Skocz do zawartości

[Sztywniak] aluminiowy do MTB - czy to ma sens?


siimon

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Napisane jest, że pierwszy - niższy kompensuje wysokość amortyzatora o skoku 80 mm, a drugi - wyższy takiego o skoku 100 mm.
To chyba ten pierwszy. Co prawda teraz mam amor 100mm, ale oryginalnie rower był z amorem 70-80mm i dzięki temu pozycja była bardziej pochylona, a pocisk szybszy... :whistling:  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie 1x1 jest nastawiony na komfort, a nie na sztywność tak jak te proste.

 

Ja bym brał Surly 1x1 i potem się pochwalił jak to wygląda w Twojej ramie i opisał wrażenia z jazdy - może coś więcej osób pójdzie po rozum do głowy (przejdzie na sztywną stronę mocy), popyt się zwiększy, a za nim dostępność i wybór :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja bym brał Surly 1x1 i potem się pochwalił jak to wygląda w Twojej ramie i opisał wrażenia z jazdy
Jeśli chodzi o wygląd to raczej nie będzie się czym chwalić, bo rama jest z dosyć grubych rur więc może to nie wyglądać za ciekawie. Do wiosny będę unicestwiał mojego XCM ma blokadę skoku więc można się poczuć prawie jak na sztywniaku, a wiosną zobaczymy... Tak naprawdę to marzy mi się cr-mo sztywny cross, bo ma większe kola, ale jak wiadomo ten gatunek wymarł bezpowrotnie (?)... używek też jak na lekarstwo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wymarło tylko czai się w cieniu zepchnięte tam przez marketing. Np.:

http://onemorebike.pl/230-touring-i-trekking

 

Lub nawet z sportowej wersji:

http://onemorebike.pl/231-mtb-i-29er

 

Coś pięknego, ale niestety drogo - trzeba jeszcze resztę roweru doskładać. Ewentualnie polować na jakieś retro przełaje  inne cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wymarło tylko czai się w cieniu zepchnięte tam przez marketing

Chyba bardziej przez cenę... Stal w cenie karbonu... Wiadomo, że większość przy takiej cenie liczy też gramy... Chodziło mi bardziej o to, że nie ma żadnego gotowego sztywnego cr-mo crossa/fitnessa na rynku.  A przynajmniej takiego nie widziałem. W logicznej cenie ewentualnie ten przełajowiec http://rower.com.pl/rowery/rowery-wg-producentow/fuji-2014/cross-trekking/fuji-touring-28 To jest dowód na to, że jednak można zrobić rower ze stali w ludzkiej cenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, załóżcie sobie gdzie indziej topic "dlaczego stal kosztuje.."!

 

Wracając do tematu. Czy widelec aluminiowy będzie odczuwalnie gorszy od carbonu przy założeniach:

- rower MTB

- większość czasu w terenie (w tym ścigactwo nizinne (w tym maratony 12 i 24h))

- opona 2.2 i rozsądne ciśnienie

- biker z rowerem do 100kg

?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim względzie odczuwalnie gorszy? Co do komfortu?

Jak pisałem na początku - jeździłem w tych samych warunkach na widelcu alu i karbonowym i z tym pierwszym cierpły mi łapska. 

Widelce karbo też mogą być różne, proste i gięte co może również wpłynąć na odczucia w czasie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, załóżcie sobie gdzie indziej topic "dlaczego stal kosztuje.."!

 

Wracając do tematu. Czy widelec aluminiowy będzie odczuwalnie gorszy od carbonu przy założeniach:

- rower MTB

- większość czasu w terenie (w tym ścigactwo nizinne (w tym maratony 12 i 24h))

- opona 2.2 i rozsądne ciśnienie

- biker z rowerem do 100kg

?

 

pozdr

Silmon, 

 

Ja nie wiem, choć jeździłem i na widelcach sztywnych stalowych, i karbonowych, i alu, a obecnie na karbonowym z alu sterówką w szosie i na stalowym w mtb. Może przeczytaj sobie książkę Roberta Penna "Przepis na rower". On tam mówi o tym, o co Ty pytasz. Oczywiście jest to Jego subiektywna ocena. Ja się z tą opinią zgadzam. 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...