje, bo przygasza ekran, oszczędzając baterię. To z czym mam problem, to szczegółowe zaplanowanie wycieczki. Nie bardzo interesuje mnie wyznaczenie przez urządzenie trasy z punktu A do punktu B. chciałbym mieć możliwość zaplanowania jej w taki sposób, że wcześniej planuję zjazdy do ciekawych miejsc i nie muszę co kilkanaście kilometów, modyfikować trasę / sprawdzać ile do zjazdu itd.Chciałbym mieć więc możliwość zaplanowania jej na komputerze w taki sposób, że dodaję punkty które chcę odwiedzić i wysyłam sobie do smartfona. Aktualnie jest tak, że nawet jeśli wyślę sobie link (np. mailem) do przygotowanej w komputerze trasy to na smartfonie owszem trasa otwiera się w google maps, ale nawigacja nie działa. Po kliknięciu w ikonkę "nawiguj" na smarfonie zamiast stanartowego panelu nawigacji otwierają się wskazówki tzn. skręć gdzieś tam po 300 metrach. Tryb śledzenia mojej pozycji i nawigacji nie działa. Chciałbym mieć normalny panel nawigacyjny. Co robię źle? Ktoś może pomóc, a może przesiąść się na nawigację np. na Garminie? Jak tutaj wygląda szczegółowe planowanie trasy? Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach More sharing options...
Baikal Napisano 28 Lutego 2015 Udostępnij Napisano 28 Lutego 2015 https://suport.google.com/mymaps/answer/3138699 Wcześniej było to prostsze na dole była opcja zapisz w moich mapach i tyle teraz tego nie mogę znaleźć Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach More sharing options...
Dadziu Napisano 28 Lutego 2015 Autor Udostępnij Napisano 28 Lutego 2015 Problem dotyczy tego, że nawet jeśli zapisze się mapę w moich mapach to nawigacja i tak nie działa.Również w podesłanym linku jest tylko opcja "Pobieranie nawigacji zakręt po zakręcie" - czyli wskazówek dojazdu a nie nawigacji w sensie scricte, takiej która działa "na żywo" Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach More sharing options...
mbiela Napisano 28 Lutego 2015 Udostępnij Napisano 28 Lutego 2015 Zaplanuj sobie trasę gmaps w komputerze i skopiuj link. Wklejasz go na stronie gpsvisualizer.com (opcja Convert to gpx) i dostajesz ścieżkę, którą możesz wciągnąć do osmand, który działa offline. W samych gmaps ustalasz którędy jedziesz. Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach More sharing options...
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.