Skocz do zawartości

[damper] X-fusion O2 RL


Borek0073

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej nie ulamal sie, a wypadl, przed sciagnieciem puchy, musisz te zaslepke wyjmowac, inaczej blokuje korpus bo zachaczaja uszczelki i mozna je uszkodzic. Komory IFP bo o niej piszesz nie ruszaj, bo wtedy przzywitasz sie z serwisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypadł, bo gdybym tego momentu odpadnięcia nie zobaczył to nawet bym się nie zorientował, że coś się stało. To jest chyba plastikowe i widocznie drasnąłem puszką tak, że naprawdę mały kawałeczek odpadł. Ale dobrze wiedzieć, że należy to wyjmować. W instrukcji ani w filmiku nie było nic na ten temat, a dopóki nie dowiedziałem się do czego to służy to myślałem, że jest to niedemontowalne  :ermm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam .Jak wygląda sprawa z tą komorą olejową.Są jakieś filmiki albo zdjęcia w sieci?Nic nie mogę znaleźć. Mam problem ponieważ całkowicie mój amortyzator zatracił tłumienie.Tak jakby oleju nie było.Nie wiem czy oddać do serwisu czy kupić narzędzia. Co jest potrzebne do serwisu komory olejowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć koledzy , chciałem zakładać nowy temat ale widzę, że wątek poruszany nie raz.

bodzio12 czy znalazłeś gdzieś w internetach odpowiedź na swoje pytanie.

Chciałbym wykonać serwis komory olejowej ale chętnie najpierw obejrzałbym jakiś filmik lub relację zdjęciową.

Ktoś ? coś ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......... pogrzebałem "głębiej"

https://www.youtube.com/watch?v=vt71ZY4zWY4

koledzy z wchodu zawsze coś fanego wrzucą do neta :)

ale niestety ludzie urodzeni po 80 roku XXw, do których się zaliczam, zazwyczaj nie kumają po rusku ani słowa :) 

stąd kilka pytań.

1. Pod tą plastikową kulką w moim damperze będzie zawór na klucz imbusowy ?

2. czym ten plastik wyciągnąć bo wygląda na mocno osadzony ?

3. rozumiem, że zadaniem tego plastiku jest tylko osłona zaworu ?

4. Jaka średnica igły do pompowania ? 

5. Jaką głębokość kolega na filmie odmierz suwmiarka ? bo nie zrozumiałem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwsze 3 pytania masz odpowiedz w postach wyzej. Na 4 - zwykla igla lekraska. Na 5 - piszesz o O2 a filmik dajesz z RP23, glebokosc osadzenia IFP nie jest taka sama, baaa, rozni sie w poszczegolnych modelach, cisnienie tez jest rozne. Poszukaj na EMTB tam byl dosc duzy watek o nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey, dzięki shotgun za odpowiedź... ale...

"gumka zaślepiona robaczkiem" - nie jest odpowiedzią na moje pytania z pkt 1,2,3

...znaczy może jest to właściwa odpowiedź tylko Ja jestem za mało rozumny. 

 

nr 4. ok lekarska spoko, tylko nie bardzo mam pomysł jak połączyć ją  z pompką do amorka. Próbował ktoś igły do pompowania piłki do siatkówki ? Ma z jednej strony gwint jak wentyl schradera, a z drugiej igła o Dzew 2mm, pytanie czy to nie za dużo ? 

Co do filmu to wiem, że to nie mój model chodziło mi czego do tyczy ta głębokość, a nie ile wynosi ale z Twojej odpowiedzi już wiem czego szukać w necie.

dzięki za pomoc.

Jeśli możesz to wytłumacz mi o co kaman z tą gumką i robaczkiem bo jak w piszesz to w google to wyskakują artykuły o sexie dla nastolatków hehehheehhe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robaczek, rodzaj sruby bez lba, w tych przypadkach z otworem przelotowym, aby wbic sie igla. Zaslepak z plastyku przykrywa otwor, trzeba ja w miare nieinwazyjnie wydlubac. Igla musi byc cienka a nie od pilki lekarskiej. Pod robaczkiem masz gumke, ktora nota bene powinna byc wymieniana przy kazdym serwisie... 

Wpisz sobie w grafike igla IFP i poszukaj, sporo tego jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...