Skocz do zawartości

[przerzutka przód] xtr FD-M9020 side swing 11s do napędu 10s?


jahoo84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zastanawiajacych się czy ta przerzutka jak w temacie czyli najnowsza konstrukcja shimano może działać z napędem 10s.

Kiedy ją zobaczyłem odrazu zapragnołem, argumenty za:

-Podpięcie linki od przodu,brak załamania pancerza, lekkość działania.

-Cały mechanizm z boku korby, więcej miejsca na błoto pomiędzy oponą a podsiodłówką.

Nigdzie w necie nie było nic na jej temat cy zadziała i da się wyregulować z napędem 10s, postanowiłem zaryzykować :-)

09850028325307687423.jpg

Okazało się że działa doskonale,lekko i blyskawicznie

Bardzo cicha dzięki nowej konstrukcji. Działa to lepiej niż wczesniejsza x7 dedykowana do 10s. Na większej koronce z przodu 36z lancuch wogole nie ociera o pantograf przy skrajnych zebatkach kasety 11-36. Waga 103g :-)

Jak by ktoś miał pytania to zapraszam do pogawędki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś to.... dziwnie wygląda. Ale waga zacna. A jak z pancerzem? bo przez proste wejście wiem, że niektóre ramy miały nie być kompatybilne z prowadzeniem pancerza na wprost do przerzutki. Chyba jednak wole założyć coś szosowego i mieć jeszcze lżej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak by rama miała prowadzenie pancerza po dolnej rurze wtedy bez większych kombinacji wchodzi idealnie.

Zapomniałem napisać że u mnie jest bezpośrednie mocowanie do ramy e-type.

Najlepiej jak by rama miała prowadzenie pancerza po dolnej rurze wtedy bez większych kombinacji wchodzi idealnie.

Zapomniałem napisać że u mnie jest bezpośrednie mocowanie do ramy e-type.44454054062767887705.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Czy mógłbys podać pojemność napędy z przodu. Wnioskuję, że jeśli masz 36T blat to mała będzie 24 lub 22. W opficjalnych danych Shimano pojemność to 10T czyli przy 36T mała zębatka powinna byc 26T. Z góry dziękuję za odpowiedź. Też mam na nią smaka i będę chciał założyć do 38/24.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...