Skocz do zawartości

[kierownica+mostek+sztyca] Ritchey Comp warto?


tomstar

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Posiadam rower Giant Roam i zamierzam wymienić w nim mostek, kierownice oraz sztyce pod siodło. Upatrzyłem sobie wszystko Ritcheya Comp w lini Wet White, Kierownica Ritchey Comp Rizer, Mostek Ritchey Comp 4-AXIS, Sztyca Ritchey Comp. Wiem, że Ritchey to dobra firma, ale kupuję ich sprzęt raczej tańszy. Na pewno będzie lepszy od seryjnych, które włożył Giant do roweru. Czy to dobry sprzęt? Po za tym kierownicę mam 650mm, a chcę zmienić na 710mm, czy to dobry pomysł?

Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie opłaca Ci się wymieniać seryjnie montowanego zestawu na serię Comp. Jeżeli już, to WCS Wet (kolor do wyboru: czarny, biały czerwony). Nie wiem po co chcesz wymieniać - jak ze względów estetycznych, to mogę zrozumieć. Jeśli chodzi o wagę i zadbałeś wcześniej o wagę kół i teraz pora na rurki, to jednak można chyba taniej: sztyca i mostek np.: Smica (też mają białe), kierownica - nie wiem, ale pewnie też coś lekkiego się znajdzie. Thomson - lekkie sztyce. Ritchey Comp raczej niewiele wniosą do wagi. 

 

Miałem kiedyś Ritchey WCS Wet red (kierownica 580mm low rizer, mostek 100mm, sztyca z lekkim offsetem). Zona obecnie używa w swoim rowerze kierownicy giętej Ritchey Comp (chyba 620mm - nie jestem pewny). 

 

Co do szerokości kierownicy, to niestety Ci nie odpowiem. Bardziej doświadczeni w mtb z pewnością pomogą. Pozdr

 

 

 

AAAA i chyba nie ma w wersji Comp koloru białego - przynajmniej na stronie Ritcheya takiego brak. Te elementy są bardzo często podrabiane, więc zastanów się czy nie znalazłeś jakiś ofert właśnie z podróbkami, jeśli cena jest bardzo atrakcyjna. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie zaniepokoiłeś. Tutaj znalazłem te części

 

http://www.formicki-bike.pl/produkt.php?kod=14951&&id_pod_kat=35&&id_kat=3&&id_pp=145

 

Rzeczywiście nie znalazłem na stronie Ritcheya Lini Comp w kolorach białych. Zastanawiające. W kilku innych miejscach też widziałem te modele. Ceny nie są jakieś dziwnie niskie, powiedziałbym, że raczej normalne.

Chodzi mi przede wszystkim o wygląd. Za czarny mam ten mój rower. Jutro jade wybierać także białe obręcze oraz chcę dokupić biały koszyk na bidon Ritcheya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formicki nie ma podróbek, pewnie ze starszej serii, więc spoko. Pamiętam, że kiedy kupowałem do roweru żony kierownicę R Comp, to można było wybrać białą. To było ze 3 lata temu. 

 

Co do wyglądu, to nie przesadź z bielą. Na ogół wystarczy białe siodło i biały mostek, ewentualnie drobiagi - koszyk i bidon. Potem już robi się przegięcie. 

pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na pewno będzie lepszy od seryjnych, które włożył Giant do roweru.

Dlaczego uważasz że będzie lepszy? Comp to najniższy w linii produktów model komponentów Ritcheya.

Jakość wykonania jest bardzo różna - trwałość powłoki, napisów itd. Waga na poziomie seryjnych komponentów w niskiej klasy rowerach. Wg mnie jeśli coś działa to jedynie logo na komponentach - jeśli dziś Ritchey pozostaje dla kogoś marką wybijającą się z tłumu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielony też by pasował, tym bardziej, że rower ma dodatki zielone. Jednak bardzo podobają mi się rowery białe, miałem najpierw Meridę, która była cała biała. Polowałem na tego Gianta z rocznika 2014, który był szaro-srebrny jednak już go nie dostałem. Postanowiłem sobie, że tego przerobie na biało, czarna zostanie tylko rama.

 

Co do komponentów, bardzo zawiodłem się na tych, które firmował Giant. Opony po tygodniu miałem dwa razy przebite. Od razu kupiłem nowe. Pedały były trzy razy wymieniane, w końcu kupiłem spd. Siodełko trzeszczy mi pod tyłkiem jakby miało przejechane z 50 000tys km. Już jedzie do mnie Selle Italia. Także postanowiłem wymienić wszystko co się da, oczywiście w ramach możliwości finansowych. Następne będą hamulce SLX, ale to dopiero po tym sezonie.

 

Dlatego też wydaje mi się, że Ritchey, chociaż z najniższej półki, będzie choć trochę lepszy od tych Giantowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...