Skocz do zawartości

[Dynamo, lampki] Jak podlączyć kabelki do wtyków


Loxlei

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam dynamo Shimano 3d72 ( piasta ), lampkę przednią Lumotec led n, na tyle zaś Axa riff.

 

Od dynama odchodzi jeden kabel (dwie wiązki, czyli + i -) wchodzi w przednią lampkę pośrodku. Lampka świeci bez problemu. Ale od tylnej idzie również jeden kabel, który przy przodzie się rozdziela na + i -. Lampa przednia ma aż 4 wtyki - 2 out i 2 in ( po jednym + i po jednym - ). Do których mam podlączyć Axa? Bo już z 10 kombinacji wypróbowałem i albo nie świecą obie, albo tylko przednia....post-123029-0-40054700-1422187073_thumb.jpgpost-123029-0-61734700-1422187079_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie dostałem, co mnie strasznie zdenerwowało.

 

Mam taką wtyczkę. Łączy kabel do dynamo.

Ten kabel powinien wchodzić w "in" i powinna świecić lampka przednia.

Ale u mnie ten kabel jest przymocowany do środkowego wejścia w Lumotecu. Pomiędzy out i in. Wchodzi tam nierozdzielony i nie wiem, czy potem tam w środku jakoś się rozdziela? Ale z czym tam może się łączyć, że nie działa mi wyjście out?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Ten kabel już był w lampce przymocowany. Po prostu wychodzi ze środka lampki Lumotec i idzie do prądnicy kończąc się przy niej kostką. Po wpięciu kostki w prądnicę, lampka przednia świeci.

 

2) Po spięciu tylnej z dynamem, Axa świeci :)

 

Ale po podpięciu pod out nie świeci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. A co to wnosi do tematu?

 

Zastanawiam się tylko, dlaczego ten kabel wchodzi w środek lampki zamiast w wtyki in?

 

Spróbowałbym znaleźć ze dwa kabelki i prowizorycznie przymocować do gniazda IN podłączając przy tym tylną lampkę do OUT. Jeśli przód i tył będą świecić, zarobić porządnie kable, stary uciąć i nie przejmować się problemem.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po podpięciu pod out nie świeci

Żeby tył się włączył nie wystarczy podłączyć i włączyć przednią, trzeba jeszcze zakręcić kołem, żeby prąd popłynął.

Ewentualnie z przedniej lampki wychodzi prąd stały, a tylna musi mieć przemienny. Możesz spróbować podłączyć baterię (lub kilka, żby napięcie było odpowiednie 3-6V) do tylnej i zobaczyć czy świeci.

 

Instrukcja: http://www.bumm.de/fileadmin/user_upload/Anleitungen/178__LUMOTEC_Lyt__Anleitung.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...