Skocz do zawartości

[Oświetlenie rowerowe] Pomoc w doborze optymalnego oświetlenia do ~100 zł


JusticePL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zgodnie z tytułem - poszukuję odpowiedniego oświetlenia, niestety wątek na forum nie do końca mnie zadowala (a i nie wszystkie linki są aktywne...).

Otóż poszukuję oświetlenia na przód i tył, które zakupię za łącznie ~100 zł, jestem w stanie nagiąć jeśli będzie coś naprawdę ciekawego.

Na tył wybrałem Kross Red Eye za ~40 zł, zostaje mi więc około 60 zł na przednie oświetlenie. (tylne jest do dyskusji, szczególnie jeśli za taką kwotę dostanę podobną lampkę z montażem bez narzędzi i/lub możliwością obrotu tak, żeby była ustawiono poziomo  :D).

I tu pojawia się problem - totalnie nie wiem co wybrać. Niezbyt interesują mnie zamówienia z aliexpress, bo jakoś im nie ufam - ale być może się przełamię jeśli to naprawde jedyny słuszny wybór, ale nie ufam tym Convoyom S2 za 15$ prawdę mówiąc

Oświetlenie ma posłużyć do bezpiecznego powrotu do domu wieczorem (więc musi dawać znać kierowcom z naprzeciwka), ale przyjemnie byłoby mieć też coś "pod siebie" - aby zobaczyć dziury w chodniku, ale też na wypadek przejaźdźki lasem czy coś :)

Obecnie zainteresowała mnie Kellys Gunner oraz Sigma Roadster, ale jestem otwarty na propozycję - chętnie "przytulę" jakieś aukcje na allegro z latarkami Cree (słyszałem że są bardzo dobre :D), pod warunkiem że będą się też nadawały do skierowania nie-pod-siebie i dawania znać kierowcom, że jadę.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za rower, ma bagażnik?

Kupiłem już dwa razy na Fasttechu Convoya S3 i raz od chińczyka z ebaya potężną lampkę na 4x XM-L z batterypackiem i wszystko było ok (zarówno obsługa jak i latarka). Ale latarka,, uchwyt, ładowarka i ogniwa to razem ok. 110zł wyjdzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam zakup tego zestawu (jak za tą cene to warto)
zestaw
latarka przednia mam taka tylko z innym napisem (wszystko to to samo tylko firmy inne) daje radę świeci całkiem mocno, może do ostrej jazdy po lesie to mało ale nie raz mi samochodami mrugali że ich oślepiam na stroboskopie :) 
tyl widziałem też w akcji i znacznie wyróżnia się w rzędzie rowerzystów których mijam jadąc do roboty, naprawde mocna lampka
lampka tył kellys element to coś jak ten kross red eye tyle że tańszy o 10zł a obie podobne do mactronic wale 
za resztę akumulatorki eneloop i bedziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno obie świecą na czerwono :)  to ten sam produkt robiony przez małe żółte rączki gdzieś w Chińskiej Republice Ludowej  obie będą równie mocne i podobne 
ta tylna lampka z zestawu ma tylko 1 diodę 0,5 i 2 ledy ale uwierz mi styknie, będziesz widoczny na tyle by cię nie rozjechali (te z 2 diodami to już wypalacze oczu)
osobiście posiadam kellys element i przód podobną jak z tego zestawu(tylko pod inną nazwą) do tego akumulatorki eneloop i jestem zadowolony tani i dobry zestaw lampek rowerowych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam zakup tego zestawu (jak za tą cene to warto)

zestaw

w kategorii tanie guano wymiata

latarka przednia [...] daje radę świeci całkiem mocno, może do ostrej jazdy po lesie to mało

Nie mogę się kurna pozbierać po twoim poście, leżę pod biurkiem i leje ze śmiechu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

w kategorii tanie guano wymiata
widziałeś jak świeci ? 
koleś chce kupić zestaw przód tył do 100zł a ty wyjeżdżasz z canvoy s3 (śmieszne jest to że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem)
oczywiście kup sobie 
canvoy s2 lub s3  (a najlepiej obie jedną na krótkie a drugą na długie światło, do tego akumulatory i ładowarkę
na tył mactronic walle i masz super zestaw 
aha jak zamkniesz się w tych 100zł to daj znać gdzie kupiłeś bo bym sobie też taki zestaw sprawił za 100zł

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seczuan, autor rozważał Convoya to napisałem jak sprawa wygląda, jak jesteś zbyt tępy by to zauważyć to trudno. Jak nie wiesz co jest światłem krótkim, a co długim to zamilcz.

 

Oświetlenie ma posłużyć do bezpiecznego powrotu do domu wieczorem (więc musi dawać znać kierowcom z naprzeciwka), ale przyjemnie byłoby mieć też coś "pod siebie" - aby zobaczyć dziury w chodniku, ale też na wypadek przejaźdźki lasem czy coś :)

Do lasu to nie ten budżet, albo go zwiększysz, albo odpuszczasz ten warunek

Obecnie zainteresowała mnie Kellys Gunner

Daj spokój, guano pokroku tego zestawu za 3 dychy

oraz Sigma Roadster,

Leciwa, ale może być

ale jestem otwarty na propozycję - chętnie "przytulę" jakieś aukcje na allegro z latarkami Cree (słyszałem że są bardzo dobre :D)

To chyba najgłupszy pomysł z możliwych, oślepia i daje punktowe swiatło o trupiej barwie, pomijając ich padliwość

 

Za 75zł mogę sprzedaż Spanningę Zircon a za 25zł Sigmę Supraled

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle opisałem - chodzi o to żeby w miarę możliwości (niekonieczny warunek) dało się lampkę wykorzystać w jakiś sposób jako oświetlenie drogi, a nie tylko pozycjonujące. Stąd właśnie myśl o np. polecanym na forum Cree Q5 bodajże - podobno przy słbszym świeceniu mozna jako pozycjonujace, po skierowaniu na ziemię i 100% JAKOŚ poświeci na drogę.

Pytanie od kolegi - a co powiedzie o zestawie http://allegro.pl/komplet-led-kellys-zoomer-element-cree-1w-mocny-i4964919543.html?
Czy tył będzie świecić jak Red Eye, a przód jakoś... znośnie? :E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja jestem kolegą z Giant Revel cośtam :)

 

Poszukujemy lampki głównie pozycyjnej, ale takiej, że kiedy zrobi się ciemno, a my będziemy w lesie to, żeby w niego wyjechać i się przy okazji nie zabić (mi się wydaję, że Roadster coś tam świeci).

I tu nasuwa mi się kolejne pytanie: czy warto dopłacić do Sigmy Lighster?

 

Co do lampki tylnej, to są jakieś znaczące różnice pomiędzy Mactronic Walle, Kellys Element i Kross Red Eye?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

się jeździ słabo

Czyli da się :)

 

Co polecasz na tył w takim razie, najlepiej, żeby lampka miała możliwość poziomego ustawienie (tak jak Walle)

 

Chyba, że jeszcze coś innego na przód, ale oczywiście z polskiego sklepu.

 

Warto dokładać do Lightster względem Roadstera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kategorii tanie guano wymiata

Nie mogę się kurna pozbierać po twoim poście, leżę pod biurkiem i leje ze śmiechu.

Ja kiedyś kupowałem oświetlenie w ogóle w sklepie nie związanym z akcesoriami sportowymi...a lampami do pojazdów uprzywilejowanych. Mieli tam oprócz tych wszystkich kogutów i tak dalej właśnie oświetlenie rowerowe, jakieś w ogóle latarki czołowe i inne cuda na kiju. Pamiętam, że poniżej 100 pln zapłaciłem. Może coś w tym kierunku poszukaj 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno ode mnie - może warto dołożyć do http://www.sklep-presto.pl/product-pol-36420-Lampy-rowerowe-przod-tyl-Scream-Pro-BPM170-BPM-2SL-MacTronic.html?
Za Scream Pro BPM170 wychodzi wtedy około 100 zł, a "luzem" w tym sklepie kosztuje 139zł, cena więc wydaje się dość dobra, skoro i tak chcę kupić Walle.


Wydaje mi się ze powyższą lampkę przy ustawieniu na 10%/50% spokojnie ustawię jako "pozycyjną" - Convoy to to nie jest :D


Wiem że Convoy lepszy, ale przy kupowaniu tutaj -> http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=13523
całość (Convoy + Walle) wychodzi 189zł + przesyłka. Czyli ~50-70zł (nie wiem ile przesyłka) na korzyść Mactronica


Podsumowywując:
za zestaw Sigma Roadster + Mactronic Walle zapłacę 120zł, za Lighster + Walle około 150. Pytanie brzmi więc

Bike Scream Pro vs Roadster (i 3 dyszki w kieszeni :D) vs Lighster

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz wydać nawet 150zł na oświetlenie to według mnie najlepiej będzie dołożyć do convoy'a. Mimo że zakup w Polsce będzie droższy to na pewno starczy na długo.

Ale samego convoy'a polecał bym jednak kupić w sklepie np. fast tech. Zakup tam nie różni się praktycznie niczym od takiego w Polsce, poza tym że trzeba trochę dłużej poczekać. A convoy bez modów kupiony w Polsce będzie taki sam jak kupiony bezpośrednio w Chińskim sklepie np. fast tech.

Bezpieczeństwo takich zakupów jest takie samo jak w Polsce, a może i nawet większe.

 

Obie sigmy ze zdjęć wyglądają że nadają się one chyba tylko do miasta i że ilość światła na drodze będzie za mała by nadawały się do lasu.

Mactronic scream raczej daje trochę więcej światła niż sigmy, ale za to jest ono mocno zimne i o słabym rozkładzie jak na rower. Do tego zasilanie 3x AAA również nie jest zbyt dobre, szczególnie w porównaniu z 18650 z convoy'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała Ci za to że zadales sobie trudu i znalazłeś forum swiatelka.pl

Ten convoy s2+ na pewno będzie lepszy od firmowych lampek w tej cenie. A tego scream-a zje na dzień dobry. Poczytaj na światełkach trochę, jest wszystko opisane. Ja sam odkladam kasę by kupić oświetlenie na 2 takich convoy-ach co podlinkowales.

Ewentualnie popatrz jeszcze za solarforce x2. To lampka z pakietem baterii i ładowarką w zestawie. Ale ona chyba też trochę budżet przekroczy. W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre oświetlenie rowerowe za 100zł to jest oksymoron. Z tym to co najwyżej po ziemniaki do piwnicy można iść.

Dołożyć parę złotych to nie majątek i nie słuchaj takich bzdur, że dioda cree oślepia, daje punktowe światło czy jest trupio blada. W lesie to mało komu przeszkadza a to Ty masz się czuć komfortowo i bezpiecznie, barwę światła możesz sobie wybrać dowolna a jak kogoś oślepia to zwykły daszek się robi na odcięcie albo kolimator.

Convoy S2+ to w tych okolicach finansowych najlepszy wybór. Zestaw latarka, uchwyt i ładowarka na Fasttechu masz za ok.80zł plus jakieś tanie aku za 8-10zł chyba że chcesz nowego Panasonica to 30zł. Na tył wystarczy authorowski mcspark albo mactronic zasilany USB i całość nie przekracza 140-150zł.

I świeci jak należy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odrzucając Convoya?

Pisze kolejny raz, światło ma GLOWNIE pozycjonować a ewentualnie oświetlenie drogi (niekoniecznie w lesie) ma być tylko ewentualnym miłym dodatkiem.

Skierowanie Convoya komuś w twarz skończy się źle, dlatego to ze miażdży Sigme wcale mnie nie pociesza :)

 

Stąd ograniczyłem wybór do trzech podanych wyżej - Sigmy wiem ze się do tego nadają, pytam jak Mactronic i które z tych trzech wybrać.

Convoy mnie kusi, ale napisałem ze modowanie i pełen zestaw (akurat etc) po podliczeniu kosztowałby mnie nieco ponad 200zl, a już 150 mocno nadwyreza budżet.

 

Najbardziej skłaniam się ku Sigmie Roadster (kusi mnie też trochę to ze nie będę musiał codziennie ładować aku, 1,5h pracy na 100% to kpina), ale jeśli Scream będzie dużo lepszy to przeboleje te 50zl. Kolejne 50 juz nie za bardzo :D

Ale czysto teoretyczne... Zapodajcie linka do odpowiedniego na rower zestawu Convoya (kolimator 20x60, uchwyt) i powiedzcie czy da się jakoś tak skręcić moc żeby nim tylko pozycjonować

Ale chyba się nie skusze bi jednak 99% czasu ma sluzyc na drodze... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując klasyka "nie mieszajmy myślowo dwóch różnych systemów walutowych" :)

Lampki o których Ty piszesz rzeczywiście mają za zadanie pozycjonować rowerzystę i trudno, żeby można było o nich powiedzieć cokolwiek więcej niż to że świecą.

Lampka o której ja piszę oświetla Ci drogę, zapewnia bezpieczeństwo, zawiera wszystkie cechy na których Ci zależy, a finalnie jest jeszcze tańsza od Twoich.

 

Na tym forum jest trochę wątków o oświetleniu typu Convoy lub Solarstorm. Poczytaj je spokojnie zanim odrzucisz dobre propozycje, tym bardziej, że w Twoim poście jest sporo sprzeczności..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Scream Pro BPM170 wychodzi wtedy około 100 zł

Scream to śmieć pokroju Cree Q5.

 

Do rozpatrzenia Spanninga Zircon, świeci jaśniej od Sigmy, ale cena w okolicach 120zł. Ewentualnie pod marką Romet za około 100zł.

Na tył coś pokroju Torch Tail Bright 5 (lub pod innymi markami np. Smart), do dostania za około 20zł w praktycznie dowolnym sklepie rowerowym. Jeżeli nie jeździcie po drogach krajowych lub innych o dużym ruchu, to nie potrzeba wypalaczy siatkówek. Grunt, to zamontować tak, żeby była widoczna i dbać o baterie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skierowanie Convoya komuś w twarz skończy się źle,

 

Convoy mnie kusi, ale napisałem ze modowanie i pełen zestaw (akurat etc) po podliczeniu kosztowałby mnie nieco ponad 200zl

Zapodajcie linka do odpowiedniego na rower zestawu Convoya (kolimator 20x60, uchwyt) i powiedzcie czy da się jakoś tak skręcić moc żeby nim tylko pozycjonować

Ale chyba się nie skusze bi jednak 99% czasu ma sluzyc na drodze... :/

Convoy ma 3 tryby stałe (pomijam mrugające) - 100-40-5% jak wstawisz tam kolimator (jakikolwiek żeby zasłonił diodę, mogę wysłać w cenie znaczka okrągły kolimator 60 st.) i skierujesz odpowiednio w dół to nie oślepia w istotny sposób. Żeby zmienić kolimator potrzeba jakiejś przebitej dętki, stawia sie na niej głowicę latarki, dociska i trzymajac innym kawałkiem dętki odkręca.

Convoy z Chin wyjdzie jakieś ciut pomad 100zł bo dolar drogi

http://www.fasttech.com/products/0/10002364/1195002-convoy-s3-cree-xm-l-t4-7c-2-group-35-mode-edc-led-

http://www.fasttech.com/products/0/10002461/1181500-360-degree-rotation-cycling-bicycle-mount-holder-c

https://www.fasttech.com/products/1080400

Razem 28$ - 1$ za kod: BLF = 27$

Ogniwa bierz od woytazo ze światełek za 5zł

 

A na tył, jeżeli jeździsz z kolegą to może Walle II, bo jest nadal dobrze widoczny, ale nie będzie kolegi raził, jak będziecie za sobą jechali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...