Skocz do zawartości

[obręcze] Jaka długość szprych


aferfr

Rekomendowane odpowiedzi

To ja będę szczelał: z dużym bardzo prawdopodobieństwiem graniczącym z pewnością, będziesz musiał zakupić 16x294 oraz 16x296 i nyple 12mm :) :), przy założeniu, że ERD tej obręczy to zirka 606mm (wątpię, aby było znacząco mniejsze)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

606mm erd jest niemozliwy dla takiej obreczy, Crest mający bardzo mały stozek ma 605mm, a ta obręcz ma duzo większy

Moim zdaniem do tego zestawu potrzeba szprych 292mm z obu stron. Jednak pewności nie mam, nie mam tej piasty zmierzonej, a szukajac po sieci wyskoczyly mi rozne pomiary roznych gości gdzie żaden nie jest dla mnie wiarygodny.

Zeby mieć pewność musiałbyś jeszcze podać chociaż srednice na której nawiercone są otwory dla szprych

 

Bez konkretnych pomiarów to będzie i tak strzelanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

606mm erd jest niemozliwy dla takiej obreczy, Crest mający bardzo mały stozek ma 605mm, a ta obręcz ma duzo większy

Moim zdaniem do tego zestawu potrzeba szprych 292mm z obu stron. Jednak pewności nie mam, nie mam tej piasty zmierzonej, a szukajac po sieci wyskoczyly mi rozne pomiary roznych gości gdzie żaden nie jest dla mnie wiarygodny.

Zeby mieć pewność musiałbyś jeszcze podać chociaż srednice na której nawiercone są otwory dla szprych

 

Bez konkretnych pomiarów to będzie i tak strzelanie

 

Jak człowiek robi złe założenia początkowe to i wynik gupi. :) :)  Primo wybrałem nie tą pastę, a secundo opierałem się wyłącznie na informacjach choćby z kalkulatora DT, który podaje ERD 606 dla większości obręczy. Zakładam że dodali grubość oczka (ale to także naciągana teoria). Za sianie bzdur przepraszam.  Na mój osobisty gust tu będzie realne ERD nie większe niż 603mm. A jeśli tak to wedle najnowszych badań amerykańskich naukowców Dawid ma w sumie rację: 292 podejdą. Ja bym zaryzykował nawet 292/290. Dziwi mnie za to wynik 288mm podany w serwisie. :) :).

Edytowane przez Sliski1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...