Skocz do zawartości

[Rower] Kross B7 czy Romet 29ER-Line 5.0 pomoc w wyborze


kriswawa

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór ,


 


z racji iż sezon na maratony rowerowe zaraz się zacznie chciałbym się poradzić w kwesti wyboru na roweru. Rower miałby służyć do wycieczek (np. Kampinos, Góry Świętokrzyskie) oraz amatorskie maratony typu Legia MTB, Mazovia.


Więc zastanawiam się nad dwoma 29 oraz jedną 27.5. Wszystkie w podobnej cenie (około 3,5k różnica 200-300 PLN). Moje parametry to 179/84 więc dokładnie między 29 a 27.5.


Rowery między którymi wybieram to:


 


Kross B7


http://www.kross.pl/...29quot/level-b7


 


Kross R8


http://www.kross.pl/...75quot/level-r8


 


Romet 29ER-line 5.0


http://www.romet.pl/...13746,2014.html


 


Bardzo proszę o pomoc w wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś mały więc lepiej 29er. Tym bardziej, że interesują Cię maratony, a nie XC. Zakup Krossa niesie ze sobą ryzyko, gdyż ostatnio często słychać o pękających ramach Krossa. Więc może lepiej Romet, nawiasem mówiąc całkiem dobra specyfikacja jak za tą kasę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też mam dylemat w tych cenach to albo fajna rama (lekka np. Canyon 5.9 lichy osprzęt) albo ciężka rama lub zastanawiająca rama (np. B7, lepszy osprzęt) Z tego też powodu zastanawiam się nad R8 (osprzęt fajny i średni amor) - on ma inną ramę niż niższe modele Krossa i łatwiej dobrać rozmiar. Co ramy Rometa to nie wiem czy to już nie za mała ta 17 będzie. W weeken postaram się coś poszukać po sklepach by się przymierzyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, ten Grand Canyon AL 5.9 wcalenie jest gorszy niż Romet. Ma dobry amor - co prawda w Romecie jest Recon, ale 30 XC ma lepszą powłokę Gold, tłumik ten sam i waży podobnie, tyle, że Romet ma sztywną oś 15mm; ma gorsze hamulce M395 ale moja żona ma takie w swoim rowerze i są całkiem całkiem; ma o klasę niższą korbę ale przyzwoitą; za to ma lepsze manetki i przerzutkę przednią. Rozmiar M Canyona bardziej by Ci pasował więc zastanów się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie najbliższy mi jest Canyon 5.9 ma odpowiednią wielkość ramy dla mnie (18.5). Co do nowych Rometów to na razie nie ma zbyt dużo informacji więc to trochę kupowanie w ciemno. Model 2014 29ER-Line 5.0nie był testowany ale model niższy (4.0 ta sama rama) miał test w MR i pisali o nim doś pozytywnie. Muszę poszukać jeszcze w jakim ś sklepie i zobaczyć jak to wygląda na "żywo"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po weekendzie i wizycie w sklepach gdzie były Romety (wydaje się że zbyt długa jest ta rurka łańcuchowa), skłaniam się do Canyona 5.9 choć zastanawiam się czy wyczyścić konta i porwać się na model 6.9. Warto ? czy pobrać model 5.9 i z czasem w miarę zużycia wymienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po nocnej analizie wydaje mi się że ten Northtec w swej ofercie podobny jest do Romet-a 29ER-line 5.0 z początku postu cena podobna, waga również Romet wydaje się że ma lżejszą ramę ( o jakieś 300g , 1950g vs. 2200g). Oczywiście ogon Rometa jest dłuższy ale amortyzator trochę lepszy. Co do osprzętu Cayon Xt jest na XT Romet pomieszanie Xt, Dore i SLX. Do tego cały czas w tym poziomie cenowym jest Canyon 5.9 ( lub po dopłacie 6.9) który ma lekką ramę (na poziomie 1650g) będącą fajną bazą do rozbudowy oraz do wymiany korbę i hamulce :/ Ma za to jeszcze to coś co nazywa się rozmiar M czyli 18.5 ktory mi bardziej pasuje (179/84) Więc zastanawiam się czy iść w stronę ramy czy osprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz startować w maratonach i nie spać po nocach, bo nie będziesz mógł się doczekać kiedy pójdziesz na rower, to bierz Canyona - jeśli Cię stać to 6.9. Będziesz miał lekką, sztywną i dopasowaną ramę, a do tego Rebę i całkeim przyzwoity napęd SLX/XT. Na korbie i hamulcach pojeździsz spokojnie, a jak z czasem będzie Ci za mało to wymienisz, a rama i amor to podstawa. Do tego Canyon jest najlżejszy i najładniejszy :) no i opony też super na mazowieckie trasy.

 

Przyznam jednak, że z pozostałych to ten Romet R line 2.0 jest naprawdę ciekawie skonfigurowany i można się przymierzyć przed zakupem. Tyle tylko, że w tej cenie to konkurencją jest Grand Canyon AL SLX 7.9

https://www.canyon.com/pl/mountainbikes/bike.html?b=3645

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...