Skocz do zawartości

[rower] Scott Genius 720 2014 opinie


Krezi

Rekomendowane odpowiedzi

WItam wszystkich,

 

Moje poszukiwania uniwersalnego roweru gorskiego nadal trwaja. Rozwazam Speca stumpjumpera fsr, camber evo, Giant Anthem SX i Canyona Spectral, Nerve...

 

Mam okazje kupic ten rower ponizej.... CO sadzicie o rozmiarze L- mam 183 cm wzrostu i 88 cm noga??

 

To bedzie moj jedyny rower gorski wiec liczy sie uniwersalnosc....  Wczesniej nie rozawazalem ramy carbonowej ze wzgledu na cene i trwalosc. Co sadzicie o trwalosci i zastosowania takiej ramy w rowerze gorskim itp

 

http://www.scott-spo...e-genius-720-l/

 

Ktos moze posiada ten model albo podobny Scotta?

 

Dziekuje za wszelkie opinie

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

160 nie bylo... faktycznie od 100 mm do 150 mm...

 

Szukam roweru uniwersalnego dobrego do jazdy pod gore jak i w dol, wygodnego w dluzsze trasy. NIe bede sie scigal w zadnych maratonach XC wiec kwestia masy nie jest priorytetem. Do lasu czy w gory chce dojechac na rowerze wiec nie chce zbyt szerokich opon ze wzgledu na opory toczenia... Lubie agresywna jazde w terenie dajaca mnostwo frajdy

 

Bardziej myslalem o skoku 110-130 do powyzszych zastosowan- ten Scott pojawil sie okazyjnie i stad moje pytanie czy taki duzy skok to oby nie overkill do moich zastosowan

 

Rozwazalem tez canyon spectral lub nerve i odpowiednio 110 mm i 130 mm skoku- mysle ze do powyzszych zastosowan ktorykolwiek z tych dwoch bedzie odpowiedni... 

 

Dziekuje za wszelkie opinie

Pawel

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz. Nie wiem czemu ubzdurało mi się, że jest tam Giant TRANCE SX, a ten faktycznie ma 160 mm skoku. Myślę, że to Twoich potrzeb wystarczy rower XC/Trail czyli 120-130 na kołach 27,5 lub 110-120 na kołach 29. Sam chciałem rower o skoku 140-150 mm ale większość czasu spędzam na Mazowszu, a to byłby właśnie overkill. Pomyśl o Anthem SX, Santa Cruz Tallboy, Transition, Trek Fuel EX, jest tego trochę, zależy od budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że w takich pytaniach zbyt dużo rowerów ląduje w jednym worku. Na przykładzie Canyona:

- Nerve AL to taki typowy klasyczny full 120 mm o geometrii, którą można nazwać "maratońską" ale bez zbytniego zagięcia

- Spectral to zupełnie inna bajka a przede wszystkim inna geometria. To rower który o wiele lepiej poradzi sobie w trudnych terenach a przy tym zaskakująco dobrze podjeżdża. Jak bym go opisał jako nowoczesnego górskiego full'a.

 

Geniusowi moim zdaniem bliżej do Spectrala. Jeśli agresywna jazda oznacza w Twoim przypadku jazdę w trudnym terenie najlepiej w dół to z naszej oferty Spectral będzie lepszą opcją. Nerve AL będzie uniwersalniejszy natomiast Spectral da więcej frajdy na technicznych trasach i zaskakująco fajny na podjazdach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...