Skocz do zawartości

[siodło] wybór odpowiedniego


parko

Rekomendowane odpowiedzi

Wita,

 

Posiadam w swoim crosowym Giancie  standartowe siodełko + sztyca. Czas na zmianę: Mam 400 zł na ten cel.

Moja jazde to 95%  asfalt. Rower ma napęd szosowy.  Znalazłem takie siodło:

 

http://www.bikecenter.pl/p17683,selle-italia-slr-flow-monolink-siodlo-sztyca-31-6mm-zestaw.html

 

Czy warto tyle kasy wydać? Jeżeli będzie mi pasować to ok. , a jeżeli nie .....  Może macie sprawdzone siodła szosowe>?

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do Rybczyńskiego na Miodową i zmierz rozstaw kości kulszowych. Jak będziesz już wiedział jak wielki masz tyłek :D to możesz wziąć u nich na testy siodła Speca bodajże. W EuroBike możesz mieć na testy siodła Fizik. Gdzieś jeszcze mają siodła Selle ale nie pamiętam dokładnie i nie chce wprowadzać w błąd ale sprawdź w Rowerowni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim rowerze mam zamontowane siodło Selle italia tylko trochę inny model. Też z serii flow z otworem , material lorica parametry podobne. Jest to siodło twarde i wąskie mi akurat takie pasuje. Jest jedno ale dobór siodła to bardziej indywidualna sprawa dla jednej osoby takie będzie dobre dla innej szersze lub bardziej miękkie .Cena tu nie ma znaczenia bo siodło za 80zł może się okazać bardziej wygodne niż te ,które będzie kosztowało 500zł.

Oczywiście te droższe siodło będzie z lepszego materiału , lżejsze itd.

Na moim przykładzie to siodełko polecam przejechałem na nim wiele kilometrów i jest ok.

 

 

 

 

 

 

lekki-rower.blogspot.com

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Rowerownia na Grunwaldzkiej też  bawi się z Selle Italia z IDMatch. Chłopaki kumaci i objeżdżeni potrafią doradzić.

A wybór czy dobry to i tak się okazuje po pierwszej setce na siodełku, a wszystkie czary i szamaństwa jedynie zmniejszają ryzyko wtopy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siodło już wybrane i zamontowane.

Na początku trafiłem do Rowerowni na Grunwaldzkiej(Poznań). Konkretny gość (Bieniasz),znający się  na rowerach bez dwóch zdań.  Zrobił pomiar IDMatch i wyszło siodło L1 selle italia. Czyli szeroki rostaw kości kulszowych i małe pochylenie miednicy. Problem był w tym taki, że do tego rozmiaru nie ma siodełka testowego.  Najtańsze siodło  L1 było za ponad  500zł. Tyle kasy wydać bez testu- nie chciałem ryzykować.

Zaproponowano mi przywiezienie roweru, bo może problem jest w złym ustawieniu. Rzeczywiście ustawienie było masakryczne. Po ustawieniu roweru lepiej się na pewno jedzie ,jest lepsza pozycja, ale siodełko cały czas mi nie pasuje.

 

Pojechałem do Rybczyńskiego. Pomiar i siodełko na tydzień do testów. Nie miałem za bardzo szarżować na początku ,ale jak siadłem to 30km zrobiłem i szok. Siodło bardzo dobrze trzyma pośladki , człowiek się nie wierci, nie szuka co chwile pozycji. Drugi dzień 40 km. Zero zakwasów na tyłku. Trafione siodło i cena(dla mnie) do przełknięcia. Siodło kupione i ma dodatkowo żelowe wkładki, którego tester nie miał.  Jechałem dzisiaj i bomba))). Rozmiar siodła 155mm.

 

http://www.rowery-rybczynski.pl/8237-siodelko-specialized-romin-evo-comp-gel-2015.html

 

pozdr.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie chce zakladac nowego tematu poniewaz ten wydal mi sie odpowiedni. Mieszkam w okolicy Kielc i nie ma tu wielu mozliwosci przetestowania jakichkolwiek siodelek w cenie ponizej 150 zl, pomiaru kosci kulszowych rowniez. Pozostaje mi wiec Internet i macanie siodelek w sklepach (czesto majacych ceny 300% wyzsze niz na All...).

Ciekawi mnie roznica pomiedzy siodelkami damskimi i meskimi. Mianowicie, damskie sa generalnie projektowane pod szersza miednice a na dodatek przy zadnym modelu siodelka nie jest podana w milimetrach, ''obslugiwana'' szerokosc pupy rowerzystki/rowerzysty. Wiec na logike - czy jako duzy facet z duzym tylkiem nie powinienem jezdzic na siodelku damskim? Zaznaczam, ze przy pochyleniu 60 stopni dziura wentylacyjna nie dodaje siodlu zbyt wiele funkcjonalnosci - czy poza nia sa inne roznice miedzy siodelkiem damskim i meskim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć!

 

Planuję w najbliższym czasie zmienić siodełko w moim Treku 820. Wykorzystuję go do jazdy po mieście i wycieczek rowerowych, więc poruszam się po asfalcie, szutrze, piachu i podobnych nawierzchniach spotykanych w lesie. W wakacje planuję dwutygodniowy wyjazd na Pomorze + Bornholm. Jakie siodełko byście polecili do tego typu jazdy - w cenie do ok. 250 zł - aby nie cierpieć w czasie urlopu?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...