Skocz do zawartości

[zapięcie] Kryptonite New York czy nie?


woocash

Rekomendowane odpowiedzi

@woocash

W dziale skradzione nie znajdziesz roweru który został ukradziony i był przypiętym firmowym u-lockiem, osoby prezentujące otwieranie zamków na youtube też nie zawsze radzą sobie z mechanizmami dyskowymi. Większość takich zamków jest stosowana w zapięciach rowerowych lub kłódkach. Prawdopodobieństwo że któryś złodziej zna się na tych mechanizmach bardzo dobrze jest małe.  Jeśli chodzi o kryptonite ma on 4 gwiazdki  w ateście ART, natomiast Abus 3, dodatkowo abus posiada bardziej skomplikowany zamek, posiadający więcej dysków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rowerzysta01 troche mnie uspokoiłeś ale co to za atest ART?

 

@rodszyld69 teraz mam Kryptonite Evolution Series 4 LS ale zmieniam rower na lepszy i zapięcie również chciałbym mieć pewniejsze zwłaszcza, że zaczeło już powoli rdzewieć. Ten abus U-lock ABUS Granit X-Plus 540 ma tylko 13mm średnicy jarzma a mój dotychczasowy kryptonite 14. Czy to nie za mało? Wydawało mi się, że im cieńszy pręt tym łatwiej można go przeciąć? Rozumiem, że ten zamek w ABUS'ie jest lepszy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor filmu zadziwiająco szybko otworzył zabezpieczenie
zajęło mu to ok 15 sekund. Mało jak na ten typ zamka.
Zapewne przed nagraniem filmu długo ćwiczył ten konkretny mechanizm.
Leżący obok klucz też ułatwiał mu popis bo widział kod klucza.
Pamiętaj, że złodziej działa w stresie i nie ma takich idealnych
warunków aby sobie ułożyć wygodnie zapięcie.
Mimo wszystko mając odpowiednie narzędzie i wiedzę... da się.

Marco z Francji nagrał film jak otwiera Abusa X-plus
zajęło mu to ok 3,5 minuty


narzędzie ma podobne czyli jest to podobna technologia.
Z tego co mi kiedyś pisał Marco, Abus jest trochę lepszy bo ich dyski z wkładki mają
fałszywe nacięcia utrudniające szybkie zdekodowanie mechanizmu.

Tego typu ataków możesz się obawiać jeśli masz naprawdę drogi
rower na który jest "zlecenie". A złodziej jest zdeterminowany aby ukraść ten konkretny.
Osiedlowy dresik nie będzie się bawił w dekodowanie takiego mechanizmu. On zna tylko ataki siłowe.

Statystyki pokazują, że rowerzyści i tak w większości zabezpieczają swoje rowery linkami
więc niestety złodzieje ukradną to co łatwiej ukraść. Puki ulocki się nie rozpowszechnią
takiego narzędzia nie ma co się za bardzo bać.

Lepszych zabezpieczeń (wkładek) puki co nie ma, bo mechanizm dyskowy to szczyt możliwości
obecnej techniki. I nie ma tu znaczenia czy ulock kosztuje 200, 400 czy 900 zł.

 

 

Wydawało mi się, że im cieńszy pręt tym łatwiej można go przeciąć? Rozumiem, że ten zamek w ABUS'ie jest lepszy?

 zazwyczaj tak, ale tu ma jeszcze znaczenie z czego jest ten pręt. Żaden z producentów nie podaje do publicznej wiadomości wyników testów wytrzymałościowych (w jednym z odcinków Galileo jak testowali właśnie ulock Abusa podano jego wytrzymałość - ten odcinek jest chyba podlinkowany w stopce kolegi rowerzysta01). Ani zawartości dodatków uszlachetniających takich jak mangan, bor, itp. Wobec czego trzeba się kierować zasadą im grubszy tym lepszy. Jak chcesz jeszcze grubsze jarzmo to OnGuard Brute STD ma 16,8 mm.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy to nie za mało? Wydawało mi się, że im cieńszy pręt tym łatwiej można go przeciąć? Rozumiem, że ten zamek w ABUS'ie jest lepszy?
Ważne jest jak twarda jest stal, może być grubsza ale bardziej miększa i przecięcie nie stanowi żadnego problemu. Abusy maja bardzo dobrą opinię ale najlepszym zabezpieczeniem jest nie spuszczanie roweru z oka. Żadne zabezpieczenie nie jest w 100% pewne, na ile jest sposobów zabezpieczeń na tyle analogicznie jest możliwości kradzieży. Nawet bym powiedział że złodzieje są, krok przed producentami zapięć rowerowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwłaszcza, że zaczeło już powoli rdzewieć

To się czyści i nie zostawia zalanego wodą.

 

Jeżeli sprzęt drogi, to dokup drugie zapięcie lub nie używaj nowego roweru jako dojazdówki do pracy/szkoły/sklepu.

Do tego tak się zapina rower, żeby maksymalnie utrudnić gmeranie w zamku. Jak widać klucz jest mniejszy od tego narzędzia do otwierania, więc przy ciasnym dojściu da radę normalnie otwierać i zamykać, a złodziej nie zmieści się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Evo4 brata rdzewieją pręty nie zamek. Problem jest wtedy taki, że pręty nie chcą wyjść. Przeważnie wystarczy uderzyć i wychodzi, ale jak się zaniedba to bywa z tym ciężko.

https://picasaweb.google.com/114429717076057867312/RNoCi#5458498705982839346

 

Wyczyszczenie prętów i gniazd + odrobina rzadkiego oleju i chodziło jak nowe (prawie ;) ).

Swojego NY też musiałem przeczyścić ale już nie bawiłem się w smarowanie, bo nie było potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Evo4 brata rdzewieją pręty nie zamek. Problem jest wtedy taki, że pręty nie chcą wyjść. Przeważnie wystarczy uderzyć i wychodzi, ale jak się zaniedba to bywa z tym ciężko.

https://picasaweb.google.com/114429717076057867312/RNoCi#5458498705982839346

 

Dokadnie w tym samy  miejsu mi rdzeieje. Nie mam czasu aby po kazdej mokrej jedzie to czyscic ale raz na tydzien pryskalem wd-40 (juz nie bede).

Mi dodatkowo rdzewieje na podkowie miejsce gdzie ktos chcial go przeciac ale przebil sie tylko przez warstwe ochronna.

 

Jakis przyklad takiego gestego smaru, ktorego mozna uzyc? Moze byc taki do lozysk?

 

JEszcze jeden problem jak mam z kryptonite to kluczyk - po pierwszym tygodniu uzytkowania wypadla mi osona na dzirke od kluczyka i teraz latwo wpadam tam wilgos itp przez co kluczyk ciezko czasem chodzi. Troche boje sie tam jakas szczotka dlubac bo sie boje, ze tylko ubije nieczystosci i bedzie jeszcze gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcia zapięcia brata. Z tego co pamiętam psikał potem silikonem.

 

Przetarcie szmatą i zostawienie otwartego do wyschnięcia, to chyba nie jest dużo roboty? Grunt, żeby woda w środku nie stała.

Do Kryptoloka zrobiłem sobie osłonkę ze starej dętki, ale tutaj jest owalny zamek, więc nie wiem czy się sprawdzi. Najpierw próbowałem zrobić z tej dętki klapkę, ale to się nie sprawdziło. Potem wyciąłem dziurkę na klucz i obracałem (jak ciężko było to odrobina talku na brzegi dla poślizgu, ale żeby nie syfiło do zamka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abusa niby tez latwo otworzyc -> http://www.test-serrures.org/abus-granit-x-plus-54.php

i dodatkowo dosc latwo przeciac elektrycznym przecinakiem -> http://www.bikeradar.com/gear/category/accessories/locks/product/review-abus-granit-x-plus-10512/

wiec chyba wrocie do newyorka bo dosc odporny na przeciecie tarczowka -> http://www.bikeradar.com/gear/category/accessories/locks/product/review-kryptonite-new-york-3000-10498/

Teraz mam http://www.kryptonitelock.com/en/products/product-information/current-key/001027.html i cenie sobie dlugosc, ktora pozwala mi spiac tylny trojkat i kolo do stojaka. Chcialbym cos mozlwie dlugiego. Rozwazam:

1.New York Lock LS http://www.kryptonitelock.com/content/kryt-us/en/products/product-information/current-key/180111.html

2.New York Lock M18-WL http://www.kryptonitelock.com/content/kryt-us/en/products/product-information/current-key/994589.html

 

Ten 2gi toche przekracza moj budzet 400zl ale moze uda sie znalezc okazje.

Macie jakies inne propozycje (poza wspomnianym abus'em 54)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

New York Lock LS i .New York Lock M18-WL sa podobnych wymiarow ale ten 2gi wazy 2.76kg a pierwszy tylko ok 2. Czy u-locki rozniaz sie czym poza gruboscia? Zamki wygladaja na identyczne (patrzac po kluczach). Zadnego z tych 2ch nie da sie przewiercic albo uciaz nozycami. Przecinak elektryczny da sobie rade ale jest kwestia czasu przeciecia (trzeba pamietac ze trzeba ciac 2x). Zastanawiam sie czy 2mm roznicy moze spowodowac, ze np bateria w przecinaku padnie. Bede wozil u-locka ze soba czesto i 2 kg to jest spoko ale jesli nie ma duzej roznicy to woalbym nie dodawac sobie 700gram ;) Mimo wszystko bezpieczenstwo na pierwszym miejscu. Co myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kryptonite m18 mozna dostac na niemieckim amazonie za kwote ok 350zl.

Co do alternatyw to znalazlem taki lancuch: www.onguardlock.com/store/mastiff-8020 niby nic ale ponoc bateria w szlifierce kątowe się skończyła nim ta zdołała przeciąć cokolwiek:

http://www.bicycling.com/news/featured-stories/smash-lab-bike-locks-broken

niestety nie moge znalezc testowalternatywnych aby potwierdzic taka trwałość. Myślicie, że to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beast fajny ale "troche" za ciezki zeby go wozic - 6kg. Nie myslalem, ze lancuchy sa takie ciezkie. Musze sie chyba ograniczyc do ulockow.

 

New Yorki wystepuja w wresjach o gruposci 16 (np LS) i 18 mm (np, M18). Zastanawialo mnie jaka jest roznica w czasie przeciecia tych 2ch i znalazlem odpowiedz -> http://www.outdoorgearlab.com/Bike-Locks-Reviews/Kryptonite-New-York-Standard-U-Lock . Wychodzi na to ze te 2mm ekstra stali to 2 sek dluzej ciecia wiec raczej pozostane przy wersji LS z 16mm zeby zaoszczedzic na wadze.

 

Znalazlem jeszcze ciekawy u-lock -> San Quentin BLACKBURN http://www.consumersearch.com/bicycle-locks/blackburn-san-quentin ale nie wiem co o nim sadzic. Malo jest opinii o nim (bazujac na amazonie to srenie te opinie sa) i jakiegos sensownego testu tez nie widzialem. Czy ktos zna te firme i moglby sie wypowiedziec? Jak ten u-lock wypada w porownaniu do new yorków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie nie dajmy sie zwariowac. jezeli zlodziej ma mozliwosc dobrania sie do zabezpieczenia ze szlifierka to kazde zabezpieczenie sie podda! wszystkie filmiki na yt pokazujace lockpicking to tak naprawde sporo godzin cwiczen przez otwierajacych. oni pokazuja ze sie da w domu na spokojnie. dla nich jest to "hobby". w terenie gdzie dojda nerwy i niewygodna pozycja - nie zawsze. jezeli chodzi o duze szczypce do ciecia to trzeba miec sie o co zaprzec wiec jezeli ulock jest dosyc wysoko to nie ma opcji zeby zlodziej zaparl sie o ziemie. ja osobiscie zamowilem onguarda 8001 z podwojnie ryglowanym zamkiem. rower trzymam w domu. wiecej mi nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rowerzysta01 Tak tez zrobie... dzis zamawiam Kryptonite New York LS - wydaje sie najlepszym wyborem jesli chodzi o u-lcoki ponizej 500zl. Lancuch kupie moze do miejsca gdzie trzymam rower przez noc ale na razie u-lock musi mi wystarczyc.

Dla zainteresowanych - przejzalem chyba wszystkie testy new yorkow w internecie i jesli chodzi o odpornosc na ciecie to zazwyczaj zajmuje 40-60sek jedno ciecie ale takich ciec trzeba wykonac dwa wiec mamy maks 2 min zeby uratowac rower ;)

 

@domingez pewnie ze kazde da sie przeciac elektrycznym narzedziem ale jak przeczytasz dokladnie moje posty to jest tam napisane, ze mi zalezy aby takie ciecie trwalo jak najdluzej. Im dluzej trwa tym wieksze prawdopodobienstwo ze kradziez sie nie uda bo:

1. ktos moze zauwazyc/usluszec

2. zlodziej moze sie zniechecic

3. bateria w przecinaku moze sie poddac

 

Dzieki wszystkim za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutne ale prawdziwe. Im większe miasto tym gorzej, większa anonimowość. Zresztą nie demonizowałbym tu Polski, taka już chyba po prostu natura ludzka.

 

 

Gdzieś jeszcze był filmik jak chłopak miał taką normalną przewodową szlifierkę i przedłużacz i użyczał prąd z pobliskiej restauracji. Oglądałem trochę takich filmików w czasie kiedy szukałem U-locka dla siebie. Kupiłem Kryptonite New York Std, szczerze polecam. Widziałem, że planujesz kupić długą wersję, on chyba będzie ważył więcej niż 2kg, Standard, który ma  ok. 20cm długości waży coś koło 2kg właśnie. Trochę to czuć na plecach, ale cóż, coś za coś.

 

To jasne jest że wszystko da się przeciąć, cały czas jest to tylko trochę grubszy pręt, z trochę grubszej stali. Kwestia tylko czasu i narzędzia. Zwykłą linkę przetniesz kiepskiej jakości kombinerkami. Wejdź sobie w dział skradzione i zobacz ile rowerów było przypiętych linką, a ile U-lockiem. To są jakieś pojedyncze przypadki. I to wcale nie jest tak że złodzieje się znają na sprzęcie i wybierają. Biorą co się da, albo co najładniej wygląda. Po co mają się siłować z U-lockiem, "inwestować" w szlifierkę bezprzewodową, jak obok stoi 20 innych rowerów przypiętych linką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...