Skocz do zawartości

[licznik] V-Bike, na telefony z systemem Windows Phone


brave

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajna apka, dużo lepiej zaplanowana niż spora ilość innych :) Z chęcią zobaczyłbym wersję na Android.

Tylko mnie ten reset zastanawia, czy nie jest zbyt łatwo dostępny? Tzn już sobie wyobrażam, jak przez nieostrożność w czasie jazdy resetuję sobie wszystko :)

 

Edit: żeby nie tylko marudzić.. Np w miejscu obecnego resetu, można by zrobić przycisk "opcje" i dopiero tam reset i co tam jeszcze ciekawego.

Natomiast interfejs jest według mnie super przejrzysty i funkcjonalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@mbiela, Po naciśnięciu przycisku reset oczywiście pojawi się okienko z zapytaniem czy na pewno użytkownik chce wykasować wszystkie dane : ) Więc nie ma tu mowy o przypadkowym wykasowaniu danych : )

 

@@szybkilopez, Właśnie instaluję wszystko co potrzebne do przeniesienia tej aplikacji na systemy android, może coś z tego wyniknie : )

 

@@chudeusz09, Nie ma możliwości eksportowania pliku GPX, jednak pomyślę nad tym : )

 

Tak jak obiecałem, aplikacja została już zaktualizowana : ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@szybkilopez, Właśnie instaluję wszystko co potrzebne do przeniesienia tej aplikacji na systemy android, może coś z tego wyniknie : )
  No i to jest super podejście do sprawy oby się udało :)  bo konkurencja bardzo słabiutka, albo są jakieś cuda wianki albo niewiele ma to wspólnego z normalnym licznikiem, a ten Twój jest bardzo fajny po wyglądzie ciut nie typowy licznik tylko większym formacie i gitara :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak naprawdę nie mogę się doczekać aż śnieg stopnieje, wtedy będę miał pewność co do tej funkcji mierzenia wysokości, być może w praktyce, na rowerze, wyjdzie coś co trzeba będzie zmienić..

 

Dzięki za wsparcie i słowa krytyki, dzięki temu aplikacja może się rozwijać. Co do androida, to nigdy nie miałem z nim kontaktu : ) Nie mam też żadnego telefonu z androidem na którym mógłbym ewentualnie przetestować czy to będzie działać - oraz zielonego pojęcia od czego zacząć, tak więc proszę się uzbroić w cierpliwość : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodać już wspomniany eksport GPX (OneDrive), pomiar pulsu z opasek BT4 (każda (chyba) Lumia ma BT4).

Możliwość ustalenia częstotliwości próbkowania GPS, większa częstotliwość to większa dokładność ale też większe zużycie baterii i na odwrót.

Do tego jeszcze podgląd aktualnej pozycji na mapie (żeby nie kombinować wykorzystać mapy Bing).

Czego mi najbardziej brakuje w tego typu aplikacjach to nawigowania po wcześniej ustalonej trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie : )! Trochę już minęło od ostatnich postów, ale mam teraz więcej czasu dla siebie, więc możemy znów porozmawiać na temat aplikacji. Spełniłbym swoje małe marzenie gdyby udało się wdrożyć obsługę opasek na bluetooth, oraz przenieść całkowicie aplikację na systemy android. Nie jest to jednak takie proste, bo potrzebuje tych urządzeń. Ktoś nawet napisał wiadomość że może się poświecić i zostać testerem aplikacji na androida, wielkie dzięki na pewno skorzystam : ) Ale droga do tego jeszcze jest długa, i nie chcę jeszcze nikomu robić nadziei. Wierzę że mi się to uda, ale jeszcze nie teraz, tak więc wybaczcie.

 

Wracając do wersji Windows Phone, zaktualizowałem ją, pojawia się teraz właściwa wersja do pobrania, sumowanie zdobytych podjazdów jeszcze wymaga pracy, jest pogoda i mam czas, więc się tym od razu zajmę. Reszta funkcji aplikacji działa wyśmienicie i nie mam zastrzeżeń. Chciałem jeszcze dodać że liczba ściągnięć programu wzrosła czterokrotnie od ostatniego razu, więc bardzo się cieszę!

 

 

Zapraszam na stronę aplikacji: wyszukaj v-bike na facebooku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie! Rośnie zainteresowanie aplikacją, zwłaszcza wśród zagranicznych rowerzystów. Kilku z nich narzekało na brak kompasu w aplikacji. Myślicie że dodanie funkcji kompasu to dobry pomysł? Tak by to wyglądało:

 

new_design.png

 

Na samej górze aplikacji, po naciśnięciu przycisku "COMPASS", pojawiłaby się belka z mini kompasem.

 

 

Dzisiaj wiadomości informowały o odnalezieniu ciała 25 latki, która zgubiła się na wyprawie w górach i zmarła z wyziębienia. Nie do końca jestem przekonany czy użyto wszelkich możliwych środków żeby ją odnaleźć i uratować, i dlaczego w czasach nowoczesnych technologii, telefonów, itp, nie mogła wysłać telefonem informacji o swoim położeniu. Być może nie miała telefonu z GPS-em, albo nie wiedziała jak z niego skorzystać. Nie wiadomo. Polak mądry po szkodzie.

 

Jak widzicie na załączonym zdjęciu pojawił się nowy przycisk "+", naciskając go funkcja tworzy wiadomość sms, z ostatnimi współrzędnymi geograficznymi zarejestrowanymi przez aplikację. Jak się domyślacie, po to, żeby w razie konieczności poinformować innych o swoim położeniu, w razie wypadku, lub w innych wyjątkowych sytuacjach które tego wymagają.

 

Proszę Was jak zwykle o krytykę, czy warto wdrożyć takie funkcje do programu, czy jest to potrzebne, czy Wam się podoba czy nie. Za pomoc serdecznie dziękuję i zapraszam na skromny fanpage aplikacji, znajdziecie tam aktualną instrukcję do aplikacji: https://www.facebook.com/vbikeapp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem przycisk "S.O.S" do aplikacji, powinna być już gotowa aktualizacja. Po uruchomieniu programu przycisk "S.O.S" pojawi się w momencie kiedy program zarejestruje pierwsze współrzędne. W domu to działa z bardzo słabą dokładnością, ale mimo wszystko kilka razy program mi pokazał idealne współrzędne, co do metra. Na zewnątrz to działa bez zarzutów. Polecam przetestować, wybrać się gdzieś na spacer i wcisnąć S.O.S, a potem wpisać w google maps współrzędne które otrzymacie (tylko zamiast przecinków wpisać kropki, lub na odwrót) - to tak a propos ludzi którzy gubią się w górach i lasach, których nie można odnaleźć żywych. Każdy telefon powinien mieć GPS i możliwość wysłania sygnału S.O.S. Dobra już nie marudzę. Chciałem tylko napisać że ulepszę jeszcze tą funkcję.

 

@@chudeusz09, Jakiś czas temu oglądałem dokumentacje plików GPX, wygląda to dosyć przyjaźnie.. Tak więc oprócz kompasu, myślę że w aplikacji pojawi się jeszcze funkcja rejestracji trasy i automatycznym zapisem do pliku .gpx. Sam jestem bardzo ciekawy jak wyglądałaby na komputerze trasa którą przejechałem więc postaram się to zrealizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jakby zamiast tego zegara była możliwość pokazania nachylenia w %. Jets to możliwe? Jeśli chodzi o łapanie sygnału z czujniak na kole, czy opaską na klacie to nie ma problemu z Lumiami od modeli x20. Wszystkie obsługują BT4. I jedna mała rzecz a cieszyłaby - jakbyś ją spolszczył. Niby każdy wie o co biega ale miło by było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kąt nachylenia roweru fajna sprawa : ) To była jedna z pierwszych funkcji które mi wpadły do głowy. Przygotowałem ją w zeszłym roku. Pod tym linkiem znajdziecie filmik który nagrałem przed chwilą. Być może zrealizuję to tak, że po kliknięciu w zegar funkcja zamieni się w kątomierz : D Klikając na rowerek można wypoziomować. Tak więc jest to jak najbardziej możliwe, pod warunkiem że telefon posiada akcelerometr, a chyba większość posiada.

 

 

Z tymi czujnikami to nie taka prosta sprawa. Po pierwsze potrzebowałbym takie urządzenie do testów. Po drugie nigdy czegoś takiego nie robiłem, nie wiem czy potrafiłbym ogarnąć temat. To może naprawdę potrwać sporo czasu. Na tą chwilę staram się dopracować to co już jest zrobione. Program jest już na amerykańskiej stronie windows store, jest też wersja międzynarodowa po angielsku z której ściągaliście program, a wczoraj przygotowałem wersję dla polski (najwyższy czas). Tak więc opis w sklepie powinien być w języku polskim. Myślałem o spolszczeniu samej aplikacji, zrobię to, możliwość przełączenia między językami, nie ma problemu. A teraz można rzucić okiem na instrukcję w języku polskim tutaj jak ktoś ma kłopot z obsługą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witajcie! Aplikacja wciąż się rozwija, pojawiło się skromne menu, za niedługo pojawi się w nim język polski, ale ja nie chciałem o tym. Chciałem prosić Was o pomoc. Niedawno opublikowałem program na portalu crowdfundingowym, nie tyle z chęci zysku, ale bardziej z ciekawości i dla rozrywki. Gdzieżbym prosił kolegów z forum o pomoc finansową : D 

 

Proszę Was wyłącznie o udostępnianie tego projektu który jest na stronie tutaj. Można udostępniać na Facebooku, Twitterze i na Google+, za pomocą tych przycisków:

share_igg.png

 

Udostępnienie jest oczywiście anonimowe, będą je widzieć Wasi znajomi. Ja natomiast będę się cieszył z tej cyferki udostępnień, bo im ona jest większa tym zwiększa się popularność aplikacji, od niej również zależy widoczność i powodzenie projektu. Na stronie też znajdują się informacje o planowanych funkcjach w aplikacji, być może kogoś to zainteresuje. Jeśli korzystasz z aplikacji, doceniasz mój skromny projekt, proszę Cię udostępniaj.

 

Niedawno skakałem z radości, bo 50 użytkowników korzystało z V-Bike, teraz średnio aplikację pobiera 50 użytkowników na 2 dni. Pojawiło się wiele wspaniałych, konstruktywnych i przede wszystkim pozytywnych opinii w recenzjach, które z resztą też możecie zobaczyć na stronie projektu.

 

Tak więc dziękuję za każde udostępnienie i trzymajcie kciuki :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dostępna jest już aktualizacja, która między innymi poprawiła kilka przykrych bugów z wyświetlaniem.

 

@@Mr. Dry,  ..język polski w końcu dodany : )

 

lang2_gif.gif

 

Wkrótce poprawię obliczanie prędkości średniej na dystansie i sumowanie pokonanych wzniesień : )

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Szybko ukazała się kolejna aktualizacja, tym razem oprócz poprawienia kilku błędów i odchudzenia programu o 30 KB : D pojawiła się też funkcja auto startu: 

 

Autostart.png

 

..jeśli jest włączona to po uruchomieniu aplikacji program od razu uruchamia GPS.

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam! Nie chcę nic obiecywać, mam już zainstalowane środowisko programistyczne na androida, coś tam sobie powoli tworzę, ale testowanie, poprawki i tłumaczenia aktualnej aplikacji na Windows Phone zajmują mi na razie sporo czasu. Myślę że na razie skupię się na dopieszczaniu wersji na Windows Phone. Prędzej czy później wersja na Androida powstanie, wiąże się to też z tym, że Microsoft w najnowszych aktualizacjach od 8.1 nie powala działać tworzonym programom w tle, a dokładniej geolokalizacji - dla mnie to wielka porażka Microsoftu i cofanie się w tył.

 

No a poza tym jutro albo pojutrze pojawi się wersja w języku ukraińskim, jakby ktoś potrzebował ; ) We włoskim pojawiła się kilka dni temu wraz z aktualizacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...