Skocz do zawartości

[Ruda Śląska] gdzie, z kim i kiedy na rower


Lucas76

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Mam do Was ogromną prośbę. Muszę dojechać do Rudy Śląskiej z Sosnowca (no i oczywiście powrót).

Dokładnie to muszę się dostać do sklepu rowerowego 2B3 SPORT znajdującego się na ulicy 1 Maja 61.

Na mapach googla wyznaczyłem sobie trasę ale chciałbym uniknąć dużego natężenia ruchu, najlepiej jakby trasa prowadziła ścieżkami rowerowymi, lasami itp.

Czy ktoś z Was mógłby podpowiedzieć mi coś lepszego niż poniższy link? 

 

https://www.google.pl/maps/dir/Sosnowiec/1+Maja+61,+Ruda+%C5%9Al%C4%85ska/@50.2507168,18.9884883,12z/data=!4m14!4m13!1m5!1m1!1s0x4716da99feda4b29:0xcb6c2aa12b6507db!2m2!1d19.1040791!2d50.2862638!1m5!1m1!1s0x4716ccb5fc4c6b9f:0x5803df80a369282b!2m2!1d18.8429389!2d50.245335!3e1

 

 

Z góry dziękuję i życzę szerokości :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na tę trasę chyba nic lepszego nie da się wykombinować.

Na Kłodnickiej będziesz mieć większy ruch samochodowy i brak ścieżki rowerowej, na Ligockiej też asfalt, ale bardzo mały ruch samochodowy.

Panewnicka to fajna trasa przez las, przynajmniej od str. Rudy.....do Starych Panewnik, dalej niestety asfalt.....

I dalej nie wiem, nie jechałem tam.....

 

Powodzenia :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wstępnie wybieram się z bratem i kumplem na "zwiedzanie" lasów przy halembie (od str. liebherra) dzisiaj, raczej popołudniu, tak między 15 a 16.
Jakby ktoś był chętny to zapraszam...
P.S. o ile pogoda pozwoli...wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

https://www.facebook.com/events/522050061277242/ Chorzowska Masa krytyczna zaprasza na swoje wydarzenie :)

 

 

Chorzowska Masa Krytyczna ma znowu przyjemność zaprosić na Rajd Nocny :). W edycji Marcowej przejechaliśmy 40 km, tym razem zrobimy około 100 km w spokojnym tempie:) Udamy się w kierunku Oświęcimia, trasa 100 % asfalt. Tam pokręcimy się trochę po mieście, zajedziemy pod Obóz w Brzezince oraz Auschwitz, nad kanał rzeki Soły,pod zamek. Następnie udamy się na rynek, gdzie nastąpi przerwa na kawę/herbatę. W Oświęcimiu działa całodobowy McDonald,jakby ktoś zgłodniał :P.

Przypominamy, że Rajd ma charakter rekreacyjno-widokowy, nie wyścigowy. Oświęcim nocą ma charakter ;). W drodze planujemy postoje na ciepły napój.

 

Ponieważ jedziemy nocą zaleca się szczególną ostrożność w miejscach nie oświetlonych, jedziemy jeden za drugim [ prócz miejsc gdzie jest rzadki ruch] nie wyprzedzamy innych w celu dotarcia do stawki. Wyznaczone będą osoby do pilnowania peletonu. Organizatorzy w przypadku pojawienia się znacznej grupy cyklistów rozdzielą między sobą uczestników[ maks. 15 na jednego]. Będzie również serwis techniczny w razie awarii zgłaszamy to osobie uprawnionej do wyprzedzania peletonu tzw. Patrol Rowerowy.

 

Osoby które, mogą się spóźnić na zbiórkę proszone są o wiadomość pod numerami telefonu 501 553 726- Artur oraz 698 794 270 - Tomasz Mutke. Trasa wiedzie 100% asfalt więc spokojnie damy radę :) Gorąco zapraszamy do udziału ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry, że się nie udzielam, ale lokalnie to na szosie tylko kręcę, góral jest na góry :), apropo gór, kto chętny na weekend na wypadzik w B. Żywiecki, proponuję pociągiem do Rajczy, a potem Złatna Huta, Rysianka, Miziowa, Rysianka i zjazd przez Redykalny, Zapolankę do Rajczy na pociąg - cały dzionek na rowerze - chętni pisać w temacie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj z kumplem taką trasę zrobiliśmy: 

https://www.endomondo.com/routes/550618951

 

ale z tym samym kumplem kombinujemy wypad w góry, najprawdopodobniej Ustroń i wstępnie trasa Czantoria - Soszów - Stożek...
mam nadzieję, że uda się....jak ktoś miałby ochotę to będzie mile widziany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym dołączył jeśli tempo lajtowe i piwko w schronisku :) i jeśli w ostatnim odcinku na stożek będzie można wpychac :) tam nie potrafię wjechać :);)

Proponuję jeszcze ze stożka na Kubalonke chociaż zjazd a-linem też chyba fajnie

 

Moja propozycja na jakiś kolejny wypad to bikepark kycerka w Czechach. Mam bagażnik na 4 rowerki

 

P.S jutro ktoś pomyka po lasach kochlowickich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...