Skocz do zawartości

[Opona] Maxxis Ardent Race 29


biegacz1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim,

 

Szukam opony na przód do mojego rowerku 29.

Z tyłu posiadam Geaxa Saguaro, na przód chcę oponę o dobrej przyczepności i niskich oporach.

Opona będzie używana głównie na maratonach + sporadycznie xc (walczę o wysokie miejsca)

 

 

Mam dwie wytypowane opony:

1) Maxxis Ardent Race

2) Onza Canis

 

Proszę o poradę w sprawie opon na przód 29.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ocenicie oponę Specialized The Captain? Też szukam dobrej przyczepnej opony na przód. W 26er miałem Nobby Nic i przyczepność była dla mnie wystarczająca. Teraz do 29er chciałem spróbować coś innego. Czy dobrze rozumuję że do 29er wystarczy opona z mniejszym bieżnikiem żeby uzyskać taką samą przyczepność jak przy 26er z większym bieżnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumuję że do 29er wystarczy opona z mniejszym bieżnikiem żeby uzyskać taką samą przyczepność jak przy 26er z większym bieżnikiem?

 

Nieźle kombinujesz, jak będziesz miał kiedyś 36-era to do przyczepności wystarczą Ci lamele w ogumieniu..

Edytowane przez errwin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ocenicie oponę Specialized The Captain? Też szukam dobrej przyczepnej opony na przód. W 26er miałem Nobby Nic i przyczepność była dla mnie wystarczająca. Teraz do 29er chciałem spróbować coś innego. Czy dobrze rozumuję że do 29er wystarczy opona z mniejszym bieżnikiem żeby uzyskać taką samą przyczepność jak przy 26er z większym bieżnikiem?

 

Dobrze rozumujesz, bo 29 ma nieco większą powierzchnię styku. Ale powalająca różnica to nie jest, więc nadal dobry bieżnik=przyczepność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Ardenta wersję exo 2.2 w swoim Treku, Ikona miałem w 26erze bardzo dobrze go wspominam. Co do Ardenta to dość specyficzna opona niby promują ją w enduro ale wersję 2.4, natomiast wersja 2.2 jest według mnie świetna do XC. Dużo lepiej trzyma się od Ikona choć na niego nie narzekałem. Jak ją założyłem to trochę mnie przeraziło, że jest dość wąska, spodziewałem się dużego balona. Trakcja jest bardzo dobra i ma naprawdę niskie opory toczenia, zarówno na suchym jak i na mokrym dobrze trzyma podłoża jedyną wadą jak na razie którą zauważyłem to to, że słabo się oczyszcza z błota. Szczerze mogę polecić tą oponę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nawet mocno słabo...

 

15354649766_f4a5426179_c.jpg

 

Poza tym niezgorsza, nieoszukana - na obreczy o szerokosci wewnętrznej 21mm brakuje jej około 2mm do deklarowanych 2.4 cala - uniwersalna opona. Niegdyś używałem na przedzie a po przejściu na Twardziocha mam ją jako napedówkę.

 

Niestety wieść gminna niesie, że w wersji 2.25 cala to niemal inna opona...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mam porównanie Ikona 2.20 i Ardenta 2.25 (skinwall) i mogę tylko potwierdzić, że Ardent jest o wiele bardziej przyczepny (odczuwalna znaczna poprawa zwłaszcza na przedzie - ubity piasek, szutry, płytkie błoto), ale na pewno nie jest szybszy od Ikona.
Rzeczywiście Ardent szybko zapycha się w głębszym błocie, ale to wciąż moim zdaniem lepsza i bardziej uniwersalna opona od Ikona. Na totalnie suche ściganie zapewne lepszy będzie Ikon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...