Skocz do zawartości

[Rower] Cross do 1700 zł.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję roweru crossowego do maksymalnie 1700 złotych.

 

Będzie to mój pierwszy rower od dłuższego czasu.Trasa jaką bedę jeździł to w 70 procentach miasto, jednak chciałbym również pojeździć po ścieżkach leśnych.

 

W oko wpadł mi Kands Avangarde http://rowerykands.pl/rowery/111-kands-avangarde-2xdisc-nowosc-2015.html, jest on w miarę nowy na rynku, więc nie znalazłem zbyt dużo opinii o nim. Niezbyt orientuję się w osprzęcie, jednak widzę, że oprócz przedniej i tylnej przerzutki Alivio reszta osprzętu jest z niższej półki. Chciałbym wiedzieć czy nie wpłynie to diametralnie na wrażenia z jazdy.

 

Wiele osób na forum poleca także Amuleta 55 lub 500 jednak niezbyt mi się one podobają. Czy różnica między tym Kandsem a Amuletem jest znaczna? Myślę, że jako początkujący i tak nie byłbym w stanie wyczuć jakichś wielkich różnic między tymi rowerami.

 

Za Kandsem przemawiają także hydrauliczne hamulce tarczowe, co prawda są one z niskiej półki, jednak myślę, że przy amatorskiej jeździe nie będą one sprawiały jakichś większych problemów.

 

Czy ktoś byłby w stanie ocenić tego Kandsa lub polecić jakieś inne rowery spełniające moje wymagania. Dodam, że nie mam potrzeby kupna roweru jakiejś znanej firmy, co wiązało by się z posiadaniem gorszego osprzętu kosztem marki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy ktoś byłby w stanie ocenić tego Kandsa lub polecić jakieś inne rowery spełniające moje wymagania.
 Ten rower powinien w zupełności wystarczyć do jazdy po opisanym przez Ciebie terenie w jakim będziesz się poruszał. Jak zwiększysz swój budżet to większy będziesz miał wybór crossów. W tej cenie ciężko jest znaleźć konkurencję dla tego Kandsa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że poczekam jeszcze kilka tygodni, zobaczę jak rozwinie się sytuacja. Może uda mi się dozbierać do Caledona ponieważ zdaje się on być zauważalnie lepszy od Kandsa ze względu na pełną grupę Alivio. Mam nadzieję, że gdy pojawi się na rynku jego cena troszeczke spadnie. Myślę, że gdyby kosztował 2000 byłbym w stanie go kupić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po krótkich rozważaniach zacząłem zastanawiać się nad rowerem MTB 29er, ponieważ jednak chciałbym pojeździć również  w trudniejszym terenie jak kamieniste leśne drogi i drogi z utrudniającymi jazdę korzeniami (coś jak na tym obrazku http://hello.kei.pl/sandbox/bikestats/wulkany/DSC_0135.jpg ).Rower będzie służył również do dojazdu do pracy, jednak nie są to jakieś duże dystanse (3-4 km w 1 stronę).

 

Z tego co się orientuję cross będzie wygodniejszy do jazdy po mieście, jednak nie będzie nadawał się zbytnio do jazdy w takim terenie chociaż mogę się mylić. 

 

Z rowerów crossowych spodobał mi się Caledon DB, który powinien być dostępny na dniach, jednak Northtec ma w swojej ofercie również 29ery, dokładnie chodzi mi o ten model http://nrowery.pl/2015/mtb-29/cayon-al .Rowery te posiadają niemal identyczny osprzęt, który zdaje się być optymalny w tej cenie.Dodam, że mam około 180cm wzrostu, waga 75kg. Długość po wewnętrznej stronie nogi to około 82cm, więc myślę, że rama 19 cali byłaby dla mnie odpowiednia.

 

Czy jazda rowerem crossowym znacznie różni się od jazdy na MTB 29er, czy jednak dałbym radę pojeździć po mieście na MTB bez odczuwania znacznego dyskomfortu? Wolałbym jednak poświęcić troche wygody podczas jazdy po mieście dla możliwości jazdy w nieco trudniejszym terenie co na crossie będzie raczej niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, jak dla mnie to teren ze zdjęcia jest jak najbardziej osiągalny na crossie. Różnica jest taka, że na 29erze nie dokręcisz z górki tak jak na crossie, a w mieście grube i duże opony będą tylko przeszkadzać. Niemniej oba rowery, które Cię zainteresowały są bardzo dobrym wyborem w swojej klasie i sam musisz wybrać, czy wolisz sprzęt w góry i ciężki teren, czy do miasta i w lekki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co nie jest z chin ?

 

ramy wszyscy robią w tamtych rejonach bo taniej, reszte osprzętu też. Romet ma to do siebie że pakuje niskiej klasy osprzęt nawet w droższych rowerach tego samego modelu np. Ramblery czy to 1 czy to 4 to ma altusa i kiepskie manetki (Kross zresztą robi podobnie). W rometach był pewien szczegół - tylne koło nie było zamortowane symetrycznie w widelcu, co prawda nie przeszkadza to w niczym ale kiepsko wygląda.  

 

Moim zdaniem możesz postąpic na 2 różne sposoby, kupić tani i przebudować go z czasem albo zainwestować od razu.

 

Co do tego "terenu" co pokazałeś to cross poradzi sobie tam bez żadnych problemów. 29er w terenie będzie jednak wytrzymalszy i zniesie o wiele więcej (inne amortyzatory, inne koła) ale jest wolniejszy i w mieście męczy. No ale miasto to nie jego rewir.

 

 

ale kiedyś znalzłem cos takiego http://www.dobrerowery.pl/romet-rambler-4-0?gclid=CPTtz4in0MMCFYKWtAodf1IAMg

 

co prawda hample V-ki ale amor Rock`a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zdecydowałem się na Caledona DB, mam zamiar go kupić gdy tylko będzie dostępny, jednak pozostał problem doboru odpowiedniego rozmiaru ramy. Zmierzyłem dokładnie i mam 178cm wzrostu, długość nogi po wewnętrznej stronie - około 84cm. Z początku myślałem, że rama 19" będzie dla mnie odpowiednia, jednak napisałem maila do biura firmy Northtec i dostałem odpowiedź, że odpowiednim rozmiarem dla mnie będzie 21 cali. Zgadzałoby się to z rozmiarówką podaną na stronie producenta traktując crossa jako rower trekkingowy http://nrowery.pl/index.php/porady/8-porady/31-jaki-rozmiar-ramy-wybra

 

Czy po geometrii ramy podanej na stronie http://nrowery.pl/2015/cross/caledon-db da radę jakoś oszacować, czy rozmiar 21" na pewno będzie dla mnie odpowiedni? Niestety nie mam możliwości przymierzenia się do roweru ponieważ mieszkam na Dolnym Śląsku. Producent nie posiada jeszcze tych rowerów na stanie, więc nie byli w stanie zmierzyć odległości od górnej rury ramy do podłoża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Z tego poradnika wychodzi, że 21" byłoby dla mnie odpowiednie, czy po geometrii tej ramy da rade wywnioskować, czy nie odbiega ona jakoś specjalnie od standardowych crossów? Ponieważ z tego, co przeczytałem rowery różnych producentów różnią się od siebie geometrią ramy, więc czasami rower danego producenta może znacząco różnić się rozmiarem od roweru innego producenta posiadając przy tym to samo oznaczenie rozmiaru ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z tego poradnika wychodzi, że 21" byłoby dla mnie odpowiednie, czy po geometrii tej ramy da rade wywnioskować, czy nie odbiega ona jakoś specjalnie od standardowych crossów?

Geometria Caledona jest standardowa <_< Ja mam podobne parametry 180 cm i noga 85 cm i cross w rozmiarze 21" jest dla mnie idealny :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...