Skocz do zawartości

[do 2200 zł] Rowery dla małżeństwa (MTB czy crossowe?)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Przyszła wiosna, nowe własne lokum, dużo zieleni w około, dużo możliwości i za daleko już chodzić piechotą, wiec trzeba kupić rowery... A jako, że pół roku temu się wprowadziliśmy i nie mamy za dużo wolnej kasy, jak i nie planujemy ekstremalnych wypadów, więc nie chcielibyśmy wydawać zbyt dużo pieniążków...

 

Jeździć będziemy pewnie w równej mierze po asfalcie, drogach rowerowych, jak i żwirówkach oraz lesie. Stąd też nie wiem, czy MTB czy cross.

 

Prosiłbym o polecenie jakiś roweru do 1100 zł dla mnie oraz w takiej samej cenie dla żonki. Wstępnie myślałem nad B-twin z Decathlonu oraz Rometach, Kross to już trochę za drogo...

 

Z góry dzięki za wszelkie propozycję i rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla żony: raczej 17"

 

http://allegro.pl/rower-scud-crossland-28-suntour-shimano-alivio-i5130083713.html?source=mlt

 

Dla ciebie: raczej 19"

 

http://allegro.pl/rower-28-brennabor-niemiecki-cross-kross-24b-i5043239839.html

 

 

Jeśli będą rozmiary, to chyba trudno o lepszą opcję na dziś w założonym budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm już myślałem o tych Kandsach, a tu nowość :P

 

Te propozycje maja lepsze komponenty, czy po prostu to samo tylko o 200 zł niżej??

 

edit-

 

Doczytałem, że ten niemiec ma lepsze przerzutki, ale co z resztą??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scud to jeden z czworaczków Trans-Roweru (kands / lazaro / scud / spartacus) - zasadniczo poza napisem na ramie różnic niewiele.

Brennabor to nie tyle "niemiec" co "ziemie odzyskane" :)  :)  - jeżeli nie planujesz jazdy ekstremalnej (ktoś tu chciał na crossie zjeżdżać po schodach ... )   to nie ma się co bać ...

Jak już się zdecydujesz , to przeszukaj to forum a na pewno znajdziesz opinie uzytkowników.

Za 2x50 zł założysz błotniki sobie i żonie  (wypas - można i taniej   :)  ) - i błoto też nie będzie straszne ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy naszym wzroście nie lepiej było odpowiednio ramy 19 i 21??

 

edit-

 

Dobra zmierzyłem nogę i chyba u mnie 19 będzie ok, u żony zobaczymy.... Trzeba jutro gdzieś podjechać i sobie pojeździć po sklepie ;)

 

edit-2


Mam jeszcze pytanie o gwarancję.... niekiedy piszą w opisach, że gwarancja na podzespoły 12 miesięcy, a przecież w PL jest na 24 miesiące, jak to z tym jest??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm my mieszkamy w Wawie, co prawda obrzeża, są blisko pola, łąki, lasy itd. ale jednak głównie będzie to asfalt, ścieżka rowerowa i pewnie jak coś żwirówka, bardzo rzadko leśna dróżka czy jakiś piach... wiec nie wiem jest sens iść w lepszy amortyzator??

 

Szczególnie, że chyba inne podzespoły lepsze ma Brennabor, czy się mylę? No i jest tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mylisz się. A inni pewnie napiszą że to i tak nie amortyzator, tylko "uginacz" :)   A  zatem im mniejszy skok, tym mniej szkodliwy...

 

Ja nie widzę u siebie do kiedy obowiązuje promocyjna cena - do marca  (czyli dzis się kończy) czy do końca marca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, doszedłem do tego... ale ponawiam też m. in. do Ciebie pytanie czy przy jeździe głównie po asfalcie i twardej nawierzchni odczuję różnice??

 

I czy inne lepsze podzespoły (manetki, przerzutki, korba) oraz niższa cena o stówkę nie rekompensują tego??

 

Ze Scoudem jest prosta sprawa, lepszy i tańszy od Kanda 1100, bo ma chyba podzespoły Maestro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.

 

Chyba wybiorę te 17 i 19, sugerowałem się, że do crossa niby większe ramy, ale lepiej się siedzi na tych mniejszych...


edit:

 

Jeszce tylko muszę swoją sknerowatą żonę przekonać, bo ona myślała o czymś tańszym albo używanym imporcie z RFN.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 185 cm wzrostu, nie preferuję sportowej pozycji (wyciągniętej) na żadnym rowerze ale przy 20 calach roweru tego typu miałem wrażenie że brakuje mi "przestrzeni" (mostek 100 mm). 22.5 cala było pod tym względem ok, ale rama nie zapewniała sensownego prześwitu. W tym przypadku wziąłbym gdyby była ramę 21 cali ale takowej w ofercie nie było, więc rower jako zakup odpadłby dla mnie.

Moja sugestia jest taka żebyś jeśli jest możliwość przymierzył się do rowerów i zobaczył. Ja przy 19tce musiałbym mieć mostek 130 mm co wpłynęłoby negatywnie na kierowanie rowerem (przesunięcie masy do przodu, nad koło). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm byłem dziś w pobliskim Decathlonie ,al tam rozmiary są m, l i xl... wiec nie wiem czemu do odpowiada. Przymierzyłem się tylko chwile, ale było mi w sumie obojętnie czy L czy XL... ale to były MTB

 

Może jutro albo po jutrze przymierze jeszcze jakiś rower cross, jak znajdę coś sensownego w okolicach pracy lub domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...