Skocz do zawartości

[manetka Dyna-sys a przerzutka tył szosa] - jaka tylna zmieniarka do kasety tiagra 10rz


BartekvL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

potrzebuję przerzutki tylnej do szybkiego roweru typu urban z prostą kierownicą, z tego co doczytałem to manetka SL-M670(logo Dyna-sys), działa z przerzutkami Sram 10rz. ale nie podejdzie pod zwykłą tiagrę. Zmieniarka ma działać z częściami:

- manetka: Shimano SLX-M670

- kaseta: Shimano Tiagra CS 4600 12T-30T

- łańcuch: Shimano Tiagra CN 4601

Budżet ok 200PLN, o ile w technologiach Shimano się jeszcze orientuje to Sram dla mnie to zupełna nowość, polecie proszę coś dobrego co nie będzie sprawiać problemów,

pozdrawiam wszystkich na forum i z góry dzięki za każdą poradę :thanks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Twoje źródło wiedzy jest nieprecyzyjne. Chodzi o to, że szosowa 10t-ka (przerzutka i manetka/klamkomanetka) jest niekompatybilna z napędem 10-rzędowym MTB. Czyli nie możesz założyć szosowej manetki i przerzutki mtb, bo po prostu nie zadziała. Jeżeli masz manetkę dynasys, kupujesz przerzutkę dynasys lub dowolnego sram'a (esp) i będzie działać.

 

PS. Jedno zastrzeżenie... Szosowa przerzutka nie ogarnie zakresu kasety MTB (przerzutce zabraknie pojemności). Odwrotnie jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie  dzięki za porady :thumbsup:, mam jeszcze szybkie pytanko, z kalkulatora długości łańcucha otrzymuję 112 ogniw( blaty 50T i 30T, suport-piasta 44cm), czy ciąć od razu do wymiaru, czy może poczekać na zakup przerzutki i sprawdzać organoleptycznie odejmując po 2 ogniwka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinujesz jak koń pod górę. Są dostępne manetki Tiagra na płaską kierownicę - SL-4600/4603. Ewentualnie trochę wyżej Ultegra. Kupujesz to, parujesz z dowolną przerzutką szosową Shimano i będzie działać aż miło.

 

Jeśli jednak masz już manetki SLX, kup dowolną 10-rzędową przerzutkę Shimano do rowerów górskich i też będzie działać.

 

Oczywiście wypadałoby jeszcze dobrać wózek do pojemności, ale to mam nadzieję wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Są dostępne manetki Tiagra na płaską kierownicę - SL-4600/4603
- no tak, ale komplet nowych slx kupiłem za 80pln(zdjęte z nowego roweru z drugiej ręki), po co płaćić trzy razy tyle skoro nie ścigam się w zawodach i nie odczuję różnicy w normalnej jeździe.

 

 

kup dowolną 10-rzędową przerzutkę Shimano do rowerów górskich
- czy wszystkie przerzutki tylne górskie są zgodne z shimano 10s(dynasys)? Nia ma takich górskich 10s(SIS) zgodnie z tabelą http://www.uzurpator.com.pl/?dyna-sys-vs-esp-czyli-prezent-shimano.,123

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Są dostępne manetki Tiagra na płaską kierownicę - SL-4600/4603.

 

Ano są. Tylko cena jak widać bardzo niska. Dlatego m. in. z tego powodu zmieniarki w moim fitness bike'u mam Alivio, mimo że reszta osprzętu Sora.

 

 

 

10-rzędowe Shimano SIS to przerzutki szosowe.

 

SIS 10-rzędowy jest niekompatybilny z SIS'em wstecz (np 9-rzędowym). Ilość ciągniętej linki jest inna - naciąłem się na to w zeszłym roku. Jest na to jakiś papier, że manetki serii T są kompatybilne z przerzutkami szosowymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na innym forum długi wpis odnośnie pracy manetek slx dynasys z kasetą i łańcuchem ultegry i przerzutki sram X7 10rz. i niestety nie działało to dobrze, wiec kupuje tylko shimano. Tak dla pewności RD-M781 GS będzie dobra do manetek slx-m670?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, już zamówiłem RD-M781 GS, jeszcze jedna sprawa mnie ciekawi, jak będę wymieniał napęd i chciałbym zamontować sobie przerzutkę 10sp sram, np. rival -  http://allegro.pl/sram-przerzutka-tylna-rival-cyklomania-i5104937957.html to czy wystarczy zwykła manetka sram x7/x9 na prostą kierownicę czy też jak w przypadku firmy shimano trzeba będzie wydać kilka stówek na specjalne wersje szosowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...