Skocz do zawartości

[Nawigacja] Nawigacja w telefonie komórkowym.


Diagnose

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Chciałbym się dowiedzieć jak rozwiązać problem z nawigacją w telefonie komórowym.Mianowicie mam ślad trasy jednego z maratonów, który to chciałbym umieścić w telefonie komórkowym, a ten miałby mnie nim poprowadzić.Na tą chwile na Garmina mnie nie stać, wiec pomyslałem o telefonie.Pytanie tylko czy istnieje taka opcja, może ktoś używa i cos podpowie.Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie szukania licznika/komputera rowerowego z nawigacją.

Wstępnie mogę Ci odradzić takie rozwiązanie tzn tel jako navi.

Z mojego doświadczenia napiszę tak (samemu trzeba sobie przeanalizować):

- w telefonie wg mojej oceny bardzo szybko padnie bateria.

- trzeba więc znaleźć program, ktory działa z funkcją wygaszania ekranu.

Ja testowalem TwoNav. Grafika beznadziejna. Obsługa słaba.

Nie pamiętam ale chyba nie działa wygaszanie.

Drugim programem był OsmAnd. Dobry program nie działa wygaszanie.

Albo swieci ekran albo recznie wygaszasz. To jest dla mnie trudne podczas jazdy. Tym bardziej, że mam z boku przycisk.

Endomondo działa z wygaszaniem ale mimo, ze program działał, to mapa mi się zawiesiła i nie odświeżyła później.

Google Maps też działa z wygaszaniem ekranu ale nie próbowałem importować pliku GPX i nie wiem jak i czy to jest możliwe. Program ma też podstawową wadę nie działa OffLine (tzn niby działa ale trzeba kombinować).

Tyle z mojego doświadczenia i eksperymentów. Wiem, że są Power Banki ale ja nie chcę jak wielbłąd jeździć.

Wg mnie dobry licznik z navi z czasem do nawet max 5-6 godzin nie jak podaje producent 12 jest najlepszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W Endomondo można samemu utworzyć swoją trasę,potem wystarczy odpalić ją w aplikacji.

 

 

Zużywa mniej baterii niż endomondo i nie trzeba cały czas mieć włączonego internetu.

Przecież do tej apki nie trzeba włączać neta.

 

 

w telefonie wg mojej oceny bardzo szybko padnie bateria.

Ja przed wypadem w teren ładuję tel na maksa i starcza mi zasilania na te kilka godzin.  :002:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Ja się już spotkałem z wieloma innymi opiniami o kilku godzinnej pracy telefonu. Z mojego eksperymentu wynika całkiem coś innego.

Miałem włączoną mapę w Endomondo, muzykę ze słuchawkami na BT, oczywiście GPS i GSM. Endomondo z automatycznym wygaszaniem ekranu. Podświetlałem mape kilka razy i bateria ze 100 do 50 % padła w dwie godziny. Nie wiem jak będzie, jak włączę cały czas podświetlanie(?).

 

.... ale to sprawdzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzeSiuu   czym więcej masz włączonych aplikacji jednocześnie,tym szybciej padnie telefon.

Ja podczas swoich wycieczek mam odpalone tylko Endomondo i z mapki korzystam tylko wtedy gdy nie wiem gdzie jestem i muszę się zorientować w którym kierunku mam jechać.Dla tego jeszcze mi się nie przytrafiła taka sytuacja żeby podczas wycieczki telefon padł.Nie zmienia to faktu,że po powrocie do domu trzeba go podłączyć znowu do gniazdka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wiaderny przynajmniej napisałeś (wg mnie) prawdę ;)

Z wpisów innych osób wynika całkiem coś innego.

Generalnie zdaje sobie sprawę, że "im więcej, tym mniej"!

Mało tego z mojego doświadczenia także wynika, że te kilka godzin wytrzyma telefon... ale kilka godzin = max 4 i wszystko wyłączone lub zminimalizowane.

Inni niestety tak opisują swoje przygody, że "niemożliwe staje się możliwe"!

Nie ma sensu naciągać prawdy lub pisać niedomówień. Prawda wyjdzie podczas pierwszego testu.

 

Ja mimo wszystko jestem zwolennikiem porządnego urządzenia na którym można polegać na dłuższy czas.

Telefon jest Ok. Już nawet w lesie na starej nokii wróciłem do domku na wakacjach bo się zgubiłem. Ma to sens ale uważam, że nie do końca jest to praktyczne i użyteczne.

Wówczas jak się zgubiłem, to wolałbym mieć cały czas przed sobą mapę elektroniczną z wyznaczonym moim punktem i kierunkiem jazdy niż co chwilę odpalać ekran.

Mowa oczywiście o sytuacji, kiedy się zgubimy. Jak jedziemy do celu i nie znamy/boimy się kilku miejsc, to jest łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Odwieczny problem.

Ja nie wiem czy mnie na to stać. W każdym razie pieniądze mam na to odłożone.

Trwało to bardzo długo i po drodze zawsze były ważniejsze wydatki.

Stąd staram się jak najwięcej dowiedzieć, ponieważ nie chcę wydać dużych pieniędzy i nie być zadowolonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do nagrywania śladu dłuższych czyli zazwyczaj całodniowych wycieczek używam Navime, a tak jak pisałem, trasę sprawdzam włączając GPX Viewer wtedy kiedy nie wiem i jest on zminimalizowany cały czas. Navime nie potrzebuje internetu, więc mniej zużywa baterii. Ponad 10 godzin telefon trzyma mi spokojnie i to czasami dodatkowo na postojach wejdę coś sprawdzić w necie. Telefon to Sony Xperia Tipo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja próbowałem wielu programów i ostatecznie do nawigacji zostałem przy Locus'ie i nawet kupiłem wersje PRO ;)

 

Z rzeczy które dla mnie zdecydowały o wyborze:

- nawigacja (również glosowa) z możliwością skonfigurowanie wygaszania ekranu

- olbrzymia dostępność map zarówno online'owych jak i offline'owych (łącznie z popularnymi "sztabowkami") z nakładaniem map włącznie

- obsługa praktycznie wszystkich populatnych formatów trypu gpx, tcx itd (import, eksport)

- obsługa ant+/bluetooth - można podłączyć dowolne czujniki i używać jako licznik rowerowy

- nagrywanie trasy (również równolegle z włączoną nawigacją)

- geocaching (jeśli ktoś używa ☺)

- intuicyjna obsługa i przyjazny wygląd

 

Nie znalazłem programu nawigacyjnego z taką ilością funkcji.

 

Wersja darmowa oprócz reklam różni się tylko kilkoma drobiazgami

 

Ogólnie szczerze polecam wgrać i potestować bo na pewno warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simanko,

 

ja osobiscie polecam aplikacje STRAVA. Ostatnio zaczalem jej uzywac i jest swietna. Mozna ja porownac do facebooka rowerowego. Ponad to mozna porownywac sie z innymi uzytkownikami na wyznaczonych odcinkach tzw segmentach. Oczywiscie samemu rowniez mozna tworzyc segmenty i kazdy kto przejedzie przez niego zostanie zapisany i sklasyfikowany na liscie.

 

Ogolnie aplikacja dziala w telefonie jak i na lapku. Na lapku mamy wiecej opcji z jedna szczegolnie warta omowienia. Mianowicie mozna wyznaczac swoje wlasne trasy, a dzieki heat maps, gdzie sa slady innych uzytkownikow w roznym kolorze zaleznym o popularnosci sciezki mozna poznac naprawde fajne traski w swojej okolicy ktore wczesniej mijales :)  Ponad to na ekranie komorki mozna podazac wyznaczona trasa ktora jest oznaczona jako czerwona linia. Wiadomo telefon nie wytrzyma tygodnia jak dawna nokia 6310i, natomisat majac power bank spkojnie mozna pojezdzic 5-6h i miec zarejestrowana trase.

 

A wlasnie jest jeszcze jedna zaleta tej aplikacji vs sportstracker ktorej wczesniej uzywalem. Slad zapisywany jest na komorce a to oznacza ze jak padnie bateria to nie tracimy sladu, lecz spokojnie mozemy go zaladowac/zsynchronizowac w pozniejszym terminie z aplikacja.

 

Pozdrwiam,

OldXCRider

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A co myślicie o takim rozwiązaniu na problem z baterią uchwyt na telefon z power bankiem

http://www.ebay.com/itm/400842568399?_trksid=p2060353.m1438.l2648&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Powerbank to dobry pomysł, ja proponowałbym jednak coś takiego do zamocowania telefonu:

http://www.vvcuq.org/item/ROSWHEEL-Outdoor-Cycling-Bicycle-Bike-Frame-Front-Tube-Bag-Waterproof-Touchscreen-Headphone-Jack-for-iPhone-Android/32346686427.html

 

Bałbym się, że ten uchwyt mógłby odpaść na jakimś szybkim zjeździe po mocno korzeniastej ścieżce. :)

Minusem rozwiązania które proponuje powyżej jest to, że czasami odbija się światło od tej badziewnej folii. Ale faktycznie ekran dotykowy działa przez pokrowiec. Plusem jest to, że spokojnie zmieści się powerbank i nawet zapasowa dętka i klucze. :) 

 

Jeżeli chodzi o program do nawigacji na androida - czasami ratuje się OsmAnd. Plusem jest to, że działa offline (trzeba ściągnąć mapy). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Ja korzystam z OSMAND bardzo fajna aplikacja darmowa. Można pobrać do 10 map państw za darmo.

Trasy przygotowuje na Google maps.

Potem przerzucam link do konwertera:

http://www.gpsvisualizer.com/convert_input

Takt to wygląda

http://zapodaj.net/46c47d92321f9.jpg.html

 

Plik konwertuje do pliku gpx i wrzucam do folderu tracks aplikacji OSMAND

Po załadowaniu pliku w aplikacji można skorzystać z śladu jako nawigacji.

Aplikacja bardzo dokładnie prowadzi nawet nie trzeba patrzeć na ekran.

Posiada również funkcję wygaszacza ekranu. ( przed komunikatem, zakrętem  zaświeca ekran )

Polecam!!!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...