Skocz do zawartości

[rower] Pomoc w wyborze roweru mtb za cenę 1000-1300


Ostry1947

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdzecznie wszystkich użytkowników forum.

 

W tym roku mam zamiar kupić sobie rower górski, ale jestem kompletnym laikiem w tej kwestii. Znajomy polecił mi, aby napisać na tym forum. Szukam więc roweru w przedziale cenowym 1000-1300 znajomy mówił mi że w tej cenie to dobrego roweru nie kupię co mnie trochę przeraziło. Nie mam zamiaru robić nim tysiecy kilometrów rocznie, tylko i wyłącznie rekreacyjna jazda. Dodam również że jestem wysoki 195 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak taki rower będzie radził sobie na polnych drogach? Mieszkam na obrzeżach Wrocławia i mam dużo pola wokół domu i tam bym chciał w głównej mierze jeździć nie licząc dojazdów do pracy. Nie są to nie wiadomo jakie hopki lecz są duże nierówności.

 

Jeszcze jedno pytanie co sądzicie o rowerach marki Romet, dużo tego na allegro i w miarę dobrych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ostry1947 rok temu miałem podobne dylematy. Prawda jest taka, że w tym przedziale cenowym nic sensownego, nowego nie kupisz. Trzeba wiec iść na kompromis, a tym kompromisem są takie rowery jak wymieniłem wcześniej. Ja zrezygnowałem z jazd po lesie takim rowerem bo wydawał mi się za "delikatny" i ze wzgledu na opony. Przynajmniej poznałem okoliczne miejscowosci w promieniu 40-50 km. Do dzisiaj zrobiłem 5500 km od maja zeszłego roku bez większych awarii (2 kapcie i pedały). Dzisiaj założyłem 2 nowe opony i jeżdżę dalej.

Takie Romety może są tańsze ale na osprzęcie o 2,3 klasy niższym. Wiekszy budżet, wieksze możliwości. 3 lata temu zaczynałem na zwykłym turystycznym no-name, teraz cross a za 2 lata szosówka (odkładam na nią). I tak samo z rzeczami (zwłaszcza zimowymi) czy akcesoriami. Jest kasa nie ma problemu, jest budżet ograniczony to dzióbię po trochu co roku coś.

Na polnych drogach trochę kiepsko będzie sobIe radził: amorek słaby i konieczna raczej wymiana opon (tutaj polecają Smart Samy, Land Cruisery,Conti ale lepiej niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni ode mnie).

Poszukaj tematów o Lazaro czy Kandsach - to właśnie ten przedział cenowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to bez większej różnicy. Ja miałem taki sam dylemat, Kands czy Lazaro i wziąłem Lazaro bo... wtedy kosztował 100 zł mniej. Teraz widzę róznica tylko 50 zł.

Nieduże róznice: trochę inna rama, amortyzator, piasty, inne opony (5500 km na tych z Lazaro zrobiłem, 2 kapcie), reszta w zasadzie taka sama. Mi sie podobał bardziej cały biały Lazaro (amortyzatory też) i ciut niższa cena. Obojętnie, który wybierzesz. Mam nadzieję, że poczytałeś również tematy na forum odnośnie tych rowerów. Do mnie rower przyszedł bez żadnych rys, dobrze zapakowany a montaż kilku elementów okazał się prosty. Rozmiar tylko dobierz dobrze, ja przy 180 cm rama 19", a długości nogi już nie pamiętam. Tak jak pisałem, wszystko kwestia budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem rower, trochę pojeździłem całkiem przyjemnie :) Teraz muszę zrobić przegląd powiedzcie mi co powinno w serwisie zostać sprawdzone na takim przeglądzie, bo słyszałem że często nic praktycznie nie jest robione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, żeby Ci dociągnęli szprychy, bo nowa koła na początku muszą się "ułożyć".

 

Idealnie by było, jakby zrobili podstawowy przegląd amortyzatora (smarowanie ślizgów i uszczelek), ale na to już ich pewnie nie namówisz. Warto jednak spróbować.

 

Pewnie też podregulują przerzutki/hamulce, bo linki i pancerze też na początku się "układają", ale lekkie podciągnięcie linki możesz równie dobrze zrobić sam.

 

A jakby jeszcze ktoś szukał MTB do 1300 zł, to w tej cenie można kupić teraz Karbona B4. Koła 29", dobra geometria i sensowny, współcześnie skomponowany osprzęt (stosunkowo krótki mostek, dobre opony, hydrauliczne Shimano). Jedyna wada: podobno 15,8 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...