Skocz do zawartości

[1600] Rower górski, las, miasto mtb


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Specjalnie żeby założyć temat założyłem tutaj konto :D

 

Więc tak, planuję zakup roweru, będę go głównie używał do jazdy do pracy (mniej więcej 2km, asfalt, miasto), ale również do jazdy po pobliskim lesie, nie wykluczam również jakiś dłuższych tras, jak mi się spodoba jazda :D

 

Proszę o porady, mieszkam w małym mieście, Żary, w którym jest centrum rowerowe Giant, dzisiaj tam byłem, doradzali mi Giant ATX 27.5 2, bądź Talon 27.5 4, ale to już ponad mój budżet. Szukałem również rowerów z firmy Kross, ale nie znalazłem żadnych tutaj na miejscu :( Preferowałbym kupno roweru w sklepie stacjonarnym, aczkolwiek jeśli jest jakiś sklep internetowy, gdzie jest możliwość kupna na raty, to byłbym chętny. :) Mam do Zielonej Góry 50km, więc nie byłby to problem, żeby pojechać tam do sklepu. Macie jakieś propozycje? Porady?

Mój wzrost to ok. 177cm, waga ok. 110 kg (grubasek troche, wiem).

A i wyjaśnijcie mi czym prócz wielkości różnią sie koła 27.5 i 29 cali ? Jaka jest różnica i czy duża w jeździe? A może 26 cali będzie lepsze? 

A i zależy mi na niezawodności, miałem już kilka rowerów w swoim życiu i zazwyczaj długo nie wytrzymywały, bo były słabej jakości, a teraz szukam takiego, który starczy mi na lata. 

Jeśli by się znalazł tańszy niż 1600zł, to bym był mega szczęśliwy, ewentualnie może być nieco droższy. 

A i chciałbym żeby miał hamulce tarczowe, najlepiej hydrauliczne, choć nie koniecznie. :)

To tyle, proszę o porady i sugestie :) mile widziane linki.

 

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...