Skocz do zawartości

[kurtka] outhorn vs rogelli renville vs endura pakajak


Rekomendowane odpowiedzi

właśnie na oddychalności bardzo mi zależy. Wiatrówka firmy Outhorn wykończona jest w technologii DWR ( więcej info http://4f.com.pl/technologie/dwr-finishing/ ) niby wszystko ok, ale jest jeden zasadniczy minus taki iż jej skuteczność maleje wraz z rosnącą liczbą prań. A wiadomo że bez prania się nie obędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak Ci zależy na oodychalności, to o firmie outhorn zapomnij. W ogóle w takim wypadku żadna z tych kurtek nie zda egzaminu. Pakajak to jest kurtka awaryjna, mała , lekka. Ochroni przed wiatrem i deszczem, jak Cię gdzieś po drodze złapie, ale nie będzie oddych, nie po to jest. To nie jest kurtka do całodziennego jeżdżenia, to taki bezpiecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakajak to jest kurtka awaryjna, mała , lekka. Ochroni przed wiatrem

Zgadza się:)

 

 i deszczem, jak Cię gdzieś po drodze złapie,

Ochroni ale przed 20 minutową mżawką.

 

, ale nie będzie oddych, nie po to jest.

Jak dla mnie bardzo dobrze oddycha. Z opisu na stronie producenta: "wysoki poziom oddychalności".

Opinie użytkowników: "dobrze oddycha", "super oddychalność".

 

Kolego Poochaty skąd takie spostrzeżenia? Może pomyliłeś z inną wiatrówką? :)

 

 

 To nie jest kurtka do całodziennego jeżdżenia, to taki bezpiecznik.

Moim zdaniem można w niej jeździć i cały dzień byle nie padało:) A bezpieczniki to są w skrzynce elektrycznej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ochroni przed wiatrem i deszczem, jak Cię gdzieś po drodze złapie, ale nie będzie oddych, nie po to jest.

 

Kurtka taka jak Pakajak, z nią włącznie ma nie chronić przed deszczem (tego również nie pisze producent), za to ma być wiatrochronem i oddychać. Dlatego nie ma membrany.

Kurtka ma słabe wykonanie - przeciera się na stójce, ściągaczach rękawów, patce pod głównym zamkiem; odblaski się odklejają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakajak czy inna wiatrówka to bardzo uniwersalna kurtka bo istnieje duża możliwość kombinacji z różnymi warstwami w zależności od pogody. Ubierzesz ją przy -1 zimą, jesienią przy 7 st., wiosną przy 10 st. itd.

 

Właśnie, zgazdam się, użytkuje pakajaka do codziennych dojazdów do pracy, piorę w pralce i nie mam żadnych negatywnych doświadczeń nic sie nie pruje, odkleja, przeciera itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pakajak lepiej oddycha. Miałem też gamex z BCM Nowatex ale tu zaważyły aspekty wizualne:)

 

 

Obecnie posiadam kurtkę Gamex z BCM Novatex, również wizualnie mi się ona nie podoba. Poza tym zastanawiam się nad czymś mniej przewiewnym.

 

Jak byś ocenił przewiewność i oddychalność w obu tych kurtkach (Pakajak vs. Gamex z BCM)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, a jak jest z rozmiarówką tej kurtki (Pakajak)? To kurtka z tych obcisłych czy raczej luźny krój? Otrzymałem informację z firmy na temat rozmiarów i w zasadzie L od XL różni się 1cm długości rękawa i długości kurtki oraz 3cm w obwodzie klatki piersiowej. Znam ymiary i nadal nie wiem jaki rozmiar byłby lepszy, zaklądajac że kurtka musi się zmieścici na koszulkę i na grubszą bluzę polarową np..

Może ktoś kto używa tak około 180-182cm wzrostu i około 105 w klatce i doradzi rozmiar?

pzdr Alkir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...