Skocz do zawartości

[stery] Accent HST S-10 wymiana łożysk


Siodemek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Mam pytanie odnośnie samych łożysk maszynowych do sterów Accent HST S-10. Czy zna ktoś ich symbol? Moje nie mają żadnego oznaczenia. Czy dokupię takie gdzieś? Wolałbym uniknąć kupowania całych sterów jeśli istnieje możliwość kupienia samych łożysk.

 

Pozdrawiam, Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelają, przy wiekszym obciążeniu np przy podjeżdzaniu pod górkę. Nawet jadąc po prostej jak wjadę w dziurę słyszę trzask. Niby same łożyska kręcą się całkiem całkiem, ale jakby z jakimś piaskiem w środku. Ale 2 lata temu miałem podobną historię, wymieniłem wkład i było okej przez prawie 2 lata, miesiąc temu znów zaczęło strzelać. Nie wiem czy to wina samych łożysk czy może czegoś innego. Miski są raczej prosto osadzone (wymieniałem je sam) no ale prawie 2 lata nie strzelały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O strzelaniu było coś tu, może jakoś Ci pomoże...

Co do łożysk, to nie wiem czy znajdziesz gdzieś podane ich oznaczenia. Może być też tak, że Accent podobnie jak inne firmy ma jakieś dziwne łożyska, których idealnie takich samych nie dostaniesz.

Jeżeli masz taką możliwość, to wyjmij jedno i przejdź się do sklepu z częściami do samochodów-motocykli, mi pomogli w sklepie z częściami do ciągników. Jeżeli nie chcesz to niestety wymiana sterów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierałem stery kilka razy sprawdzałem miski, główkę ramy wszystko. Nic nie pomogło. Nie wiem ile jeszcze pojerzdzę na tej ramie, może do przyszłego sezonu. W kilku sklepach już byłem idealnie nic nie dopasowali. Mówią, że będzie ciężko. A takie które były w miarę kosztowały 28PLN za sztukę czyli komplet więcej niż nowe stery. Chyba sobie podaruję i zakupię nowe stery. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeżeli nic nie dobrali, to faktycznie w tym przypadku pomyśleć nad nowymi sterami. Jak masz zamiar na tej rami jeździć tylko do przyszłego sezonu to proponuję kupić jakieś najtańsze accenty nie koniecznie na maszynach. Ale to Twój wybór...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliśmy się chyba. Nie do swoich misek regularne wianki, tylko zamiast tych sterów - inne stery na regularnych wiankach a nie maszynach. Sezon czy dwa przejeździsz spokojnie...

Odnośnie pasowania sterów. Obecne jakie masz to standardowe stery typu Ahead 1-1/8", więc wszystkie pozostałe stery tego typu będą pasowały do Twojej ramy, np. takie lub takie. Jeżeli chcesz się zagłębić w temat sterów zajrzyj na kochamrowery.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Chodziło mi o to, że wymiana misek to spora zabawa mi przynajmniej zajeło to prawie 2h i wiedziałem wtedy po co jest rowek w plecach i w tyłku... ale z drugiej strony 50PLN a 20 PLN to jest różnica :) 

A, że wszystkie miski na 1 1/8" będą pasowały to wiem. No teraz przynajmniej mamy jasną sprawę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak się tylko upewniam: jeśli teraz mam stery półzintegrowane z wiankami, które zaczynają umierać i chciałbym je wymienić na tego samego typu ale z łożyskami tzw. maszynowymi to mogę zastosować jedne z niżej wymienionych ?

 

1. http://allegro.pl/accent-airplane-stery-polzintegrowane-1-1-8-76g-cr-i5227242900.html

2. http://allegro.pl/accent-stery-hsi-s01-polzintegrowane-1-1-8-cr-i5059526862.html

3. http://www.cyklotur.com/czesci/stery-rowerowe/a-head-1-1-8-cala-28-6-mm/p,stery-polzintegrowane-hsi-sair-airplane-1-1-8-accent,12417.html

 

Czy któreś z nich są bardziej godne polecenia ? Ew. może jakieś inne w podobnym zakresie cenowym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...