Skocz do zawartości

[Mostek] Zamiana jakie rozwiązanie wybrać


jka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałbym przybliżyć sobie trochę kierownicę, bo mam wrażenie że zjeżdżam z siodełka.

 

Obecnie mam tak jak widać a myślę ze lepiej by było, jakbym miał to zamontowane tak jak pokazuje to strzałka zielona.

 

1) Jest

14pslz.jpg

 

Na Forum znalazłem ze ktoś w podobnym przypadku polecał to, ale temat jest jakby nie dokończony już zamknięty,  

Tak że nie ma jak to się sprawuje, czy "skrzypi" czy nie bo ktoś wspominał o tym.

 

2) Takie coś.

(fotka z netu)

3x35f.jpg

 

3) Albo takie coś tylko nie wiem jak to jest bo pisze od -10 do 90 stopni, ciekawe czy jest tak jak to zaznaczyłem.

Może ktoś się spotkał z tym czymś.

(fotka z netu)

2h50bw0.jpg

 

4) Ostatnie co wyszukałem to taka przedłużka i do tego mostek tylko jaki ? aby jak najkrótszy.

 

(fotka z netu)

2ihou2t.jpg

 

 

A może jest inne rozwiązanie.

 

Dziękuję za jakakolwiek pomoc.

Pozdrawiam.

jka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być bliżej to opcja 4 odpada - będzie wyżej, a nie bliżej - przy tym samym mostku, a jakikolwiek mostek o nie zmiennej geometrii tylko oddali.

 

3 już gdzieś widziałem, ale mało to wygodne, bo trzeba zdemontować całą jedna stronę kierownicy (klamki, manetki, chwyty etc.) żeby go zainstalować

 

2 wydaje się, że przybliży kierownice w stosunku do tego co jest (1).

 

 

Nie wiem czy jazda z takim mostkiem ustawionym na minus jest bezpieczna, rower stanie się nadsterowny, mniej stabilny.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedz.

 

Wychodzi że najlepiej zostawić tak jak mam.

 

Lub wybrać nr.2.

Wydaje mi się że przy tym czymś aby mi to pasowało kierownice miałbym na lekkim +

Nic muszę pomierzyć jakie długie to musiało by być.

 

Pozdrawiam.

jka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno coś z tego co Kolega napisał jest, ale tak to jest jak się kupuje a dopiero później myśli i czyta  :icon_redface:  w dodatku kto kupuje rower w październiku i to w takiej małej miejscowości jak moja.

 

168 cm. wzrostu rama 18 koła 28.

Cegiełkę do tego wszystkiego dołożyła zapewne i to, bo siodełko poszło trochę do tylu.

 

2vl1czq.jpg

 

Jak nic nie wymodzę zostanie jak jest, a może dokupię inna kierownicę.

 

Pozdrawiam.

jka

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jeżdzisz rekreacyjnie z nastawianiem na jazdę komfortową. Zainwestowałeś juch trochę w kokpit ale mimo to nie jesteś zadowolony. Jeśli jesteś odważny to mam rozwiązanie na Twoje bolączki czyli ... za daleko do kierownicy. Spróbuj zakupić kierownicę turystyczną i osadż ja na istniejącym mostku. Dzięki temu kierownica nieco przybliży sie do siodełka a jednocześnie nieco dolny chwyt pójdzie w dól. Jednocześnie bedziesz mieć więcej możliwości chwytu niż w obecnej kierownicy z rogami.

 

kierownica_turystyczna.jpg

 

Kierownica_turystyczna_gieta_motyl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jazdy, to wielkiego wyboru nie mam, 60 sześćdziesiątka na karku, to nie ma się co wygłupiać  :icon_lol:

 

Ciągle mam wrażenie że to jeszcze nie to, nie ta pozycja, czuję że jakbym instynktownie się kulił a tym samym przybliżał do kierownicy.

 

Jeden z Kolegów zaproponował mi własnie takie rozwiązanie co Kolega teraz poleca - Dzięki.

Muszę faktycznie się nad tym głębiej zastanowić.

 

Przyznam się bez bicia że trochę szkoda mi tego co już nakupiłem na ta kierownicę.

 

1

16kw41w.jpg

 

2.

34xjceu.jpg

 

Ale mówi się trudno skoro może być lepiej i jak trzeba mi  kupić kierownicę "trekingowa" to się kupi.

 

Dziękuję za podpowiedz, prześpię się z tym i rano zdecyduję co robić.

 

Ciekawe gdzie kupuje się pianki na taką kierownicę.

 

Pozdrawiam.

Jka

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł
Ciutek od "tyłu strony" zabierasz się do sprawy :) Najpierw dobrze jest w różnych sytuacjach pojeździć na gołym rowerze żeby wiedzieć co zmienić. Trekingowa kierownica może pomóc jak jest tak zrobiona jak na zdjęciu Roberta. Czasem końce są w osi mocowania kiery do mostka, wtedy będzie tak samo jak ze zwykłą kierownicą. Gąbkę spokojnie kupisz taką długą, czy to na allegro czy po sklepach.
Pomóc może też tego typu kierownica, ale ona nie zawsze pasuje do ogólnego anturażu roweru/rowerzysty :)

Winora%20Waakday%20automatic%20(7)_wm.jp

A siodełko dobrze ustawione? Mi starczyło trochę podnieść przód (nawet nie o 1cm) żeby było jak trzeba. Też mi dupsko zaczęło zjeżdżać jak kupiłem inną sztycę, która miała jarzmo trochę inaczej zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze zabrałem się do sprawy z rowerem od "d... strony" ale tak to jest jak się rano wstanie, wypije kawę popatrzy przez okno  :icon_exclaim:  o parking pusty, wczasowicze wyjechali idę kupić rower  :icon_redface:

 

Trochę pojeździłem na nazwijmy to fabrycznym wyposażeniu, i zaczęły mi ręce drętwieć, stąd zakup takich a nie innych chwytów z rogami - trochę pomogło.

 

Jak już to kupię taką kierownicę jak pokazał Kolega 

 


robertrobert1


 

 


porcelanowy   Pomóc może też tego typu kierownica, ale ona nie zawsze pasuje do ogólnego anturażu roweru/rowerzysty 


 

Taką miałem w innym rowerze, była OK, ale zachciało mi się rower zmieniać.

 

5bwv93.jpg

 

 

Zapomniałem, dostałem odpowiedz ze sklepu z Kalisza że to o czym myślałem by zastosować, pozycja nr,2 u mnie się nie sprawdzi.

 

Czyli jeden pomysł odpadł.

 

Pozdrawiam.

jka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ciekawe gdzie kupuje się pianki na taką kierownicę.

 

Nie kupuj pianek. Kup owijkę szosową. Zdecydowanie jest ona przyjemniejsza do jazdy i łatwiejsza do założenia. Mojej pani takową kierownice sprezentowałem i takową owijkę zastosowałem. Jest zadowolona

 

DSCN3241.JPG

Podniosłem ale może za dużo bo jakoś tak dziwnie mi się jechało.

 

2vbt24i.jpg

 

Pozdrawiam.

jka

Zdecydowanie przesadziłeś. Regulacja siodła powinna być w granicach jednego stopnia czyli w Twoim przypadku jednego ząbka.

 

Co do powyższych propozycji odnośnie innych kierownic to mogą się nie sprawdzić gdyż masz będziesz mieć kierownicę zbyt wysoko w stosunku do siedziska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojej pani takową kierownice sprezentowałem i takową owijkę zastosowałem. Jest zadowolona

 

Jeszcze raz Dziękuje za wszystkie porady.

 

Czas podjąć jakąś decyzję a nie biadolić  :icon_redface:

Znalazłem 3-trzy takie kierownice i teraz tylko którą - oto jest pytanie.

 

Koniecznie czarna.

1)

http://rower.com.pl/czesci-rowerowe/kierownice/humpert-contest-comfort-kierownica-wielofunkcyjna-czarna

24e46bq.jpg

 

2)

http://rower.com.pl/czesci-rowerowe/kierownice/xlc-hb-c05-kierownica-trekkingowa-czarna-matowa-25-4mm-585mm

2j3k551.jpg

3)

http://cyklisci.com/kierownica_multipozycyjna_alu_czarna_zoom_25_4_590mm,135,8589.html

 

 

Myślałem o takiej gąbce. 

http://cyklisci.com/chwyty_gabka_dlugie_430mm,40,6972.html

 

Ale skoro Kolega pisze że owijka to zaraz się za tym rozejrzę.

 

Pozdrawiam.

Jka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąbka zapewni większy komfort i amortyzację, a jeśli nie spełni Twoich oczekiwań tzn rozpadnie się to wydasz raptem 10zł.

 

robertrobert1 poleca owijkę w dobrej wierze i popiera to doświadczeniem, ale doświadczenie opiera o tyś km przejechanych w sezonie. Może do Twoich zastosowań w zupełności wystarczy gąbka i minie Cię owijanie kierownicy (nie robiłem tego, ale filmików i rad na YT wynika, że nie jest to takie oczywiste).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czas podjąć jakąś decyzję a nie biadolić  :icon_redface:

Znalazłem 3-trzy takie kierownice i teraz tylko którą - oto jest pytanie.

 

Pozycja 1 i 3 jest podobna. Różni się tylko nieznaczną różnicą szerokości.

 

Ze swojej strony sugerowałbym kierownicę z pozycji nr 2. Żonie takową założyłem. Nie pytaj mnie dlaczego. Do mnie bardziej przemawia kierownica z lekkim kątem niż taka  o kącie zero czyli z pozycji 1 i 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytaj mnie dlaczego

 

 

Nie zapytam, bo było by to nieuprzejmością :) z mojej strony, nie dosyć że dostałem poradę to jeszcze miałbym to kwestionować.

 

 

Ze swojej strony sugerowałbym kierownicę z pozycji nr 2

 

 

No to zamawiam, nie ma na co czekać.

 

Dziękuję za podpowiedz.

 

Dojdzie pochwalę się co mi z tego wyszło i czy to już jest to co bym chciał.

 

Pozdrawiam.

jka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę że taka kierownica skieruje Cię całkowicie w stronę rekreacji, jeżdżenie aż tak wyprostowany spowoduje że pokonywanie kilometrów będzie dłużyło się w nieskończoność i jakiekolwiek dystanse odpadają. Po prostu jazda dla przyjemności i to na krótkich dystansach. No ale skoro o to chodzi to spoko - sztyca na to wskazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę że taka kierownica skieruje. Po prostu jazda dla przyjemności i to na krótkich dystansach. No ale skoro o to chodzi to spoko - sztyca na to wskazuje.

 

 

 

 

Co do jazdy, to wielkiego wyboru nie mam, 60 sześćdziesiątka na karku, to nie ma się co wygłupiać

 

 

Witaj :) w zasadzie mój cytat, sporo wyjaśnia, dopiszę że od 40 lat nie jeździłem rowerem, zacząłem we wrześniu tamtego roku, i chcę to kontynuować dla przyjemności i "zdrowotności" podjechać kawałek stanąć zrobić jakąś fotkę. Największy dystans jaki udało mi się zrobić w ciągu jednego 4 godz. wypadu to 60 km z postojami na kawę, fotki  i jedzenie ale jeszcze bym jechał, i jechał  :)

I tyle sobie planuję robić max. jednorazowo, na rower na razie mogę poświęcić 4 godz. dziennie.

 

Martwi mnie coś innego.

 

Jeśli jesteś odważny to mam rozwiązanie na Twoje bolączki czyli ... za daleko do kierownicy

 

To słowo odważny :))

 

Ale skoro przez 35 lat zawodowo udawało mi się takimi kierownicami kierować to może i z taką sobie poradzę :) a jak nie to będę miał kawałek krzywej rurki w garażu :)

 

Kierownice

fef6dd.jpg

 

Kierownica i siodełko.

sg0haw.jpg

 

Pozdrawiam.

jka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 Największy dystans jaki udało mi się zrobić w ciągu jednego 4 godz. wypadu to 60 km z postojami na kawę, fotki  i jedzenie ale jeszcze bym jechał, i jechał   :)

I tyle sobie planuję robić max. jednorazowo, na rower na razie mogę poświęcić 4 godz. dziennie.

 

kolego ja stawiam że ta kierownica nie jest dla Ciebie. taką kierownicę kupiłbym mojej matce która jest w stanie pojechać do sklepu 1,5km i wrócić z zakupami w kosszyku. Jeśli ciśniesz tyle godzin i 60km to jest to już dobre osiągnięcie i nie szedłbym w stronę takich gadżetów. Nie wyobrażam sobie jechania na wyproście 60km! Lepiej pomyśl nad jakimś Bike-Fittingiem (niekoniecznie profesjonalnym ale z kimś kto ma doświadczenie) albo eksperymentalnie. Siodełko do takich dystansów też pół-sportowe będzie lepsze niż zwykła kanapa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtas, nie przesadzaj. Kierownica turystyczna jest o tyle uniwersalną kierownicą, że można ją zamontować w każdym dowolnym kącie od 0 stopni dla ścigantów do 90 stopni dla typowych mieszczuchów. Osobiście proponowałbym tę kierownicę zamontować w pochyleniu około 30 st w stosunku do poziomu. Taki kąt zapewni głównie zmianę ułożenia rąk a nie zmianę pozycji.

W połączeniu z regulowanym mostkiem da multum kombinacji od pozycji mocno pochylonej do pozycji mocno wyprostowanej.

 

Poniżej kilka fotek prezentujących poprawne

 

http://www.koloroweru.geozone.pl/rower-i-osprzet/bardzo-praktyczna-kierownica

 

i według mnie wadliwe ustawienie kierownicy turystycznej

 

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTCZVQz9NX3y9TZcYSFoMSEQQrLq5kq6hJZqVGZo7HMuOyHbuCtVg

 

PS. Zastanawiałem się nieco nad doborem kierownicy i bardzo mnie kusiło aby zaproponować salse

bars_woodchipper.jpg

 

Jednak to by była już wielka zmiana, zmiana na miarę rewolucji także sprzętowej. Ta kierownica jeszcze bardziej przybliży chwyt do siodełka i jeszcze bardziej obniży pozycję. Moim zdaniem to jest idealna kierownica do turystyki ale dla byłego kolarza a nie dla człowieka, który pół życia spędził na wygodnej kanapie, bez obrazy @jka :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 40 lat nie jeździłem rowerem, zacząłem we wrześniu tamtego roku, i chcę to kontynuować dla przyjemności i "zdrowotności"

Twoja sylwetka powinna być lekko pochyła. Jazda w wyprostowanej pozycji na rowerze nie jest przyjemnością, a już wibracyjne obciążenie kręgosłupa, zwłaszcza w twoim wieku, nie sprzyja zdrowotności. Zmierzyłeś swoje kości kulszowe?

 

 

Może po prostu nie masz odpowiedniego siodła. Następna kwestia, to siodełko powinieneś mieć ustawione w poziomie, najlepiej przyłożyć do niego poziomicę. Podług twojego wzrostu rozmiar ramy jest właściwie odpowiedni, więc dziwi mnie to, że masz kierownicę cofniętą o prawie 10cm, a dalej  jesteś wysunięty do przodu. Spróbuj użyć jakiegoś kalkulatora bikefit i na próbę ustaw kierownicę i siodełko dokładnie tak jaki Ci wyjdzie rezultat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Dziękuję za kolejne podpowiedzi, wszystko czytam.

 

Dostałem możliwość przymierzenia się do takiej kierownicy, więc biorę rower i zasuwam do sklepu-serwisu.

Bo głupotą z mojej strony było by, bym z tego nie skorzystał skoro mam możliwość, zobaczyć jak to będzie i to za darmo.

 

 

W

 

PS. Zastanawiałem się nieco nad doborem kierownicy i bardzo mnie kusiło aby zaproponować salse

 

 

Hm   :) - właśnie taką kierownice miałem te 40 lat temu w swoim "Huraganie" 

 

Pozdrawiam.

jka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem :) ja nie mogę chodzić do sklepu rowerowego bo: wszystko by mi się przydało.

 

zk0jrr.jpg

 

Wróciłem z tym.

2u46mhz.jpg

 

Teraz muszę poczytać, by powiedzieć komuś ? jak to się owija.

 

 

Lepiej pomyśl nad jakimś Bike-Fittingiem (niekoniecznie profesjonalnym ale z kimś kto ma doświadczenie) albo eksperymentalnie.

 

 

U mnie w okolicy trudno o coś takiego stąd moja prośba o pomoc na tym forum,

 

 

Czyli wiesz co w trawie piszczy ...

 

Niby tak, ale to jednak 40 lat.

 

 

Jednak latka lecą a ciało także się zmienia czy tego chcemy czy też nie.

Dokładnie dlatego też zdecydowałem się na "damkę"  :)

http://www.forumrowerowe.org/garage/vehicle/5972-romet-gazela-4-0-disc/

 

 

Jazda w wyprostowanej pozycji na rowerze nie jest przyjemnością, a już wibracyjne obciążenie kręgosłupa, zwłaszcza w twoim wieku, nie sprzyja zdrowotności.

 

Dlatego kupiłem tą sztycę NCX mimo że oryginalna miała jakąś tam amortyzację.

 

 

Zmierzyłeś swoje kości kulszowe?

 

Tak i na tej podstawie kupowałem to siodełko.

Dzisiaj w serwisie mi je ustawili jak potrzeba.

 

 

więc dziwi mnie to, że masz kierownicę cofniętą o prawie 10cm, a dalej  jesteś wysunięty do przodu

 

Mnie też to dziwi, i to że się zwyczajnie "kulę" nie możliwe by wróciły nawyki sprzed 40 lat.

 

 

Spróbuj użyć jakiegoś kalkulatora bikefit i na próbę ustaw kierownicę i siodełko dokładnie tak jaki Ci wyjdzie rezultat.

 

U to już muszę poprosić o to kogoś bardziej biegłego w temacie informatyki czy obcowania z "goglarką"   

 

Pozdrawiam.

jka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...