Skocz do zawartości

[serwis] Sprawdzony serwis na terenie Szczecina (hamulce hydr. , przedni amortyzator...)


TheThunder

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Posiadam rower Cross Level B3 (27")  który wymaga dużo pracy...

Do naprawy jest przedni widelec (zablokowany, na pewno nie fabryczną blokadą, prawdopodobnie przyczyną jest korozja), wymiana/naprawa tylnego hamulca hydraulicznego, ponieważ jest nieszczelny [więc również napełnienie go płynem hamulcowym], również co do szczelności przedniego mam pewne wątpliwości, wymiana linki od przerzutek przy tylnym kole, wymiana łańcucha oraz może przednich kół zębatych na większe o ile będzie taka możliwość.

 

Zależy mi na tym na czym każdemu zależy - na dobrze wykonanej i w miarę taniej robocie.
Zdaję sobie sprawę, że jeżeli coś ma zostać wykonane dobrze, to musi to kosztować (i godzę się z tym), ale przy ilości rzeczy jakie trzeba wykonać w tym rowerze, kwota przy pazernym serwisie, może okazać się niedorzeczna....
Czy możecie polecić mi jakiś rzetelny serwis na terenie Szczecina, który zajmie się tym rowerem jak swoim, a przy tym nie puści mnie z torbami? :)
Odgórnie bardzo dziękuję za pomoc! :)

Gorąco pozdrawiam.
Adrian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do widelca możesz liczyć się z tym że serwis nie będzie chciał się bawić w naprawę zepsutego widelca (za taki trzeba uznać sprzęt z korozją w środku).

Naprawa tych hamulców - nie jestem pewien ale nieszczelność zacisków oznacza w ich przypadku chyba wymianę całych zacisków (przynajmniej u mnie nie ma na stanie uszczelek czy tłoczków).

Widelec przed oddaniem do serwisu zdiagnozowałbym sam - ściągając dolne golenie i sprawdzając stan górnych. To prosty zabieg niewymagający żadnych umiejętności technicznych.

Wymiana łańcucha jest bardzo prostą czynnością, podobnie jak tarcz w korbie (klucz imbusowy 5mm).

Co do korby - ten model chyba nie ma wymienialnych tarcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...