Skocz do zawartości

[zintegrowana oś suportu] - demontaż,wymiana osi


rawracer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich userow.
pytanie jak w temacie dotyczace wymiany lub wybicia/wyprasowania osi zintegrowanej z ramieniem korby.
czy ktos probowal,czy jest mozliwe.
korba race face ride xc
na serwisie aukcyjnym widzialem te korbe bez osi i nie wiem czy ktos ja wybil czy tez wystepowaly dwie wersje.

prosze o dpowiedz kto ma doswiadczenie z taka przypadloscia.
oska jest wyrobiona i dlatego konieczna jest jej wymiana badz usuniecie.
po wyprasowaniu nie wiem czy jest normalne gniazdo na isis na korbie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korba/lewe ramie race face ride xc
zintegrowana os suportu w lewym ramieniu(nie napedowym) oska przelotowa zakrecana jedynie od strony napedowej.
suport z samymi lozyskami.

wyrobienie,wzery,rowki na osi zintegrowanej czyli w ramieniu korby tu gdzie wchodzi na lozyska.


a pytanie moje dotyczy czy da sie te os wyprasowac/wybic

i czy po ewentualnym zabiegu w korbie bedzie gniazdo na isis czy korba jest gladka a oska jest wprasowywana na goraco.


wyrobienia/wyzlobienia dla jasnosci - tu gdzie os pracuje z lozyskiem . w tych miejscach os jest grubsza niz srodkiem i o te bieznie styku z lozyskiem mi chodzi.ewidentnie os do wymiany,ale czy przeprowadza sie takie zabiegi?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Isis jest gniazdem mocowania korby, nie elementem na którym oś jest zaprasowana.

Czy w lewym ramieniu jest takie gniazdo? Oś jest przelotowa , otwór w korbie dużej średnicy - koniec osi widać - rurka o równym końcu, średnicy osi.

 

Czy zabieg taki się przeprowadza? Z pewnością jest to możliwe, jak z wymianą rury sterowej widelca. Do tego potrzebujesz jednak osi na podmianę a takiej luzem nie dostaniesz, musiałbyś wyciągnąć ją z innego ramienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lewe ramie jest z osia i tego ramienia sie pozbywam.prawe zostaje bo jest normalne z gniazdem na isis.
kupilem normalne ramie z wielowpustem i normalny suport do tego. co ma tu nie grac?


delikatne jest to rozwiazanie ze zintegrowana osia wedlug mnie.wiele osob narzeka ze szybko sie rozsypuja lozyska.

korba jedynie napedowa ma jagby glebiej gniazdo,poskladam zobacze jak to bedzie wygladac.albo sie zalozy dluzszy suport gdyby obcieralo,albo jeszcze zalozy sie dystans przed mufe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przyszlo mi to jeszcze.
w serwisie powiedzieli,ze ta os spasuje sie z tym gniazdem.
generalnie powiedziano mi ze sa 3 rosdzaje ISIS'a

ogolnie giga pipe ma kijowe opinie i wszyscy obecnie uciekaja z rozwiazania jakim jest isis.zobaczy sie jak sie spasuje to sie zlozy i pojezdzi jak nie to trzeba bedzie zalozyc cos najzwyklejszego chocby na kwadrat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy post, także serdecznie witam! :-)

miałbym pytanie, niejako w temacie; jestem obecnie w trakcie zmiany korby , tzn zakupiłem juz sram xo na bb30, nie wiedziawszy tego wcześniej...rower mam na bsa i oś 24. ponieważ nie mam opcji zwrotu, postanowiłem to jakoś zamontować, zewnętrzne łożyska 30mm już zamówiłem od rotora, na szczęście ktoś takie robi, ale nadal pozostaje problem osi, która naturalnie będzie za krótka - rama ma 73, także miejsca na osi srama jest tylko na pressfit...ewentualne wyciśnięcie osi z ramienia jakoś mnie nie przeraża, absolutnie wykonalne, ale pozostaje pytanie; co tam wcisnąć? czy sa w ogóle jakieś systemy wykorzystujące ten rodzaj ISIS - 8 zębów, jakas zinteggrowana oś itp? dzięki za wszelkie sugestie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

ewentualne wyciśnięcie osi z ramienia jakoś mnie nie przeraża, absolutnie wykonalne, ale pozostaje pytanie; co tam wcisnąć? czy sa w ogóle jakieś systemy wykorzystujące ten rodzaj ISIS - 8 zębów, jakas zinteggrowana oś itp? dzięki za wszelkie sugestie!

ty siebie słyszysz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pisze na klawiaturze to nie bardzo siebie slysze...poza tym co to za odpowiedz? tak przy okazji przesiedzialem wczoraj do pózna i mysle, ze znalazlem rozwiazanie - Race Face cinch wykorzystuje ten sam 8-zebowy ISIS, oferuja równiez same osie w sprzedazy w 3 wariantach dlugosci, takze problem chyba rozwiazany...dzieki kolego za rzeczowa odpowiedz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak, wymieniam, gdyż bb30 w ramie o szerokości 73mm ma oś wystarczająco długą jedynie do pressfitu, w mojej ramie, carbonowym specu epic, jest niestety gwint BSA... tanie na pewno to nie jest :-) łożyska BSA na 30mm to ok 200pln, ośka z anglii za jakieś 80funtów - sam jestem ciekaw rezultatu, w ostateczności wrócę do poprzedniej korby...pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gniazdo pasuje na isisa giga pipa w tym przypadku,ale niestety za gleboko jest od blatow.
od najmniejszego do wielowpustu jest az 15mm i musialbym zalozyc suport 123mm a o taki ciezko.
trzeba zmienic korbe jednak.pod sztywna rame by 113/118 spasowal pod fulla niestety ta korba sie nie nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nope, giga pipe to howitzer, czyli zarówno jak octalink v1 i 2 ma 10 wypustów,z tym że bardziej wyfrezowanych. poza race face 8 wypustowego połączenia używa tez cannondale i również oferują lużne ośki, niestety w tym wypadku całkowita długość jest za wielka. cena też dokładnie tak wygląda - 430 pln za cannondale, 400 race face, 2/3 ceny korby xt, np porządnej fc-m 770 :-) ale z takiej właśnie korby przechodzę na rzecz owego moda...część dotrze w tym tygodniu, oby wszystko pasowało...

doczytałem powyżej, chyba to odnośnie FSA - tam faktycznie jest howitzer ale bywa też i 8 wypustów - jeżeli jest to korba zintegrowana z osią na GXP to faktycznie wymiana jej nie jest raczej możliwa, nie wydaje mi się też, że ze strony korby jest wprasowana na takie same wypusty, to zupełnie inne połączenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...