Skocz do zawartości

[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18


Rekomendowane odpowiedzi

Puklus

Ale maszyna :OOO Wygląd zrobił na mnie mega wrażenie a cena jeszcze większe .

 

Dziś sobie wystrugałem bloker do zacisku , jakieś 25 km przejeździłem. Wczoraj z 35 km po błocie , czyszczenie całego roweru , założyłem opaskę na goleń i doszedłem do wniosku że wykorzystałem max 3 cm skoku przez 2 dni. Posiadam podobno 70 mm skoku ale przy mojej wadze nie dobije do 50 nawet. Doszedłem do jeszcze jednego wniosku , mianowicie takiego , że dobrze mieć zapas mocy w hamulcach. Zjeżdżałem z górki , zakręty płyty betonowe , nierówne itp. Co chwila podbijało przednie koło i blokowało się w powietrzu. Cały czas na lekkim hamulcu z co chwila mocny dohamowaniem że aż tył podrywało lekko a i tak przed ulicą ledwo się zatrzymałem. Jednocześnie cieszę się że nie jechałem tam na starym mechanicznym. Chciałem jeszcze się Was zapytać , czy ktoś wie jaki jest odpowietrznik do klamki aurigi. W temacie o przelaniu tektro jest napisane m8 , ale dalej ktoś napisał że to niby m6 , nigdzie nie mogę tego znaleźć. Ewentualnie czy ciężko ułożyć membranę? Bo kiedyś w klamce od moto nie mogłem jej ułożyć a jak to jest w rowerowych? Bo już mnie denerwuje zapowietrzony hamulec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem rower z serwisu po prostowaniu przedniej przerzutki i innych drobnych naprawach. Wyczyściłem cały rower, wyszejkowałem łańcuch, nasmarowałem go, zmieniłem owijkę - tym razem białą, bo od ponad 1,5 roku jeździłem na czerwonych. Zmieniłem koła z górskich z kasetą 11-28 na zwykłe z kasetą 11-23, zmieniłem tylną oponą na nową (Vittoria Corsa Evo II po ponad 6 tysiącach została przecięta z boku na szutrowym odcinku jakiejś śląskiej drogi). Zmieniłem po dwóch latach gąbki w kasku na nowe - bardzo miły moment kiedy założyłem kask na głowę… Posprzątałem wreszcie skrzynkę narzędziową i przygotowałem ją na wakacyjny wyjazd. Rower lśni. Nie wygląda już niestety jak nowy, ale jest czysty i piękny. 

 

AK150728_001.jpg

 

A zaraz idę pojeździć trochę do lasu na mtb, bo pogoda się trochę poprawiła. 

pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj montaż pedałów SPD w rowerze żony. Dziś wymiana kół fabrycznych w moim Krossie. Od jakiegoś czasu tylne koło sprawiało mi wiele problemów. Pękały szprychy, po wymianie wszystkich szprych i nypli problem pojawił się następny. Zaczęły się odkręcać szprychy. Koło po pewnym czasie cykało, biło na boki itp. :verymad:  W dniu dzisiejszym kupiłem koła Mavic Crossone. Zmontowałem w całość i już rower jest gotowy na sobotni wypad  :w00t: Po założeniu kół przejechałem 30 km po mieście. Pojechałem po żonę do pracy. W piątek test w terenie :woot:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...