Skocz do zawartości

[rower] Bergamont Tattoo - do rekreacji


Alkir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich Użytkowników (tu i przy okazji, ale na szybko nie znalazłem działu Przywitalnia).

To mój pierwszy post na forum, chociaż oczywiście "zaczytywałem" je już wcześniej.

Ad rem:

Poszukuję roweru do naprawdę rekreacyjnej jazdy po Trójmiejskich lasach - są górki małe  i większe, ale raczej ścieżki, piach, generalnie nic trudnego ani technicznego. Ponieważ posiadam krańcowo inny rower - Gazelle Montreux - do jazd miejskich po ścieżkach rowerowych i utwardzonych trasach, ten tytułowy miałby mi służyć wyłącznie do przejażdżek po trudniejszych, leśnych odcinkach.

 

Mam 50 lat, 180cm wzrostu, pomiar nogi od podłoża do kroku wychodzi mi ok. 83-84cm.

Wspomniany rower - dokładnie model Tatoo Ltd V2C2 2013r ma następujące wymiary (wg specyfikacji to 18,5 cala):

- długość rury podsiodłowej 47 cm (seat tube lenght)

- długość rury od główki ramy do rury podsiodłowej 56,6 cm (top tube lenght parallei)

- długość efektywna chyba to się nazywa 59 cm (top tube lenght horizontal)

- odległość górnej rury od podłoża 78,4 cm

 

Dotychczas jeździłem starym Schwinnem, który miał odpowiednio długość horizontal 570mm, a długość rury podsiodłowej 53cm.

 

Teraz pytania:

- czy wymiary tego Bergamonta pasują do moich wymiarów i mojej wizji relaksowej jazdy na MTB (nie za krótki)? W teorii rozmiar 18,5 - 19 cali jest odpowiednim dla mojego wzrostu i długości nogi, ale  nie mam pojęcia jak z tą długością roweru.

- w Schwinnie miałem sztycę siodła wysuniętą na 18cm, skoro ten Bergamont ma 6 cm krótszą rurę podsiodłową, sztyca musiałaby być wyciągnięta na 24 cm - czy to jest bezpieczna i normalna w MTB długość wysunięcia?

 

Jeżeli ktoś znajdzie zapał i mi podpowie/wyjaśni, będę wdzięczny. Rower to wydatek około 3,3 tys za używany więc trochę szkoda byłoby wtopić na starcie...

pozdrawiam Alkir

 

 

post-181887-0-55232400-1421698890_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...