Skocz do zawartości

Kłucie serca podczas na rowerze.


venar7145

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś z Was miał problemy z ukłuciami serca podczas jazdy? Są to ukłucia przy głębszych oddechach, sprawiające, że muszę się zatrzymać i próbować na spokojnie pooddychać. Wg lekarza może to być spowodowane sporymi niedoborami magnezu i doradził jakiś suplement diety z dużą zawartością magnezu. Szukając w sieci trafiłem na taką stronę http://www.magnefar.pl/ . Miał ktoś do czynienia z tymi produktami, godne polecenia? Z dużą ilością Magnezu jest Magnefar b6 max i nad tym się najbardziej zastanawiam. Z kolei na tej samej stronie też podają też naturalne źródła magnezu (dynia, kakao), ale to chyba jako uzupełnienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Dodaj klamry kwadratowe do nazwy tematu bo "Starszyzna Forumowa" zaraz go schowa w śmietniku a tam raczej mało kto zagląda ;)

 

Co do kłucia serca to przyczyn może być wiele. Ja mam wrodzoną wadę "układu elektrycznego serca" i też czasami odczuwam jakby kłucie ale u mnie to nie jest związane z wysiłkiem. Jeżeli lekarz powiedział że masz niedobory magnezu to znaczy że możesz się czekoladą opychać bez wyrzutów sumienia bo fakt kakao jest jego źródłem tak samo jak banany.

 

Z kolei na tej samej stronie też podają też naturalne źródła magnezu (dynia, kakao), ale to chyba jako uzupełnienie.

Właśnie to suplementy powinieneś traktować jako uzupełnienie a niedobory uzupełniać z pożywienia. Nasze organizmy są nauczone wyciągać z naturalnych pokarmów tyle ile im potrzeba. Jak masz drastyczny niedobór to go uzupełniasz preparatami zawierającymi magnez (dobrze połączyć z witaminą B6) ale uważaj bo nadmiary pewnych składników mogą być gorsze w skutkach niż ich niedobory. Zrównoważona dieta a będziesz śmigał ;) Im mniej przetworzone jedzenie tym zdrowsze. 

 

Jak nie przejdzie albo nie zauważysz poprawy to udaj się jeszcze raz do lekarza i zażądaj dokładniejszych badań bo tak jak napisałem przyczyn może być setki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się wierzyć że lekarz bez zrobienia badań na objaw "kłucia" serca poradził kupno magnezu (!). Masakra jeśli to prawda.

 

Idź do lekarza który jest lekarzem i zleci badania, echo serca, ekg, usg i badania krwi.

 

: ) Jeżeli pierwszego kontaktu wysyła na badania - to NF się krzywo patrzy i pracodawca lekarza krzywo się patrzy na bezpodstawne szastanie środkami z kontaktu. Takie realia mamy w budżetowej służbie zdrowia.

Ja przechodziłem połamanie żebra:

-ale co, bez prześwietlenia?

a po co, po objawach widzę że może Pan mieć.

-no a jakiś gips?

a widział Pan kogoś z zagipsowaną klatką piersiową?

-no nie...

No to przepisze panu [jakiś tramadol]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badania robi się wtedy, jeśli mogą zmodyfikować postępowanie. Czasem się je robi bo chory jest namolny, a czasem jako dupochron. RTG klatki piersiowej przy podejrzeniu złamania żebra nie zmienia postępowania. Leczenie jest przeciwbólowe.

 

Co do uczucia kłucia w sercu- jeśli to się zdarza rzadko, nie towarzyszy przy tym uczucie osłabienia, zawrotów głowy, utrata przytomności itd, to najczęściej, u młodych osób są to pojedyncze skurcze dodatkowe, które nie są traktowane jako patologia (do około 200/dobę- przy czym nie zawsze towarzyszy im uczucie kłucia), a ich ilość można faktycznie zmniejszyć między innymi przez suplementację magnezu. Nie ma potrzeby robić wówczas wielu drogich badań. Z wymienionych przez kogoś tam oburzonego najprawdopodobniej żadne nie przyniosłoby potwierdzenia rozpoznania. Trzeba by zrobić badanie holterowskie, może próbę wysiłkową, co też nie gwarantuje postawienia rozpoznania.

Wizyta u lekarza ok 3-4x100zł

Echo serca 120 zł

Holter 100 zł

USG 100 zł

Próba wysiłkowa 100zł

Badania laboratoryjne 50 zł

EKG 30 zł

Razem około 900zł, żeby postawić lub nie rozpoznanie typowych skurczów dodatkowych.

 

Widzę, że podejście "jeśli lekarz nie zrobił tego czego się domagam, to głupi lekarz" jest coraz powszechniejsze.

Zacznijcie się domagać badań materiału genetycznego wirusa za 600zł i rezonansu głowy i szyi za 800zł przy rozpoznawaniu przeziębienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno najlepiej przyswajalne są preparaty z magnezem w postaci chelatu /cząsteczki magnezu otoczone aminokwasami/.

Z niedoborami magnezu kojarzy mi się kołatanie serca.

Niedobór magnezu może pojawić się min. z powodu niewystarczającej Ilości magnezu w jedzeniu, zaburzeń wchłaniania, wypłukiwania magnezu /np. Kofeina przyczynia się do wypłukiwania, wniosek pić mniej kawy, coca-coli/. Niedobór magnezu często pojawia się w okresie dużych stresów.

Dieta z magnezem -mnóstwo w internecie, oczywiście czekolada ale ta z jak największą ilością kakao.

: ) Jeżeli pierwszego kontaktu wysyła na badania - to NF się krzywo patrzy i pracodawca lekarza krzywo się patrzy na bezpodstawne szastanie środkami z kontaktu. Takie realia mamy w budżetowej służbie zdrowia.

Ja przechodziłem połamanie żebra:

-ale co, bez prześwietlenia?

a po co, po objawach widzę że może Pan mieć.

-no a jakiś gips?

a widział Pan kogoś z zagipsowaną klatką piersiową?

-no nie...

No to przepisze panu [jakiś tramadol]

Nie przesadzaj, złamane żebro to nic nadzwyczajnego, jeśli nie ma przemieszczenia.

Nic się nie gipsuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Temat został usunięty.

 

Prawdopodobna przyczyna usunięcia:

- pkt 2b regulaminu - brak klamrowego nazewnictwa tematu

- podobny temat już istnieje

- narusza inne postanowienia i zasady regulaminu forum lub/i polityki prywatności.

 

Regulamin forum: http://www.forumrowerowe.org/topic/9018-zasady-pisania/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...