Skocz do zawartości

[Koła] Duzy chlop - jakie obrecze ?


NorbiBxl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

To moj pierwszy post na tym forum wiec jesli temat byl juz przerabiany to prosze o wyrozumialosc i ew wymoderowanie.

Od pewnego czasu planuje budowe roweru popularnej szosowki na bazie ramy od Peugeota z '76r (wyglada na PX10ID).

Nie bedzie to ostre kolo, ale single speed z torpedo na tylnej osce. Tak wiem slabo, ale to ma byc rower do pracy i do jazdy po miescie a chce jeszcze pozyc :), a ze nie przepadam za linkami to bedzie to "golas" bez klamek i linke z jedynym hamulcem w torpedo - taki kaprysik :)

Sprzet lezy w rozsypce, ale powoli sie kompletuje (jak zloze i polakieruje to wrzuce foty pod wasza ocene bo jestem ciekaw krytyki).

 

Ale pisze z pytaniem o obrecze.
Jestem dosyc duzym facetem 186cm i ponad 105kg wagi (bywalo i 110) i mam problem z wybraniem odpowiednich obreczy.
 

Sa w zasadzie 2 moze 3 warunki, kore musza spelniac: rozmiar 28, dostepne w opcji 32h i 36h (przednia pasyata 32, tylna 36 stad takie wymaganie) i miescic sie w przedziale cenowym: 200-250pln za obrecz.

Najchetniej stozki bo beda pasowaly do projektu.

 

Co byscie polecali?

Z gory dzieki za feedback.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy ok 97 kg  zaczynałem jeździć na przedniej accent roadrunner http://allegro.pl/obrecz-accent-roadrunner-ostre-kolo-fix-32h-czarna-i5003581189.html  na oponie 23c

 

nie oszczędzałem kół specjalnie i tragedii nie ma, dalej żyją po ok 8tys km.

 

 

w budżecie ok 500zł   możesz kupić gotowe koła, chyba że koniecznie chcesz na tych piastach co masz ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki RafalxM
Ogladalem je, wygladaja zachecajaco, ale nie jestem do konca przekonany czy nie lepiej kupic cos ciekawszego np jakies kapslowane.

Co do opcji z piastami - kupilem piasty jakis czas temu (tyl sram automatix, przod sturmey archer) i do tego projektu raczej tak zostanie.

Jesli roweryk bedzie fajny to na innym framesecie (tez francuskim) tylko wiekszym bede budowal kolejny projekt.

Ale to przyszlosc
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomroczność...przeczytałem o tej piaście z torpedo , a pomyślałem o czym innym ;)

 

w takim wypadku Mavic CXP 22  myślę że będzie dobre, wysoki stożek to nie jest  ale to porządne obręcze:

 

32h http://www.metrobikes.pl/pl/p/Obrecz-Mavic-CXP-22-S-32h-czarna/20876

36h http://www.metrobikes.pl/pl/p/Obrecz-Mavic-CXP-22-S-36h-czarna/19833

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Paulsen za linka, sporo fajnych gratow mozna tam znalezc min. Mavic CXP 33 28" ktore wygladaja super zachecajaco.
Niestety prawie nigdzie nie ma aktualnie obreczy 36h z modelu cxp 22 i to mnie sklania do zakupu 33jek Mavica bo maja je w obu typach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co w sumie czytajac ich opis (33jek) znalazlem info ze sa: "with special eyelets" i sadzilem, ze to kapsle, ale jednak okazuje sie, ze nie sa kapslowane (kapslowanie: double eyelets) ale poczytalem po forach i te 33ki zbieraja bardzo pozytywne opinie i chwilowo to moj fav cena/jakosc/waga
Wiec chyba sie skusze i przetestuje je na sobie i sie przekonam :)

 

edyta:

wpisalem w googla zapytanie o oczkowanie CXP 33 i okazuje sie ze one sa oczkowane ale wewnetrznie tzn w obrecz sa wsadzone tuleje nie ma natomiast zewnetrznego pierscienia widocznego od strony stozka stad ten dziwaczny wyglad.

 

IMG_1393.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...