Skocz do zawartości

[licznik] Crivit by Lidl zamarza?


gregorysc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam bezprzewodowy licznik z Lidla.

Przy temperaturze poniżej + 2' licznik "zamarza". Zanika wyświetlacz i przestaje zliczać km. Bateria wymienione na nowe (w liczniku i nadajniku).

Pytanie moje czy to normalne w tym sprzęcie czy może mój jest uszkodzony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja nie precyzuje zakresu temperatur, w którym producent gwarantuje poprawną pracę, więc w sumie trudno powiedzieć ;)

Mój pracował poprawnie przy temperaturze -7°, ale jednocześnie zaliczył ze 3 resety ze zgubieniem wszelkich ustawień po naciśnięciu któregokolwiek przycisku w temperaturach z zakresu 0 do 10°.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mi licznik z lidla padł po około 3miesiącah niestety nie zachowałem paragonu więc wylądował na elektrośmiecach. 

Ogólnie zaczął dziwnie się zachowywać, wskazywał prędkość jaką chciał, wymiana baterii i pobyt w ciepłym nic nie dały. Ja nie polecam tego licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jeżeli chce się jeździć w niskich temperaturach to wodoszczelność licznika jest podstawą. Szczelna obudowa ogranicza ilość wody jaka ulega kondensacji wewnątrz licznika. Dodatkowo w niskich temperaturach baterie są słabym ogniwem, więc trzeba pamiętać o wymianie gdy się zaczną przymrozki. Miałem kilka tanich liczników, w tym m.in. jeden był z lidla i chodził świetnie, do momentu kiedy nie natrafił na obstrukcje pogodowe, wtedy pochodził jeszcze może z tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety jeżeli chce się jeździć w niskich temperaturach to wodoszczelność licznika jest podstawą. Szczelna obudowa ogranicza ilość wody jaka ulega kondensacji wewnątrz licznika. Dodatkowo w niskich temperaturach baterie są słabym ogniwem, więc trzeba pamiętać o wymianie gdy się zaczną przymrozki. Miałem kilka tanich liczników, w tym m.in. jeden był z lidla i chodził świetnie, do momentu kiedy nie natrafił na obstrukcje pogodowe, wtedy pochodził jeszcze może z tydzień.

ciekawe czy są jeszcze dostępne u mnie w Lidlu... w sumie za 25 zł na sezon letni, to czemu nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem chyba się rozwiązał. Wczoraj i dzisiaj wracając z pracy było ok 10' na plusie i licznik niestety po krótkim odcinku "umiera". Czyli to nie kwestia mrozu a poprostu sprzęt się zepsuł. Podejmę próbę z reklamacją w sklepie ;) A w drodze już nowy licznik, nie będzie już crivita...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...