Skocz do zawartości

[rower] Trek Superfly 100 AL Elite 2013 czy Giant Anthem X 29er 1 2014


ArturSSS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem na etapie zakupu ale mam ogromny dylemat.

 

Oba rowery w dokładnie takiej samej cenie z tym że Trek jest z 2013 roku a Giant z 2014.

 

Który model polecacie ? Wzrost 185 cm, waga 96 kg, noga 87 cm. Trek dostępny w rozmiarze 19 , Anthem 20"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względów technicznych wziąłbym Treka, ponieważ:

- ma krótszy ogon

- można przekonwertować szybkozamykacz na sztywną tylną oś 142x12

- posiada klasyczną taperowaną główkę i możesz spokojnie zmieniać mostek na jaki sobie upodobasz

 

Zaletą Anthema jest dwublatowa korba (jak dla mnie) i tylna przerzutka ze sprzęgłem naciągającym łańcuch, ale takie rzeczy można zamontować w Treku, a rozwiązań technicznych ramy nie zmienisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno wybrać, bo obydwa rowery to dopracowany sprzęt i w recenzjach zebrały pozytywne opinie.

 

Dla osoby, która kupuje pierwszego fulla i nie ma doświadczenia i tak co by nie wybrała - będzie zadowolona.

 

Zdecydować mogą drobne rozwiązania techniczne... przywiązanie do marki... warunki gwarancyjne (z rozmowy z gościem w sklepie rowerowym, gdzie przerzucili się ze sprzedaży Specialized na Treka usłyszałem, że reklamacje w Treku załatwiane są "od ręki").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- posiada klasyczną taperowaną główkę i możesz spokojnie zmieniać mostek na jaki sobie upodobasz

 

 

To że giant nie ma mostka o mocowaniu 1 1/8.

 

Ja też nie bardzo rozumiem, skoro Giant ma sterówkę 1 1/4" to wystarczy, że kupię i zamontuję dowolny mostek w standardzie 1 1/4".

Nie ma ich na rynku czy problem leży gdzie indziej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...