Skocz do zawartości

[Rower] Ridley Fenix lub Helium ?


Raku6

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyne co mogę doradzić jeżdżąc kiedyś na Orionie to odpowiedni dobór ramy a nie sugerowanie się eską, emką czy elką, bo już emki sa dość dużymi rowerami i ktoś ok 180 wzrostu może lepiej czuć się na esce... No i dość wysoka główka już w emce - 175 mm. Z tego sportowej pozycji w dolnym chwycie nie zrobisz, a w górnym chwycie nie każdemu taka wyprostowana pozycja odpowiada. Mi nie przypasowało to zbytnio, teraz mam przy tej samej długości górnej rury 150 mm. i jest ok. Warto dlatego przymierzyć się bo modne endurance może być tym co się wymarzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę tego przemieliłem ale stanęło na Izalco. Na nim jeździ mi się najlepiej i ten model polecam, a jeśli dołożysz do tego obecne ceny to nic lepszego nie znajdziesz. Za 10k pln masz bardzo dobrą ramę, pełnego Reda który do małych dłoni jest idealny i finalnie 6,8 kg.

http://allegro.pl/focus-izalco-team-sl-2-0-carbon-sram-red-22-biegow-i4989404478.html

z czasem mozna dać lżejsze koła i wtedy limit uci daleko w tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fenix lub Helium też darmo nie byłby a w podobnej cenie. Chyba że masz mniejszy budżet to w ramie XS/S też mozna wyszukać coś dobrego. Z szosą jest lekko inaczej niż z mtb gdzie kupujac i sprzedając wiele się nie straci albo i wychodzi na zero. Źle kupiona szosa to przy sprzedaży mnóstwo kasy w plecy. Zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego chciałbym kupić coś raz a porządnie. Jeśli chodzi o budżet to mam na razie 6k. A powiedz mi czy rowery z kategorii "Endurance" rzeczywiście tłumią dobrze nierówności, czy to taki slogan tylko ? Specjalnie w sezonie 2014 przyglądałem się wyścigom po zniszczonej nawierzchni. Liczyłem, że wszyscy będą jechali na Fenixach, a tu niespodzianka, większość śmigała na Heliumach. Raptem na całą drużynę Lotto - Belisol były tylko 2 Fenixy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Synapse czyli jedna z lepszych ram endurance. Ok tłumiła i przez torowiska przelatywało się jak na latającym dywanie... ale pomimo bb30 czuć było że przy mocnych sprintach gdzieś ta para idzie w bok, a do tego wysoka głowka zupełnie mi nie odpowiadała. Ale do tego do czego ten rower powstał czyli komfort - ideał. Coś za coś...

Zawodnicy protouru to już inna bajka i zazwyczaj wola poświecić komfort na rzecz wyników. Sam zobacz jakie zazwyczaj tam sa ramy, czyli małe, z niska głowka aby móc się dobrze złożyć i zyskac kilka watów, mostki 130 a nawet 140 to wciaż norma.

Do normalnej jednak jazdy taki komfortowy rower jako pierwszy to dobra rzecz. Canyon robi świetnego Endurance, jest Domane od Treka, Synapse itd. ale kazda dobra karbonowa rama już i tak ładnie tłumi. Te powyżej robią to po prostu lepiej.

Za 6k pln już coś kupisz na 105 mooooże Ultegrze ale już 105 spokojnie daje rade, bo Ultegrze od której "podobno" powinno się zaczynać i tak wciaż daleko do Dury 9000.

No i  szosę to jednak brałbym nową albo używaną ze sprawdzonego źródła, bo można trafić na rower dziesiątki razy położony a będzie wygladać jak nowy - analogia do kupna używanego samochodu. I jak masz kogoś np Niemcy, UK to tam taki rower kupisz taniej niż w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowany jestem kupić rower nowy. Tak jak pisałem w pierwszym poście jakoś na wiosnę i budżet zapewne wzrośnie jeszcze. Tak się właśnie skłaniam ku Endurance. Jeśli chodzi o Treka i Cannondale to odpadają, bo są po prostu za drogie. Przeglądając różne firmy zwróciłem uwagę na Canyona. Wydaje się być całkiem dobrą konstrukcją. Dużo osób je chwali. Czytałem jednak o problemach z rozmiarami. Jednym pasowały sugerowane przez Canyona rozmiary, inny nie.

 

A jeździłeś kiedyś na osprzęcie Campy ? Jest Fenix na Athenie:

 

http://www.bike4race.pl/product-pol-432-Rower-szosowy-RIDLEY-FENIX-C15-kolor-1506B-Athena-.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po doliczeniu kosztów przesyłki, szczególnie Rose wychodzi bardzo drogo.

W tej cenie można kupić rowery renomowanych producentów (niektórzy dają rabat 15-20%) i -jeśli ma to dla Ciebie znaczenie- w razie ewentualnej

konieczności skorzystania z gwarancji, odpada koniecznośc odsyłania roweru do Niemiec, ponieważ serwis masz na miejscu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, sztyca o mniejszej średnicy będzie lepiej tłumić.Również w tym samym celu większość rowerów Endurance ma spory slopping - sztyca wystaje bardziej i potęguje efekt tłumienia.

 


Zdecydowany jestem kupić rower nowy. Tak jak pisałem w pierwszym poście jakoś na wiosnę i budżet zapewne wzrośnie jeszcze. Tak się właśnie skłaniam ku Endurance. Jeśli chodzi o Treka i Cannondale to odpadają, bo są po prostu za drogie. 

 

Weż pod uwagę, że np. na Treka można uzyskać spory rabat -  mi na szosówkę z kolekcji 2015 zaproponowano 20%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu też 25% jeśli strona nie kłamie:

http://skleprowerowy.pl/aktualnosc/mistrzowska-promocja

tym samym dobra ramę na 105 za 7k pln kupisz, aczkolwiek ten testowy Domane nie dość że relatywnie "tani" to i dobrze wyposażony, ładny i rozmiar idealny.

 

Canyon Endurance tez niczego sobie tylko że w ciągu miesiąca niestety ale podrożał o kilka stówek...

 

Tu masz Sculture która endurance nie jest ale baaardzo dobrze tłumi i pewnie za 7k pln też do "zabrania"

http://www.bikeatelier.pl/rowery/rowery-szosowe/rower-merida-scultura-cf-905-2014

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...