Skocz do zawartości

[jaki rower] chyba cross, do 1500zł, 177cm, 105kg


windykator

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie wyjadacze.

 

Ostatni sezon przejeździłem na decathlon rockrider 5,1. Rower ma ok 12 lat, ciężka stalowa rama. Generalnie jest już szrotem, nie mam chęci w ten rower inwestować. Jeżdżę 85% po mieście, 15% drogi leśne. Z tego co czytałem to powinienem wybrać rower typu cross. Proszę o pomoc w dobraniu odpowiedniego, moja waga 105 kg, 177cm. Szukam czegoś lekkiego i zwrotnego, ale i wytrzymałego. Hamulce mogą być V-bike. Proszę o pomoc w doborze rozmiaru, jak i producenta. Sezon zacznę od kwietnia. Czy lepiej się wstrzymać do sezonu kupić nowy model danego roweru, czy kupić teraz i będzie np. tańszy. Mam do dyspozycji 1500 zł, najchętniej bym wydał mniej. Proszę o rady. Pozdrawiam Michał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Ten rower powinien cię zainteresować, jest dość często polecany na forum w tej cenie.   https://www.mall.pl/rowery-trekkingowe/amulet-route-55?param1=48&param2=BLACK.

 

Plusy to dość dobry napęd, manetki deore, regulowany mostek. Posiada hamulce v-brake, co według mnie w tej cenie jest plusem - jak to mówią, lepiej mieć dobre v-ki niż słabiutkie, ciężkie tarcze z niskiej półki sprawiające na pewno więcej problemów w obsłudze niż v-brake. Jedyny niuans to brak informacji o jakości tej ramy, producent musiał na czymś oszczędzić kosztem wstawienia napędu alivio/deore...

 

Bardziej sprawdzony model możesz spojrzeć na tego Rometa http://rower-sport.pl/pl_PL/p/ROMET-ORKAN-4.0-M-2014/2164

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuje za odpowiedz, coraz bardziej się skłaniam do amuletu, nawet tez z MALL ma dobrą cenę. Szukam opinii, ale nic nie mogę znaleźć. Proszę o opinie o tym rowerze. Oraz jaki rozmiar powinienem kupić?


Wysokość nogi od krocza do końca stopy to 78 cm. Czyli 78 *0,63 więc wychodzi że powinienem kupić ramę ok 48 cm. Czy dobrze liczę? Mój wzrost to 177 i w sposób innych wyliczeń wychodziło mi ze rama 51 cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokość nogi od krocza do końca stopy to 78 cm. Czyli 78 *0,63 więc wychodzi że powinienem kupić ramę ok 48 cm. Czy dobrze liczę? Mój wzrost to 177 i w sposób innych wyliczeń wychodziło mi ze rama 51 cm?

  Przy rowerze crossowym (ew. trekkingowym) - koła 28'' powinieneś wybierać ramę ok 51 cm (20 cali). I pamiętaj, lepiej wziąć ramę 3 cm mniejszą i podnieść sobie siodło, niż 3 cm za dużą i zaliczyć kontakt klejnotów z ramą ;-) A jeśli masz możliwość, to najlepiej zrobi przymiarka w sklepie rowerowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...