Skocz do zawartości

[spodnie] z bardzo dobra wkladka


Waler

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuje spodni na rower dlugich an sezon jesien/wiosna - zalezy mi na bardzo duzym komforcie jezeli chodzi o siedzenie :-) Czesto po jezdzie 3h jazdy nastepnego dnia nie moge usiasc najbardziej boli mnie zadek na kosciach :-)

 

Podpowiedzcie co polecacie ! dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia indywidualna - ale najbardziej podpasowały mi wkładki Endury (wpinane spodenki),o niebo lepiej niż np.super "pro" wkładki Crafta ze stroju team-replica.

Lepiej chyba taki zestaw (zwykłe spodnie i spodenki wewnętrzne) na jesień/zimę.

Dodatkowa ochrona,łatwiejsza higiena,spodnie bez wkładki są bardziej uniwersalne,nie tylko na rower,zwykle też tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety poruszam sie na paru rowerach i wymiana co chwila siodelka nie wchodzi w gre. Nie preferuje luznych spodni tylko takie ktore dolegaja na szelkach. Oczywiscie jedno siodlko juz wymienilem :-)

 

Dajcie prosze jakis link do modeli, dziekuje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na wiosnę i jesień dopuszczasz używanie krótkich spodenek i nogawek - to w decathlonie są teraz spodenki aerofit 900 (najwyższa seria ze świetną wkładką - fdj jeździł w tych ciuchach) za 99 zeta. To jest bardzo duża przecena. Do tego oczywiście nogawki, ale taki zestaw będziesz wykorzystywać przez cały sezon od wiosny do jesieni. 

 

Jednak tak jak koledzy podejrzewam problemy z siodełkiem :bye2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Niestety poruszam sie na paru rowerach i wymiana co chwila siodelka nie wchodzi w gre. Nie preferuje luznych spodni tylko takie ktore dolegaja na szelkach. Oczywiscie jedno siodlko juz wymienilem :-)

 

Dajcie prosze jakis link do modeli, dziekuje !

 

 

LOL!!!

 

To tak jakby szukać poduszki do spania na skałach. Skały rypia w głowę, zatem zamiast wygodnego wyra, kupie sobie poduszkę...

 

Zdecydowanie musisz zmienić siodło, bo nawet najzayebistsza "pielucha" nie zmieni stanu faktycznego.

 

Poza tym, w czym problem kupić nawet do 7 rowerów ten sam model siodła? Ja tak mam. Odpowiadaja mi 2 modele siodeł (Charge Spoon i WTB Pure) i tylko takie mam w swoich sprzetach...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuj pojęcie "kilka rowerów". Szosa/XC/trekking/miejski czy coś więcej? O ile w tym ostatnim spokojnie kwestię siodełka można olać to w pozostałych jak najbardziej zdecydować się na jeden model zwłaszcza że to nie jest kto wie jaki wydatek, w okolicach stówki idzie coś dobrać pod tyłek. 

 

Bo jeśli już po 3h jazdy są problemy (i to wiosną/jesienią gdy nie ma upałów więc inne problemy niż wygoda odpadają) to problem ewidentnie tkwi w siodle i spodenki tego nie poprawią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli upierasz się na 'wkładkę' to polecam to co @parmenides

 

 

 

 

 

ale osobiście wychodzi mi na to, że to jednak problem z siodełkiem, jeśli piszesz :

 

 

Czesto po jezdzie 3h jazdy nastepnego dnia nie moge usiasc najbardziej boli mnie zadek na kosciach :-)

 

to dla mnie wygląda to  po prostu na zbyt miękkie siodełko  - kwestia też tego jaka to pozycja, bo nie napisałeś.

 

 

powyższe(żeby upatrywać problemu w siodełku) śmiem twierdzić bo miałem zbliżone problemy po 2h  jazdy , po dopasowaniu siodełka (amatorsko ale wychodzi na to że poprawnie) po >11h  zero problemu  - zmiana dotyczyła tylko siodełka.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siodlo ktore ostatnio uzywalem to SLR i bylo dla mnie zdecydowanie za twarde. Grzecznie poprosilem o podanie paru modeli spodni ktore polecacie co maja solidna wkladke, rozumiem problem w siodle ale jak juz wspomnialem ze nie zawsze mam mozliwosc wyeliminowania tego czynnika stad tez prosze o pomoc w wyborze spodni ktore chociaz w malym stpodniu wplyna pozytywnie na moj komfort.

 

Bardzo dziekuje za pomoc, jezeli macie jakies jeszcze propozycje bede wdzieczny. Sklep ktory sprzedaje 365X niestety ma same XXL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że nie rozwiążesz problemu, gdyż leży on gdzie indziej. 

Miałem SLR'a i 10 par spodni, w których jeździłem na innych siodłach, bez dyskomfortu. Miałem bardzo tanie gatki z kiepskimi wkładkami które szmaciły się bardzo szybko i praktycznie ich nie było i jeśli dogadywałem się z siodłem to potrafiłem na nim spędzić 10 godzin, zrobić 100 km w terenie bez nieprzyjemności. 

SLR nie tylko jest twardy ale ma bardzo specyficzny kształt skorupy czego nie zrekompensuje żadna wkładka, która jest tak czy inaczej czymś miękkim i poddającym się.

Problem może też leżeć w tym że SLR nie jest w Twoim przypadku dopasowany do stylu jazdy i pozycji na rowerze. 

Montowałem Fizika Aliante w rowerze mtb i szosie i o ile w mtb uznaję to siodło za najwygodniejsze jakie kiedykolwiek miałem to na szosie były tortury. 

 

Pod tyłkiem miałem spodenki Biemme (różne modele), najwyższy model Bontragera, dwa wysokie modele spodenek Endury, więc można założyć że produkty zrobione przez ludzi posiadających na ten temat wiedzę i doświadczenie. Nie miało to jednak pozytywnego wpływu na odczucia jeśli nie dogadywałem się z siodłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz wielu tutaj napisalo, po pierwsze siodelko/siodelka. potem cala reszta. Polecam spodnie Mavic Equipe i pod nie bokserki z wkladka Gore. Komfort cieplny takiego zestawu to w moim przypadku okolice 0 stopni. Jakosc idzie tutaj w parze z cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...