Skocz do zawartości

[2500-3200] rower typu cross, co warto kupić?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
zakładam ten temat ponieważ liczę na pomoc bardziej doświadczonych użytkowników. 

Początkowo planowałem wydać max 2500 ale zauważyłem, że dokładając te 500 będę miał rower z dużo lepszym osprzętem. 
Moje wymiary to 188cm i 85kg, i zamierzam przytyć. Rozmiar roweru myślę że dobiorę w sklepie.

Główny problem jest, co kupić i jakiego producenta. Mam wielki sentyment do gianta, i te rowery mi się najbardziej podobają.. 

Na tą chwilę patrze na te dwa modele:

http://www.rove.pl/rowery-kolekcje/rowery-giant-2015/x-road/rower-giant-roam-0-disc-2015.html

http://bikepark24.pl/pl/p/Rower-crossowy-Cube-Nature-Pro-2015-meski-czerwony/4996

a najbardziej chciałbym tą ramę: 
http://www.rove.pl/rowery-kolekcje/rowery-giant-2015/x-road/rower-giant-roam-3-czerwony-2015.html
z gratami od tego droższego roam 0. Te ramy się czymś w ogóle różnią czy chodzi tylko o osprzęt i malowanie? 
a może giant i cube to przepłacanie za markę i lepiej kupić rometa?

Dzięki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat i sentyment do Gianta (poprzedni służył mi wiele lat), ale zdecydowałem się na:

http://www.cube.eu/bikes/tour/cross/cube-cross-black-anodized-anthrazit-white-2015/

Dałem za niego niecałe 3200zł.

Rozważałem również Radona i Evado, ale pierwszy odpadł przez brak serwisu w Polsce, a co za tym idzie w razie czego konieczność odsyłania do Niemiec. Drugi odpadł przez brak mocowań do bagażnika, a planuję dłuższe wycieczki, gdzie będzie potrzebny mi bagażnik i sakwy.

Jutro będę go skręcał i w pod koniec tygodnia będę mógł powiedzieć coś więcej na jego temat, gdybyś był zainteresowany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Ten radon to ciekawy pomysł.. 
Powiedzcie mi jeszcze tylko czy tak jak dałem te dwa linki z giantem, to te ramy to to samo a cena zależy tylko od reszty wyposażenia, tak? 

ainjops chętnie się dowiem jak ten Cube ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Żenuła, rowery po 3100-3200 na mechanizmach korbowych na Octalinku

 

Octalink to akurat zaleta i to wielka... trwałość przewyższa hollowtecha o jakieś 4 razy. Wygląda zgrabniej i korby są węższe... mniejszy q factor. Co do wagi rower na tarczach jak waży 15 kg.... to norma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

oj ja wierze w to co widzę ;-) coś ci się w mojej wypowiedzi nie podoba ???? jesteś to w stanie podważyć... jakoś uzasadnić???

 

Coś mi się zdaje, że to nie ja, tylko Ty powinieneś uzasadnić swoją wcześniejszą wypowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat i sentyment do Gianta (poprzedni służył mi wiele lat), ale zdecydowałem się na:

http://www.cube.eu/bikes/tour/cross/cube-cross-black-anodized-anthrazit-white-2015/

Dałem za niego niecałe 3200zł.

Rozważałem również Radona i Evado, ale pierwszy odpadł przez brak serwisu w Polsce, a co za tym idzie w razie czego konieczność odsyłania do Niemiec. Drugi odpadł przez brak mocowań do bagażnika, a planuję dłuższe wycieczki, gdzie będzie potrzebny mi bagażnik i sakwy.

Jutro będę go skręcał i w pod koniec tygodnia będę mógł powiedzieć coś więcej na jego temat, gdybyś był zainteresowany.

Można wiedzieć, gdzie taka przyjazna cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Duża różnica jest między amorem Suntour NCX D-RL a NEX HLO?
 W pracy tych dwóch amortyzatorów dużych różnic nie będzie. Ten pierwszy będzie bardziej sztywniejszy ze względu na grubsze golenie oraz fakt posiadania manetki blokady na kierownicy. NEX jest tylko klasę niżej od NCX-a.

 

 

Cube Cross, Nature Pro czy może zwykły Nature?
Gdybym ja miał wybierać To Nature Pro. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, w amorze różnica rzeczywiście znikoma :) Cross od Nature Pro droższy "tylko" o 2 stówki ale chyba zrobię jak mówisz i kupię cieńsze opony 35-38x700 bo w Cubach siedzą niezłe balony. Hmmm...

Jeszcze pytanie o rozmiar ramy. Wzrost 181, waga 90, noga jakieś 82, rama 54? Bo 58 (mimo, że Cube ma zanirzoną rozmiarówkę) to chyba przesada?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, 54 będzie ok, spd dodają mi kilka cm wzrostu  :thumbsup:

Wieczorem zamawiam, tylko jeszcze nie wiem czy najtańsza czy najdroższa opcja (przy Nature Pro wkurzył mnie rabat, i malowanie chyba najmniej do mnie przemawia) ;)

P.S. Twój Cross już złożony? :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Twój Cross już złożony?
 Chodzi Ci o mojego crossa :icon_question:  Ja go nie składałem ale modernizowałem nowe koła amortyzator, kurczę wszystko wymieniłem oprócz korby, hamulców i ramy :P Można powiedzieć że go składałem ;) Jest gotowy i służy mi jako mieszczuch i czasami moja dziewczyna na nim jeździ :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Twój Cross już złożony? :icon_cool:

Złożony od tygodnia, ale mnie rozłożyła choroba i przejechałem  na nim całe 20metrów ;)

W weekend bez względu na to jak się będę czuł jadę go testować :)

P.S.

Musiałem naciągnąć linkę od blokady amora na kierownicy, bo nie chciało blokować amora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, no właśnie dochodzę do wniosku, że chyba jak najmniej chcę już grzebać przy rowerze i wymieniać części (dlatego Cross). Z drugiej strony do jazdy po ddr'ach i leśnych ścieżkach to i Nature spokojnie da radę. Gdyby Cross miał malowanie Nature to jużby był w "koszyku" na sklepie ;).

A co do zdrowia, lipa... ale weekendu nie odpuszczaj :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gdyby Cross miał malowanie Nature to jużby był w "koszyku" na sklepie

Dla mnie miało znaczenie, że Cross ma taperowaną główkę co w przyszłości przy zmianie amora może mieć znaczenie (więcej możliwości).

Malowanie czarny mat z białymi dodatkami bardzo mi odpowiada. No ale to rzecz gustu (jak pokazywałem zdjęcia znajomym to połowie podobał się bardziej czarny, a drugiej połowie niebiesko-czerwony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...