Skocz do zawartości

[wiatrówka] Pakajak vs Ultralight B'TWIN a może inna?


konec

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się kupna wiatrówki na codzienne dojazdy do pracy. Zarówno wiatrówka z Decathlonu jak i od Endury są generalnie polecane.

Pakajak jest droższy ale jak na kurtkę, którą będę używał często, cena wciąż akceptowalna. Chcę więc wybrać lepszą ale niekoniecznie droższą. Dotykałem obie. B'twin jest znacznie cieńsza  i wydaje się być bardziej podatna na rozerwania. B'twin ma też więcej paneli wentylacyjnych, co wydaje się być zaletą. Jak jednak jest z oddychalnością samego materiału?  Czy ktoś może miał możliwość używania obu? Jak sprawdzają się w praktyce? Którą wybrać?

A może jakaś inna? Dodatkową zaletą byłaby kieszonka na piersi, zasuwana. Kurtka ma być hi-vis.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się powtórzę, polecam z całego serca wiatrówkę z go sport, za marne 69zł, korzystam z niej jakoś od listopada, jeżdzę w niej od tego czasu niemal że codziennie do pracy, przez ostatni miesiąc to 18km w jedną strone i od czasu kupna tej kurtki, od głowy do pasa to są miejsca na które narzekam najmniej w zimne dni, nawet w sumie w ogóle nie narzekam, nawet w największe mrozy. Nie zauważam przy niej też efektu sauny, która występowała w jakiś zwyklych kurtkach w ktorych jeździłem kiedys :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi. Montane Velo w moim rozmiarze (L/XL) i kolorze (HiVis)  jest niestety niedostępna, bo jako kurtka "kultowa" na pewno byłaby wzięta pod uwagą. Pozostałe propozycje rozważę. Najbardziej zależało mi na porównaniu kurtek wymienionych w tytule co niestety nie udało się, ale jak napisałem i tak dziękuje za podpowiedzi i opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...