Skocz do zawartości

[anodowanie] korba HT2 czy to ma sens


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moja korba M542 ma dość mocno wytarty lakier, więc ostatnio zastanawiałem się jak można ją odnowić. Wpadłem na pomysł anodowania ale nie jestem pewien czy to jest dobry pomysł z racji na miejsce w które wchodzi oś w lewym ramieniu. Z tego co wiem to do osi anoda się nie przyczepi bo jest stalowa i w przypadku gwintów nie powinno robić to żadnych problemów bo to jest cienka powłoka, chyba że się mylę.
Z innej strony to czy anoda w przypadku korby nie wytrze się szybko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Aluminium połączone ze stalą się nie nada. Oś się rozpuści. Jak potrafisz rozdzielić ramie od osi to czemu nie, anodowanie + lakier ochronny, No i później znowu trzeba w sposób trwały połączyć ramie z osią.

 

w przypadku gwintów nie powinno robić to żadnych problemów

Gwintom anodowanie bardzo dobrze robi, utwardza powierzchnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety anodowanie odpada tak jak mówicie. Dostałem odpowiedź od osoby zajmującej się tym że oś ulegnie uszkodzeniu oraz że do niektórych korb jest użyty jakiś stóp który nie chce się poddać anodowaniu. Popytam jeszcze kilka firm o malowanie proszkowe. Tylko w tym przypaku zabezpieczenie miejsca na oś może przysporzyć problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...