Skocz do zawartości

[Pedały] jakie pedały platformowe wybrać?


nachwile

Rekomendowane odpowiedzi

Po dość długim zastanawianiu się, kupiłam SPD m530 https://www.google.pl/search?q=pd-m530+white&biw=1280&bih=671&source=lnms&sa=X&ei=OfsBVdTEHIK3OsqPgIAO&ved=0CAYQ_AUoAA&dpr=1

 

M520 zwróciłam, bo tak jak kolega wyżej napisał, są marnej jakości.

 

Wczoraj pierwsza perzejażdżka po okolicy i powiem, że to fajna sprawa ;)

Miałam wizję ciągłych upadków, a jednak obyło się bez gleby.

Sprawdzone na asfalcie, w lesie, zjazd z drewnianego pomostu i od razu podjazd pod stromą górkę.

Obym tylko zawsze pamiętała, żę trzeba nogę do zewnątrz skierować ;)

 

Pozdrawiam ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dość długim zastanawianiu się, kupiłam SPD m530

 

 

Polecam również A530 - SPD z jednej strony a z drugiej typowo platforma. Fajna sprawa dla turystycznego raidera ;)

 

 

 

 

M520 zwróciłam, bo tak jak kolega wyżej napisał, są marnej jakości.

 

 

To mało wiesz o jakości tych SPD ;) Mogę pokazać Ci moje jak są zeszmacone, znorane, zmasakrowane + wiele innych epitetów mogę użyć a nadal dzielnie się sprawdzają :D Chciałbym, żeby moje XC6 tyle wytrzymały co M520 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: albo mi wcięło kawałek wypowiedzi, albo coś pokreciłam. Zwracam honor 520, te pedały są ok, ale dołączone do nich nakładki są beznadziejne. Wykonane plastiku. A znowu te m530 to kontynuacja m520 więc różnią się chyba wielkością i tym, że jest większe podparcie dla buta. Mi akurat o coś takiego chodziło, zobaczę jak się sprawdzą w dłuższych trasach ;) i da się jechać w adidasach :D oczywiście krótkie trasy ale da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

poszukuję pedałów platformowych. Mam dodatkowe wymaganie, by były dość wąskie - powiedzmy do 95 mm. Chcę uniknąć (lub zmniejszyć częstość) zahaczania pedałami podłoża przy przechylaniu się na zakrętach :D Poza tym muszą być całkiem wytrzymałe - tu się rodzi moje pytanie: czy nylon w tym przypadku odpada? Jeśli tak, to jakie aluminiowe modele byście polecili? Budżet między 50-200 zł, oby były jeszcze wagowo przystępne.

 

Pozdrawiam :)

 

Edit: nie tworzyłem nowego tematu, gdyż nazywałby się tak samo, jak ten :P A chciałem uniknąć dubla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Polecam również A530 - SPD z jednej strony a z drugiej typowo platforma. Fajna sprawa dla turystycznego raidera ;)

 

 

Mam pytanie odnośnie tych A530, bo właśnie rozważam ich zakup - jak z ich trwałością? Czy jakościowo są porównywalne np do M540, czy też to inna kategoria?

Czy w przypadku wyboru pedałów czarnych (chyba są lakierowane na czarno)farba nie wyciera się? Może lepiej wybrać srebrne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam A530 czarne od około 4-5kkm. Korzystam tylko z platformy bo buty zakupiłem dopiero wczoraj. Trochę się platforma wyciera ale nie ma tragedii. Żadnych zgrzytów ani innych dźwięków z pedałów nie słychać. Chodzą płynnie, luzów nie stwierdziłem. Sama platforma daje dosyć pewne podparcie dla buta. Pedały są tak wyważone, że ustawiają się w pionie platformą do przodu co ułatwia "znalezienie odpowiedniej strony".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy takie pedały jak wyżej z pinami sprawdzą się lepiej od ramek (np takich: http://allegro.pl/pedaly-wellgo-lu-c27-z-jednego-kawalka-al-super-i5010938761.html )

 

Biorąc pod uwagę, że używam butów z bieżnikiem (http://www.wysepka.pl/3261-thickbox_default/buty-scott-trail-boa-lady-2014.jpg)

 

Zależy mi głównie na tym by noga się nie ześlizgiwała gdy jest mokro/błoto.

 

P.S. Nie chcę używać SPD ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...