Skocz do zawartości

[do 500-600]Rower dla 7 latka


Rekomendowane odpowiedzi

witam szukam propozycji roweru dla syna wzrost 125, syn chciał z normalnym tylnim zwykłym hamulcem a ja myślałem z jakimiś przerzutkami by przynajmniej trochę polepszyć komfort jego jazdy np. pod górę. można to połączyć? czy trzeba wybrać albo przerzutki albo hamulec? wiadome ze dzieci eksploatują maksymalnie rower więc nie myślę o super sprzęcie bo pewnie za 2-3 lata będzie trzeba kupić nowy, wtedy pewnie będzie bardziej dbał. z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalny tylny hamulec nie ma nic wspólnego z przerzutkami-

Jeśli rower jest jednobiegowy (single speed) to hamuję się "korbiąc" do tyłu.

Spokojnie może być rower przerzutkowy ze zwykłym hamulcem z tyłu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej szukać rowerku na kołach 24" z ramą około 12-14". Proponuję przejść się z synem po sklepach i zobaczyć co mają w ofercie, na pewno nie kupuj w marketach jak praktiker czy tesco i szukaj rowerów bez żadnej amortyzacji z tyłu ani z przodu - takie uginacze tylko niepotrzebnie ważą. Hamulce tak samo typu v-brake, żadne tarcze w tej cenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz jak fachowym nazewnidztwu określa się rower z prze rzutką plus hamulec nożny tylni ? oraz jeżeli zdecydowałbym się na normalne przerzutki to w tej cenie jakiego osprzętu można się spodziewać, chodź syn wolałby nożny hamulec tylni a ja dla niego przerzutkę dodatkowo do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulec nożny tylni plus przerzutka planetarna czyli biegi w korbie tylnej rozpowszechnione w rowerach miejskich.Przerabiałem temat roweru dla 7-latka.W tych pieniądzach znajdziesz dużo rowerów.Za 2 lata komunia i rower do wydania także kup taki jaki się użytkownikowi będzie podobał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie znajdziesz tego rozwiązania. Dziecięce to większości przerzutka tylna sama.Kiedyś coś romet wkładał takie przerzutki do składaków.Dla tego wieku szkoda droższego i lepszego roweru, no i bez przesady że zaraz dzieciak popsuję prędzej wyrośnie niż coś tam popsuje.Jak Ci zależy na tylnym hamulcu nożnym to jakiś składak a jak z przerzutką to jakiś ala górski dziecięcy.Szpan dopiero zaczyna się na komunię więc może teraz jakaś używka i odłożyć na jakiś z bajerami za 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj używek.

 

Dziecko może ci wyrosnąć za dwa lata ale i za rok. Może nie chcieć jeździć albo się okaże że musisz szukać czegoś poważnego bo robi z tobą kilkadziesiąt km.

 

Ja dla dzieci wszystko w używce kupowałem i fajne rowery za grosze kupiłem.

Większość oddawałem dalej z zyskiem.

 

 

Owszem ja szukam takich z wadami. Nie ma hamulców nie ma powietrza w kołach przerzutka nie działa.

Ale dzięki temu za kilkadziesiąt zł kupuję rower za który w sklepie musiałbym dać pod tysiąc do tego dwie godziny pracy i 30-50zł w częściach i jazda.

A też nie boję się że jak dzieciak pojedzie gdzieś z kolegami i mu ukradną to będzie wielka żałoba. Tak samo nie bolą mnie obtarcia i inne zwykłe eksploatacyjne (u dziecka) wypadki. 

Czasem widać rodziców z dzieckiem na rowerze za grubą kasę i ich strach jasno mówiący o co się bardziej boją dziecko/rower ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unibike Pilot to dobry wybor. Moje dziecko jezdzi od roku na takim (nawet kolor ten sam) a tez ma 7 lat. Przerzutki dosc miekko zestrojone wiec czesciej brakuje mu na predkosci a na wyjezdzie pod gorke nigdy. Predkosci mamy przewaznie okolo 15-16 km/h choc z przekroczeniem 20 nie ma problemu. Jesli rower faktycznie w dobrym stanie to cena tez mysle, ze nie przesadzona. Moj syn zrobil w zeszlym roku okolo 1000km na nim i rower spisuje sie dobrze. Przerzutka oczywiscie wymaga czasem regulacji ale od bezklasowej nie mozna wiecej wymagac.

Moim zdaniem to niezla propozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://olx.pl/i2/oferty/q-unibike-pilot/?view=gallery

 

dzisiaj zauważyłem nowszy model warto dopłacać 100 chodź tam jest przedni amor co raczej jest niepotrzebne ORAZ sprzedający preferuje osobisty odbior, chyba skuszę się na ten za 340 tylko pytanie czy w tego typu aukcjach olx czy allegro jest jakaś gwarancja zwrotu jakby okazało się że przyszedł szmelc ? kupno używek jest zawsze ryzykowna bo nie wiem jaki sprzęt otrzymam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

http://olx.pl/i2/ofe...t/?view=gallery dzisiaj zauważyłem nowszy model warto dopłacać 100 chodź tam jest przedni amor co raczej jest niepotrzebne ORAZ sprzedający preferuje osobisty odbior, chyba skuszę się na ten za 340 tylko pytanie czy w tego typu aukcjach olx czy allegro jest jakaś gwarancja zwrotu jakby okazało się że przyszedł szmelc ? kupno używek jest zawsze ryzykowna bo nie wiem jaki sprzęt otrzymam

 

Amortyzator przy tak lekkich rowerzystach prawie wogóle nie spełnia swoich zadań. Także moim zdaniem nie ma po co dociążać roweru (bo amorek jest ciężki). Ja szukałem właśnie takiego roweru bez amora i stąd wybór tego starszego Pilota. Co do zwrotów to przy transakcjach tego typu (nie przez sklep) nie masz formalnej możliwości zwrotu. Chyba, że dogadasz się ze sprzedającym inaczej (lub będziesz próbował dochodzić na drodze cywilno-prawnej rażącej różnicy sprzedawanego towaru z oferowanym). Ale jeśli jesteś zainteresowany to zadzwoń i poproś o dodatkowe fotki, zbliżenia, itp.  Jeśli ten rower ma przejechane 40km (albo nawet 400km) to jest to praktycznie nowy rower. Zrobisz regulacje, wymienisz linki (jeśli potrzeba), nasmarujesz łańcuch i możecie jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedź, tylko w przypadku syna preferencje wizualne się liczą :( nie zrozumie że amor nie spełnia swojej funkcji i to dodatkowe obciążenie dla roweru. Spodobał się rower niebieski napisałem do sprzedawcy czy jest możliwość wysyłki, jeżeli będzie zadzwonię popytać o więcej. A proszę powiedzieć syn ma ponad 120 cm, wzrost będzie dobry na ten rower ? Oraz wiecie może ile taka przesyłka roweru by kosztowała ?Skoro cena do negocjacji można coś zyskać


sprzedawca napisał, rower sprawny przerzutki i manetka działają prawidłowo nie ma luzów oraz co mnie zmartwiło rower używany ok 4-5 lat więc powinien być mocno wyeksploatowany czy może się mylę?chodź z drugiej Strony czego można się spodziewać z używanego roweru ze bedzie nowy hehe☺
jeszcze jedno nie patrząc na cenę co o tym rowerze można by powiedzieć w porównaniu z tamtymi poprzednimi nie patrząc już na ten zbędny amor http://allegro.pl/unibike-pilot-rower-dzieciecy-20-akcesoria-i5110546983.html. gdybym syna przekonał do czerwonego to pewnie bym kupił ten za 340
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku dzieci fakt czy rower się podoba czy nie, ma wręcz kluczowe znaczenie. W końcu lepiej żeby dziecko jeździło na cięższym i marniejszym rowerze, niż żeby nie jeździło na świetnym supersprzęcie. Skoro musi być amor to musi być. :thumbsup:

Mój syn ma 124cm i rower pasuje świetnie. Sztyca wyciągnięta nieznacznie i jeszcze jest zapas (także liczę, że conajmniej ten rok przejeździ jeszcze na tym).

Z tym wyeksploatowaniem roweru dziecięcego to ciężko powiedzieć po wieku bo porównując mojego syna do jego kumpla z podwórka (ten sam wiek) to rower mojego syna przejechał w tym sezonie około 1000km w tym ze 250km po dolinkach podkrakowskich (czyli troszkę lekkiego terenu) a w tym czasie rower jego kolegi przejechał ze 150km głównie po bulwarach wiślanych. Jeżeli sprzedawca zapewnia, że luzów nie ma to albo mu musisz uwierzyć albo pojechać sprawdzić. ;) Ale to raczej dobre rowery, więc ciężko je uszkodzić takim dzieciom. Co najwyżej przerzutka może być walnięta bo dzieci wolą rzucić rower niż oprzeć go na podpórce. Ale to pozaklasowa przerzutka, więc za grosze ją w razie czego wymienisz. Ja rower dla syna znalazłem na miejscu, więc spokojnie mogłem podjechać, obejrzeć i zadecydować. Spróbuj się dogadać, że jeśli będzie znacząco odbiegał od tego co pisze sprzedawca to zastrzegasz sobie prawo do zwrotu. Jeśli rower jest ok to powinien się na to zgodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dziś syn stwierdził -tato jeśli uważasz że ten czerwony będzie lepszy to może być, także od razu napisałem by podesłał mi zdjęcia z bliska roweru czerwonego za 340 zl, sprawdzimy wizualnie jak będzie ok to kupię go. sprzedawca gwarantuje że wszystko jest w dobrym stanie, także czekam na zdjęcia. nawet przy kupnie roweru dla dziecka człowiek musi przemyśleć 100 razy co za świat ☺. pozdrowienia i dziękuję za wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...