Skocz do zawartości

[ do 1500 zl ] mtb z ramą która będzie bazą na przyszłość.


kamil88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam nie mały problem na głowie i mam nadzieję że pomożecie mi go rozwiązać. W zeszłym roku przekonałem się dzięki koledze z pracy do czego służy rower MTB ;) ..do tego czasu użytkowałem swój głównie do jazdy po gruncie twardym (asfalt,chodnik itp). Rower który mi do tego służył to STEVENS S3 na osprzęcie Shimano z półki Acera. Do mojego stylu jazdy pasowało, dopóki kumpel nie namówił mnie na wyprawę w cięższy teren.

 

Powiem tylko tyle, totalny odjazd !! piach, podjazdy,zjazdy REWELACJA. Rower jednak nie podzielał mojego entuzjazmu :/ więc po kilku wypadach w raz z zimą zacząłem myśleć nad kupnem czegoś nowego. Upragde starego roweru nie wchodzi w grę ponieważ :

 

*mam wzrostu 172 cm, a mój rowerek jest rozmiaru 20 cali....co dało się odczuć na eskapadach powyżej 20 km.

 

Poszukuję więc rowerku, rama 17 cali. Chciałbym aby rama posłużyła mi jako baza na przyszłość jeśli chodzi o wyższej półki części do niego. Mam ograniczony budżet 1500 zł więc wiadomo że na początku szału nie będzie. Są trzy opcje kupna:

 

1) złożyć samemu. Czytałem o tym sporo na tym forum. O ile z początku wydawał mi się to fajny pomysł, tak po lekturze stwierdziłem że bym nieźle dowalił do pieca gdybym się na to zdecydował. Za niski budżet oraz umiejętności przy składaniu roweru (manualne jak i wiedza doboru części).

 

2) kupno roweru używanego na allegro czy tablica. Tutaj już nawet wertowałem ogłoszenia kilka tygodni. Ale jak zacząłem czytać forum to doszło do mnie że to nie łatwa sprawa. Ok można kupić np Cube na osprzęcie Alivio czy nawet częściowo na Deore za 1000-1500 zł ale nie znam się kompletnie na ocenieniu stanu części zwłaszcza na podstawie zdjęć. Poza tym większość sprzedawców do handlowcy co nie pomaga (średni opis roweru). A z prywatnymi to jest tak, że jak się zaznaczy w wyszukiwarce do 1500 zl, rama alu 17 cali to naprawdę bardzo mało jest konkretnych modeli które by mnie zainteresowały. A jak już zainteresuje to okazuje się że gościu ma 1-5 komentarzy na allegro i jest na drugim końcu Polski.

Poza tym właśnie ocena używanego osprzętu wywołuje u mnie negatywne odczucia. Wpakuje 1500 zł, a tu się okaże że trzeba włożyć jeszcze 500 zł po dwóch wycieczkach w teren. A na to mnie po prostu nie stać. 

 

3) kupno roweru nowego. Tutaj też jest spory problem. 

Z początku myślałem o rowerach typu Kands, Lazaro, a zwłaszcza Limber http://allegro.pl/rower-29-limber-tasso-17-deore-hydraulika-i4989661339.html . Z tym że czy te ramy będą dobrą bazą na przyszłość?? Opinie są różne. Te pozytywne zazwyczaj wychwyciłem typu :"no jeżdżę do pracy i jest ok, cena/jakość super". Tylko że mi rower będzie służył tylko do lasu itp. Do pracy czy sklepu posłuży mi Stevens.

 

Są też oferty np Rometa?? co o tym sądzicie??

 

Z nowych najbardziej intrygują mnie krossy hexagony

https://ramasport.pl/kategorie-glowne/rowery/mtb-meskie/kross-hexagon-x8-model-2013-1640-detail

https://ramasport.pl/kategorie-glowne/rowery/mtb-meskie/kross-hexagon-x9-model-20132013-02-07-19-18-11-detail

https://ramasport.pl/kategorie-glowne/rowery/mtb-meskie/kross-level-b32012-09-15-22-29-54-detail

 

Oczywiście rowery te są na słabym osprzęcie, ale co roku wrzucałbym do niego coś lepszego. Bynajmniej od tak w tym roku nie wyciągnę na ten rodzaj przyjemności niż założona kwota. Tym bardziej że trzeba będzie jeszcze dokupić ciuszki na zimne dni czy inne potrzebne akcesoria (lepsza latarka).

 

Czy może rozglądać się jeszcze za jakąś inna marką? 

Prosiłbym o pomoc, nawiązanie kontaktu, wymianę poglądów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu bym jeszcze dozbierał i kupił od razu rower za całość.

 

Kupując teraz rower automatycznie na nim stracisz a i tak to nie będzie to to czego chcesz/oczekujesz.

Części za jakiś czas sprzedasz (o ile w ogóle Ci się to uda) za grosze a i tak nie wiadomo, czy rama przyjmie nowe części.

 

Z resztą jaki chcesz rower? Na jakich kołach 26" czy może 29"? Nie wiem czy zauważyłeś, ale pierwszy link (KROSS) jaki podałeś to rower na kołach 26" a dwa następne to 29".

 

 

 

Chciałbym aby rama posłużyła mi jako baza na przyszłość jeśli chodzi o wyższej półki części do niego.

Jeśli rama ma być przyszłościowa i chcesz rower na kołach 29" to powinieneś zwrócić uwagę na np. taperowaną główkę i amortyzator z ośką przynajmniej 15mm. 

 

Żadna rama z tych rowerów tego nie oferuje. Powinieneś raczej poszukać czegoś na 26" kołach.

 

Możesz rzucić też okiem na polską ramę Accent Peak 26 http://allegro.pl/czesci-ramy-16447?buyNew=1&order=p&string=accent+peak+26&bmatch=seng-v6-p-sm-isqm-3-spt-0113

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

syncerror

Twoja wypowiedź ma wielki plus i minus.

 

Plus: dziękuję że mnie oświeciłeś co do rozmiaru kół. Powiem tak. Jeździłem dotychczas tylko na 26 ale miałem również styczność z 29 i były dla mnie ok. Dlatego mocno tego nie zaznaczałem w temacie. Oczywiście jeśli z ramą pod 29 są później problemy z dobraniem osprzętu to wolę wziąć 26. Tym bardziej że mam doświadczenie na takiej ramie w jeździe.

 

Minus: bardzo bym prosił o przeczytanie mojego wątku. Nie mam kasy na dozbieranie, chyba że rower kupię w 2016 roku a to nie wchodzi w grę. Mój budżet na rower to 1500-1600 zł i nie dam rady więcej uzbierać. Osprzęt lepszy będę kupować gdy aktualny siądzie a podejrzewam że długo nie będę na to czekał 1-3 sezony w zależności od km i intensywności wypadów.

 

Dałeś mi link do samej ramy, fajnie :) ale co napisałem w pierwszym punkcie??

 

No więc tak, uściślam moją wypowiedź.

Rama 17, na koła 26, pod hamulce tarczowe ?? są podobno lepsze aczkolwiek do tej pory jeździłem na v-brake i żyję. Dobrze by było żeby rama posłużyła jako baza na nowe lepszej jakości części gdy aktualne albo odmówią posłuszeństwa lub mając napływ gotówki zdecyduje się uprzyjemnić sobie jazdę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bierzesz pod uwagę przyszłą rozbudowę, to bezdyskusyjnie tarcze.

 

Co do rozmiaru kół, to oprócz 26" i 29" są jeszcze 27,5". Ostatnie dwa to modne obecnie standardy, promowane przez producentów, co gwarantuje, że części do nich prędko nie zabraknie. Nowe rowery na 26" kołach na chwilę obecną to już w najlepszym razie średnia-niższa półka, choć jeszcze nie brakuje części z wyższej półki. Gorzej może być, jak będziesz chciał coś zmieniać za parę lat.

 

Główka taper ma znaczenie praktycznie tylko dla koła 27,5", w wypadku 29erów spokojnie znajdziesz dobry amor z prostą sterówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie o to chodzi, że będzie problem z ramą 29", tylko jak chcesz złożyć dobry rower po cięższym terenie to powinieneś zainwestować w trochę droższy sprzęt jak np. sztywna oś z przodu w amortyzatorze. W dużych kołach ma to znaczenie.

 

Z resztą Twój wzrost również przemawia za mniejszym kółkiem.

 

Czytałem cały Twój post ;-)

 

Generalnie wychodzi na to, że chcesz kupić najlepszy rower za 1500zł a w momencie gdy coś się zużyje to wymienisz na lepszą część. To trochę co innego niż kupienie roweru i stopniowa modernizacja.

 

Rama 17 wg mnie będzie za mała. 18,5/19 może?

Piszę ze swojej perspektywy bo jestem ze 3-4cm wyższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój rower nie musi być najlepszy. Nie buduje potwora na wyścigi tylko do własnych szaleństw po lesie ;) po prostu chciałbym w przyszłości wrzucić tam osprzęt Deore, nie koniecznie SLX czy np amorek Rock Shox czy Epicona. Decyzje tak naprawdę podejmę po sezonie jeżdżenia na podstawowym wyposażeniu. Czy np potrzebuję dużo lepszej amortyzacji czy może aktualna wystarcza. Czy wymieniać napęd, a jeśli tak czy skok w jakości ma być większy czy mniejszy. 

 

Wiem że zabieram wam czas, ale czy nie zaleźlibyście chwili żeby wrzucić linki z swoimi propozycjami?? z małym komentarzem. Dlaczego taki model a nie inny, i czego się wystrzegać w innych modelach? Tak żebym wysnuł z tego jakieś wnioski, coś mi zaświeciło w głowie. Same linki do ofert to podanie dania na gotowe, a ja chce zrozumieć co i z czym się je. Nie mówię o całej wiedzy rowerowej(ją nabędę z czasem)  :P tylko o szczególnych informacjach przy kupnie roweru. Który posłuży mi kilka sezoników, a nie że będę szukał czegoś nowego za rok czy dwa ponieważ okażę się że tej ramy nie można upregdować.

 

WG wszystkich informacji odnośnie rozmiaru a także wyliczeń (info z neta) rozmiar dla mnie to 17 ewentualnie 18. Ale raczej nie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona odwiedzona. Test jest ale rowerów bardziej za 1999 zł . Do 1500 zł nic nie znalazłem. Kilka ciekawych informacji przy zakupie roweru. Więcej info znajduje się tam dla ludzi którzy kupują konkretne rzeczy do roweru. A wiadomo że nie będę szukał roweru pod siodełko itp ;) Ciekawy artykuł zaś znalazł się o porównaniu kół 26:27,5:29. W sumie każdy ma swoje wady i zalety, delikatna chyba przychylność w kierunku 26 . Więc mi bez różnicy czy będzie 26 czy 29. W dalszym ciągu czekam na konkrety. Buszuję teraz na OLX...później zapodam wam co ciekawego znalazłem okiem amatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkrety? Kup najlepszy rower na jaki Cię stać i nie przejmuj się przyszłością.

 

Nad takimi sprawami można zastanawiać się, gdy miałbyś budżet pozwalający na zakup sprzętu z najnowszymi standardami. Za 1500zł nie dostaniesz ramy ze stożkową główką czy kół ze sztywną osią. Przy wymianie ramy, kół czy widelca i tak będziesz musiał szukać widelca 1 1/8" oraz osi 9mm lub zebrać pieniądze i zrobić za jednym razem duże zakupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rama 17 wg mnie będzie za mała. 18,5/19 może? Piszę ze swojej perspektywy bo jestem ze 3-4cm wyższy.
 

 

Mam 175 cm i 17 jest jak najbardziej rozmiarem ok dla kogoś kto ma mniej wiekszy rozmiar powinien być problemem (chyba ze ma baaardzo długie nogi lub jakaś nietypowa geometria)

 

Co do pytania autora to Fenthin najlepiej to ujął:  "Kup najlepszy rower na jaki Cię stać i nie przejmuj się przyszłością"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta odpowiedź a wiele dała. Rzeczywiście przy tej stawce chyba nie ma co się zastanawiać. Postaram się dokonać jak najlepszego wyboru, mam nadzieję że pomożecie. A gdy coś padnie będę starał się dobrać jak najlepsze rozwiązanie dla mojego roweru.

 

http://allegro.pl/kellys-quartz-black-2010-nowy-okazja-deore-alivio-i5021932804.html

http://allegro.pl/kellys-quartz-black-2010-nowy-okazja-deore-alivio-i5021933019.html

 

Powyżej oferty kellysa. Możecie coś powiedzieć na temat amortyzatora?? totalny badziew czy pojeździ na nim?? Coś polecacie w kwocie do 1500 zł. Czy może wyczekać jeszcze z miesiąc na polowaniu fajnej używki i dopiero wtedy podjąć decyzje kupna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz sklepy koło siebie ? Żebyś mógł przymierzyć się, ewentualnie potem reklamować rower w razie czego ? Czy zdecydowanie chcesz kupić wysyłkowo ?

 

Zobacz np na to: http://allegro.pl/rower-romet-rambler-9-0-hamulce-hydra-deore-wyprz-i4986105378.html moim zdaniem znacznie lepsza opcja od tych Kellysow. Popatrz tez kilka stron wstecz w tym dziale bo było juz trochę watków o rowerze do 1500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym rower kupić na miejscu. Szukam jakiegoś sklepu z tym że np w http://swiatrowerow.com.pl/ nie ma jakiś ciekawych ofert. Mają tam świetny za to serwis. Poszukam w Wawie jakiegoś sklepu. Popatrzę również w tematach do 1500. Ale tam zazwyczaj królował limber, lazaro i kands .

 

Ceny tego Rometa w Wawie i okolice 200 zł drożej (allegro)szok normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten artykuł już ;) ale wielkie dzięki za zainteresowanie. Aktualnie poszukam jakiejś ciekawej używki. Oferty będę wrzucał tutaj aby inni mogli się wypowiedzieć czy warto, czy nie warto. W między czasie podjadę do kilki sklepów w okolicy i rozejrzę się w temacie. Może uda się coś potargować.


luknijcie tą ofertę jak możecie 

 

http://allegro.pl/scott-usa-voltage-yz1-na-deore-super-stan-krk-i4984875267.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś się na coś zdecydować bo to co tutaj wrzucasz to... Wiesz, że rower za 1000 a 1500 to duża różnica? Do tego jeden z rowerów, które wrzuciłeś to full...

 

Na Twoim miejscu bym kupił najlepszy rower NOWY na jaki by mnie było stać. Kupując używany rower nie wiesz tak naprawdę co w nim będzie dobre a co do wymiany. Zwłaszcza, że spora część tych rowerów wygląda na "prezenty komunijne"... Kupisz rower za 1400/1500 okaże się, że coś jest padnięte lub niedługo do wymiany i będziesz w plecy o kasę na części + serwis. Nie lepiej kupić rower nowy i mieć ewentualnie jeszcze jakąś gwarancję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rowerów, które podałeś godne zainteresowania będą Cube Acid i Spec Stumpjumper. Tyle, że pierwszy będzie miał krótką ramę, a drugi pójdzie pewnie drożej niż 1500zł.

 

Jeśli chcesz nowy, dobry rower, dorzuć 200zł i kup: http://www.decathlon.pl/rower-gorski-rockrider-520-id_8293188.html Najlepszy w tej klasie widelec, niezłe hamulce i sprawdzona rama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowerek zakupiony w Wołomińskim sklepie Świat Rowerów. Mieli niby do dzisiaj fajne okazje marki Kross ze względu na :

 

1. Chęć wyprzedaży rowerów z zeszłego roku, ponieważ już zjeżdża towar na 2015 rok.

 

2. Na dniach wkracza jakaś nowa umowa Krossa mówiąca o obowiązkowej jednej cenie katalogowej. Że niby ma to podratować sklepy stacjonarne w dobie internetu. 

 

Ile w tym prawdy a ile marketingu nie wiem. Ogólnie pojeździłem po kilku sklepach w obwodzie i to była najlepsza oferta z wszystkich. Inne sklepy na tle ŚW wypadają dosyć blado, proponując rowery od 2000 zł. Rowery za 1300-1600 były egzotykami na słabym osprzęcie to raz, a dwa nie łatwe było złapanie ramy 17 cali. Ceny w necie także wyższe o jakieś 200 zł na tym i innych modelach kross. Rowerek ma zostać złożony na jutrzejszy dzień.

 

Rower zakupiony za 1528 zł w kolorze pomarańczowy mat

http://swiatrowerow.com.pl/pl/p/Kross-Level-A3-2014/121

 

Ciekawie zapowiadał się jeszcze Romet Rambler 9.0 ale nie miałem możliwości przejechania się nim (sklep internetowy). Po przejechaniu się na kilku rowerach zrozumiałem jak znacząca jest przejażdżka w sensie czy pasuje nam geometria roweru. Np jakiś tam model za 2100 zł marki Specialized totalnie mi nie podszedł. 

 

Ze względu na małą ilość opinii rowerów do 1500 zł. Po kilku wyprawach leśnych napiszę małą wstępną recenzję roweru.

 

Jedynie boję się teraz tej hydrauliki :/ koszty serwisowania nie są niskie :P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...