Skocz do zawartości

[Uchwyt serwisowy] - zrób to sam!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałbym tu zaprezentować pomysł na wykonanie uchwytu serwisowego dla Waszych maszyn. Na pomysł wykonania samodzielnej konstrukcji skierowała mnie niewątpliwie cena oferowanych tego typu uchwytów w sprzedaży, przy czym mój spełnia standardy tych z wyższej półki, jest solidny i stabilny. Listę wydatków zamknąłęm w kwocie ok 80 pln, resztę potrzebnych elementów pozyskałem z kontenera ze złomem przy pobliskim serwisie BMW :-) poza wykorzystaniem dostepnych w każdym markecie budowlanym zacisków do klejenia, śrubek czy innych płaskowniczków, zużyłem do budowy także leżący nieużytkiem mostek truvativ - troszkę szkoda, ale pasował idealnie do przyciągniętego ze złomu relingu bagażnika dachowego od x1, poza tym jest tez felga 17" od miniaka, rurki z zagówka od serii 5 przy zacisku i na samej górze coś w stylu oczka do holowania, również idealnie wkręciło się w alu profil relingu i spełnia swoją funkcję jako oczko dla pasków unieruchamiających kierownicę - jako element ochronny ramy na zacisku i konstrukcji (niebieska pianka) opakowanie chyba od szyby samochodowej, reszta w fotkach.
pozdrawiam!
 
 

2015 02 14 645

2015 02 14 644

2015 02 14 643

2015 02 14 642

2015 02 14 641

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druciarski stojak i Spec S-Works - idealne połączenie  :thumbsup: Ale mam wrażenie że lepiej zadebiutowałoby w innym temacie na tym forum, bo zdjęcie w końcu we wnętrzu. 

 

80 zł za taką konstrukcję to dużo. Nawet bardzo dużo biorąc pod uwagę że do tego trzeba dołożyć jeszcze elementy z tzw. odzysku. 

 

Stojak z Lidla kosztuje niewiele więcej i nie przesadzałbym z jego niestabilnością - dzięki odpowiedniej konstrukcji spokojnie wiszą na nim nie tylko lekkie rowery. 

 

Do tego montuje się w nim rower używając jedynie zacisku - bez żadnych stabilizujących linek które zastosowałeś. 

 

Miałbym też obawy odnośnie tej felgi - nie wygląda na zabezpieczoną jakąś gumą czy plastikiem więc może porysować parkiet/panele w pokoju.

 

A największą bolączką stojaka jest chyba użycie części które nie są ogólnodostępne w marketach budowlanych - powtórzenie projektu przez kogoś innego może być trudne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym całość bez roweru waży jakieś 17kg, to tez swoje robi - takiej masy nie dostaniesz w lidlu za 130zł :)

To nie szynka co by brać w lidlu na kilogramy ;)

Fajnie, że miałeś części i trochę czasu na zabawę, ale ergonomiczne i kosztowo to jednak stojak z lidla jest lata świetlne przed tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Do tego montuje się w nim rower używając jedynie zacisku - bez żadnych stabilizujących linek które zastosowałeś."

 

linki a raczej paski niczego nie stabilizują, nie ma takiej potrzeby, jak już napisałem utrzymują kierownicę w pozycji, wasz stojak z lidla, którego tak nawiasem mówiąc nigdy nie widziałem, blokuje jakoś kierownicę? poza tym cena 130 zł brzmi rzeczywiście dobrze, stojaki które ja rozważałem do zakupu kosztowały od 600 - 1600 zł - np: http://www.hibike.de/shop/catalog/n4b6a94cb0f65a/Montagestaender-Fahrradhalter.html  - ja w każdym razie jestem bardzo zadowolony z działania mojej konstrukcji - zaprezentujcie może jakąś fotkę owego lidlowskiego ideału za grosze?

 

 

"Ale mam wrażenie że lepiej zadebiutowałoby w innym temacie na tym forum, bo zdjęcie w końcu we wnętrzu."

  kolega zapewne trzyma swój stojak z lidla na górskiej łące, tam też przeprowadza wszelkie czynności obsługowe na swoim rowerze, a już w szczególności zimową porą :confused:

Edytowane przez LOSHARTOS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

kolega zapewne trzyma swój stojak z lidla na górskiej łące, tam też przeprowadza wszelkie czynności obsługowe na swoim rowerze, a już w szczególności zimową porą

Przepraszam, nowemu powinienem podlinkować http://www.forumrowerowe.org/topic/154341-galeria-pokaz-twojego-xxera-gdziekolwiek-byle-wewnatrz/ :)

Po prostu tutaj sasme zdjęcia zostałyby bardziej docenione bo IMO patrząc od strony technicznej to co stworzyłeś nie urywa dupy i już.

Fajnie że działa ale tak jak już wspomniałem - jako przykład dla następców majsterkowiczów nie ma wielkiego sensu przy kosztach jakie trzeba ponieść. 

 

 

 

zaprezentujcie może jakąś fotkę owego lidlowskiego ideału za grosze

Nie wiem czemu tak sceptycznie podchodzisz do tego produktu i z tego co pamiętam to nie jest też ideałem, mi jest niepotrzebny więc nie posiadam ale koledzy używają i ale na pewno biorąc pod uwagę cenę lepszego nie ma.

 

Link tutaj http://bit.ly/1JhmXrE 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, lidlowski stojak wygląda bardzo dobrze :thumbsup: jakos jednak mi umknął podczas poszukiwań... wracając do mojego stojaka to wiadomo, że dupy nie urywa, ale chyba słusznie zrozumiałem koncepcję tego działu, w opisie wyraźnie jest o druciarstwie - i proszę, oto one :) nie ma się więc chyba za bardzo sensu traktowanie tego w kategoriach "lepsze niż oryginał", przed zamieszczeniem wpisu przeczytałem w tym dziale opis jakiejś blokady łańcucha z podkładek, śruby i obejmy do rur - myślę, że wpasowałem się idealnie, na luzie :) o fotach w wewnątrz faktycznie nie wiedziałem, obiecuję już więcej takich nie zamieszczać - dziś wstawiłem do garażu parę nowych z przejażdżki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiesz - podkładki, śrubę czy obejmę do rur w dobrym sklepie może kupić każdy i wtedy taki projekt może mu się przydać. 

A reling od bagażnika, niepotrzebny mostek i inne elementy są raczej trudne do odtworzenia - raczej nikt nie będzie kupował używanego mostka tylko po to żeby zrobić stojak. 

Stąd ten temat jako pochwalenie się druciarstwem owszem - jak najbardziej na miejscu ale już jako pomysł dla kolejnych majsterkowiczów średnio przydatny. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wiem ,że temat stary ale trafiłem na niego to coś napiszę bo sam mam stojak domowej roboty.

Koszt zerowy rury walały się za domem resztę gratów też miałem 30 min spawania i zrobiłem, do stojaka dokupiłem sobie używaną sztyce za 10zl oby nie niszczyć tej z roweru. 
Stabilność bardzo dobra mogę okręcać rower o 360* i nie buja się podczas naprawy.

.2ruxwv.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zamknięty profil wsadza się sztyce i dokręca się ją dwoma śrubami, po to kupiłem byle jaką sztyce ,żeby nie niszczyć tej z roweru i nie zakładać za każdym razem na nowo. Sztyca jest wsadzona na stałe do uchwytu obecnie więc z roweru wyciągam sztyce z siodełkiem i wpinam się w stojak.

v51cxy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...