Skocz do zawartości

[rower] zmiana z 26" Merida Matts 500D na 29er z podobnym lub lepszym osprzętem do 3800


damian83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

przed sezonem letnim chciałbym zmienić rower z 26" Merida Matts 500D na 29" HT ponieważ jeżdżę coraz w to dłuższe trasy. Trasy jakie pokonuję to 40% asfalt dojazd do 60% lasu/góry oraz wyjazdy w góry. Mam limit cenowy 3800 zł więc nie chciałbym go przekraczać, ale też chciałbym zachować a w zasadzie podnieść standard osprzętu wraz z nowym rowerem. Wiem, że teraz można kupić coś po upustach z poprzedniego sezonu więc może uda się po części osprzętu podnieść standard na Shimano SLX lub SRAM x7/x8 z tyłu. Niestety nie jestem na bieżąco z nowościami, a w szczególności z ramami 29" więc proszę o sugestie i opinie.

 

Zmiana roweru w tym roku nie jest obowiązkowa, ale miło było by jak by się jednak jakaś opcja pojawiła. Proszę nawet o rady, które marki 29" kupować w powiedzmy w ciemno, a które omijać ponieważ ten zakup to jednak będzie jakimś wydatkiem dla mnie i nie chciałbym, żeby skończyło się to na kolejnych niezbędnych wydatkach. Wiem, że tego każdy sobie życzy, ale z poprzedniego wyboru Meridy jednak jestem zadowolony, a czytając fora o 29" znalazłem Kross LEVEL B7 2015 (z osprzętem chyba trochę lepszym od mojego obecnego), ale pojawiło się sporo negatywnych opinii o serwisie Krossa i jakości.

 

Proszę jeszcze raz o Wasze sugestie i opinie - dziękuję z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki errwin za odpowiedź, już też czytałem ten temat i dodam, że mam podobne wymiary do autora tego zapytania jednak ja zdecydowany jestem na HT i nie wszystkie z wymienionych rowerów mogę kupić w okolicy (raczej nie chce zamawiać wysyłkowo bo tak to pewnie składaka bym zamówił z części na polecanej ramie accent peak 29 - może też to jest jakaś opcja, ale na razie chcę wybrać coś z
"gotowców"). W przerwie;) w pracy znalazłem takie rowery jak:

 

- Kellys Gate 30 2015 3999 zł o ile coś się uda utargować z ceny, czy ktoś zna wagę tego modelu?

- Kross Level B7 2015 3899 zł czy mam raczej omijać, żeby się przypadkiem nie rozczarować?

- Cube ACID 29 2015 3999 zł osprzęt ok, ale nie znam tej ramy w ogóle

- Trek X-Caliber9 2014 3799 zł o ile będzie jeszcze w ofercie

- Merida Big Nine 900 2014 3899 zł jak na razie się nie zawiodłem, minusem chyba jest tylko kolor ramy;)

- Giant Roam XR1 2014 ? zł chyba go już nie dostanę w okolicy

- Scott Scale 960 2015 3999 zł raczej nie dostępny w okolicy

 

Inne marki, albo w sprzedaży wysyłkowej, albo po prostu nie brałem pod uwagę... Przed Meridą miałem Kellysa i nie byłem zadowolony z jego wykonania, ale to było niecałe 10 lat temu więc może się coś na lepsze zmieniło.

 

P.S.

Co z w/w polecilibyście, ale o klasę niżej bo nie wiem czy uda mi się coś utargować z ceny, a na pewno nie da rady targować się z bankomatem ...więcej nie wypłaci;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Trochę mnie nie było bo musiałem odkurzyć snowboard ;) przy okazji sprawdziłem osprzęt z w/w listy rowerów wraz z opiniami i w zasadzie wszystkie to dobre opcje, ale teraz wszystko zależy od ceny.

 

Miałbym tylko jeszcze jedno pytanie czy opłaca się kupić jeszcze 26", ale z ramą karbonową zamiast 29" - na pewno będzie lżejszy z dobrym osprzętem, ale jaki będzie na dłuższe trasy w porównaniu z 29" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy warto kupować 26 na karbonowej ramie? Pewnie będziesz się szybciej rozpędzał ale wytrzęsie Cię na nierównościach i trudniej Ci będzie utrzymać dużą prędkość marszową. Z drugiej strony przy Twoim wzroście 29er może być zbyt duży. Może lepiej 27.5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...