Skocz do zawartości

[piasta tylna] Potrzebna diagnoza Sachs Super 7/Sram Spectro S7


slaswi3933

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kilka dni temu sprowadziłem sobie z Niemiec starszą "damkę". Rower ma piastę sachs super 7 ( w załącznikach fotki osprzętu)  i mam z nią uporczywy kłopot.

 

Problem polega na tym, że nie mam biegów w dół od 3 do 1. Czasem gdy zmieniam na jedynkę przy wjeździe pod górkę w piaście coś strzeli/przeskoczy i jedynka się znajdzie - później wszystkie biegi wchodzą. 

Ostatnio zdemontowałem clickboxa i tam w środku w clickboxie był taki brązowy smar (takie jakieś wodniste błoto, bo pierwszy raz taki "smar" widziałem) - z tego co się przyjrzałem na filmikach to tam chyba ma być suchutko prawda? Kolejne moje spostrzeżenie dotyczy linki przy manetce: jest troszeczkę wyciągnięta z manetki, ale nie jest nigdzie pęknięta a cyferki biegów przy zmianie przeskakują jak chcą albo wcale się nie przekręcają.

I moje najważniejsze pytanie do Was Koledzy:
Czy to, że nie mam niskich biegów spowodowane może być uszkodzeniem któregoś z elementów zewnętrznych czy samej piasty?

Z tego co wyczytałem to komponenty z sram spectro s7 powinny być kompatybilne ze starszą piastą sachs super 7 więc manetkę z cliboxem mogę kupić tylko problem w tym, że już też nie chce wywalać za dużo pieniędzy w błoto

Przepraszam za dłuższy post, ale staram się opisać najdokładniej jak potrafię :)
Pozdrawiam

post-182855-0-43032200-1424639186_thumb.jpg

post-182855-0-90450000-1424639186_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Mam podobny problem z piastą sachs 7 super. Podobnie jak u kol. Sławka nie dzialają biegi od 1 do 3 pozostale ok. Przy moim rowerze nie ma manetki na linkę tylko taki " cyngiel". W pancerzu znajduje się drut i nie ma możliwości regulacji ( wszystko na sztywno). Może ktoś mi doradzi czy coś się mogło stać niedobrego z piastą czy trzeba wymienić to " ustrojstwo " do zmiany biegów. POZDRAWIAM I CZEKAM NA POMOC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam!

Mam problem z regulacją piasty wielobiegowej Sachs S7. Problem polega na tym że biegi zmieniają się w przedziale 1-4. Gdy wrzucam 5, 6 i 7 bieg nie ma żadnej reakcji, dalej przełożenie jest na poziomie 4 biegu. Czy ktoś wie jak dobrze wyregulować ten sprzęt?

 

załączam zdjęcia jak zestaw wygląda

 

Pozdrawiam

post-184842-0-57774600-1428426126_thumb.jpg

post-184842-0-78509500-1428426128_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze regulacja. Jak nie pomoże to wymiana popychacza. Klickboxa nie polecam wymieniać na nowy. te starszej generacji jeszcze można zreanimować (o ile jest popsuty)

Luzu między manetką a pancerzem nie powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...