Skocz do zawartości

[licznik] V-Bike, na telefony z systemem Windows Phone


brave

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie : )!

 

Chciałbym przedstawić aplikację nad którą pracowałem całe lato 2014, oraz oznajmić że w dniu dzisiejszym postanowiłem udostępnić ją za darmo : )

 

Cyfrowy licznik rowerowy został wyposażony w następujące funkcje:

 

- Aktualna, średnia i maksymalna prędkość

- Czas aktualnej podróży oraz całkowity czas jazdy

- Dystans aktualnej podróży oraz całkowity przejechany dystans

- Zmiana jednostek km/s na mph, oraz km na mile

- Automatyczny zapis

- Wpisywanie dystansu

- Resetowanie danych

- Duży czytelny zegar

- Latarka

 

 

Tutaj zdjęcie z testów:

 

IMG_9563.JPG

 

 

A teraz najważniejsze : ), zrzuty ekranu ukończonej aplikacji:

 

14e7933d-3ced-4a8b-92fa-b02ba970cba6.png c060775c-86c1-46f9-a7a2-6326133e16dc.png af0577f6-a08d-4dee-b66e-1ce1a65b6659.png

 

 

 

Aplikację V-Bike na telefony z systemem Windows Phone znajdziecie pod tym linkiem.

Dziękuję i zachęcam do konstruktywnej krytyki, testów i pomysłów na dalszy rozwój aplikacji.

 

Pozdrawiam,

Kamil

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wygląda, design mi się podoba. Dobre jest, to że tło jest czarne. Niektóre telefony mają "idealną" czerń na wyświetlaczach. Podobno piksele, które są czarne się nie świecą. Pomoże to zaoszczędzić energię. Jednak dla gadżeciarzy moża byłoby dodać funkcję modyfikacja funkcji. Zamiana miejsc tak, żeby każdy mógł dostosować sobie pod siebie, w któej części jaka funkcję chce mieć. Może też zmiana koloru. Nie na jakiś okropny zielony, ale np. nieniski jak w samochodach sportowych i motocyklach i jeszcze jakieś. W ogóle do tej aplikacji można byłoby robić nadajniki bluetooth i mierzyć prędkość bezpośrednio z koła co byłoby lepsze, ale to pewnie utopia. Chyba, że chcesz się tym projektem zająć na serio. Teraz mierzy prędkość z GPS'u, a ten pomiar nada się tylko w jeździe w trasie z w miarę stałą prędkością. W mieście będzie bardzo duży błąd.

 

Co to jest wpisywanie dystansu? Przepisanie z poprzedniego licznika całkowitego przebiegu, tak?

 

Czy ta aplikacja jest tylko pod Windows Phone? Czy działa też pod Androidem? Jeżeli nie to sam sobie strzeliłeś w kolano. To jak wydać grę, która działa tylko pod Linuxem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o możliwości zamiany miejsc wszystkich funkcji, jest to oczywiście do zrealizowania, tym bardziej że Windows Phone jest znany z kafelków, i aplikacja jest do tego przygotowana, bo każdą funkcję umieściłem w osobnym okienku, jednak zrezygnowałem z tego ze względów oszczędności baterii i pamięci - aplikacja miała być prosta, szybka i miała zużywać jak najmniej energii. Ale teraz jak o tym myślę, dowolna zmiana miejsc funkcji byłaby bardzo fajnym dodatkiem : )

 

Tak, wpisywanie dystansu, to opcja znana z innych liczników gdzie można przepisać wartość z poprzedniego licznika.

 

Aplikacja jest tylko pod Windows Phone. Zdaję sobie sprawę że to tylko 5% rynku telefonów ale był to celowy wybór. Nie tylko z tego powodu że posiadam taki telefon, ale także z innych. Na przykład świetne i bardzo wygodne środowisko programistyczne, które jest darmowe. Darmowa nawigacja,  GPS i akcelerometr jest chyba standardem w każdym telefonie z Windows Phone. No i pojemność baterii, która w tym wypadku pozwoli nam na jazdę rowerem i korzystania z licznika przez długi czas. Oczywiście nie wykluczam Androida w przyszłości jeśli będzie zainteresowanie : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre telefony mają "idealną" czerń na wyświetlaczach. Podobno piksele, które są czarne się nie świecą.

Wszystkie ekrany OLED tak działają, w tym AMOLED, popularne w smartfonach. I nie "podobno". Naprawdę nie świecą ;)

Zamiana miejsc tak, żeby każdy mógł dostosować sobie pod siebie, w której części jaka funkcję chce mieć. Może też zmiana koloru.

Popieram ;) Zwłaszcza możliwość zmiany położenia i wielkości poszczególnych informacji byłaby przydatna, bo inne dane przydają się na rowerze, inne w czasie pieszej wędrówki, a inne w trakcie logowania trasy samochodu. Kolory to miły bajer, ale w dalszej kolejności.

W ogóle do tej aplikacji można byłoby robić nadajniki bluetooth i mierzyć prędkość bezpośrednio z koła co byłoby lepsze, ale to pewnie utopia

Potrzebny byłby czujnik wspierający ANT+ i BT 4.0. To nie utopia, pytanie tylko, czy WP wspiera te technologie, bo Android na pewno ;)

 

@@brave, Na Androida na pewno będzie zainteresowanie, już możesz być pewien ;) Darmowa nawigacja, GPS i akcelerometr to standard wszędzie, również na Androidzie. Z baterią też zależy od urządzenia, nie tylko od systemu (bodaj Lumia 1320 ma z tym potężny problem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FigoiFago w telefonie należy uruchomić usługę lokalizacji, jeśli jest wyłączona pojawia się czerwony kwadracik i komunikat "Check phone location settings".

 

Aplikację uruchamia się dużym środkowym przyciskiem, i jeśli sygnał GPS jest poprawnie odbierany przez aplikację pojawi się zielony kwadracik z napisem "Ready" tak jak na zamieszczonych wyżej zrzutach ekranu. Mieszkam na odludziu w środku lasu i wystarczy kilka kroków żeby licznik zadziałał. Aplikacja nie zadziała poprawnie w budynkach.

 

Faktycznie, aplikacja nie działa poprawnie. Ma to zapewne związek z nową aktualizacją dla telefonów Windows Phone. Program powstał pół roku temu i od tamtej pory powstało kilka aktualizacji, w tym jedna większa, która w jakiś sposób koliduje z moją aplikacją. Postaram się jak najszybciej dowiedzieć się co jest grane i naprawić błąd. Na starych telefonach z wersją WP 8.0 aplikacja działa bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam 8.1 Cyan.. Ale lipa, sorry, postaram się to poprawić, ale to niestety potrwa bo komputer mam teraz w kawałkach.

 

Może do tego czasu ktoś się znajdzie z telefonem WP8.0 i uratuje mój honor, bo aplikacja jest naprawdę fajna i nie wypisuje głupot typu że nagle pojawia się znikąd +2000 km, jak w niektórych tego typu programach które instalowałem i jest dość dokładna. Robiłem testy z licznikiem sigma i wyniki są imponująco zbliżone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witam! Aplikacja została naprawiona, działa już poprawnie, jednak jeszcze muszę ją przetestować dla pewności zanim ją opublikuję. Proszę o cierpliwość, do wieczora będzie udostępniona.

 

Zamieszczam małą ciekawostkę - raport z analizy działania aplikacji w trakcie testów:

raport.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam bardzo za wsparcie, bardzo się przyda : )

 

Ukończyłem wysokościomierz. Pokazuje on aktualną wysokość bezwzględną. Dodałem do tej funkcji jednostki metrów jaki i stóp czy stopy : D Oto świeży zrzut ekranu:

 

wp_ss_20150124_0004.png

 

Aplikacja zostanie zaktualizowana mam nadzieję jeszcze dziś wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoich zrzutach widoczne jest w aplikacji wskazanie zegara. Dublujesz niejako czas podany na pasku nawigacyjnym u góry, szkoda chyba tego miejsca. Długo korzystałem z aplikacji Run The Map, dla mnie ciekawym i ważnym parametrem w górach jest suma podjazdów/zjazdów. Skoro już masz wysokość i dystans to warto by to rozszerzyć o taki parametr chociażby ze względów treningowych. Sama wysokość bez jej rozwinięcia jest raczej tylko ciekawostką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka pomysłów na okienko wysokościomierza z maksymalnym wzniesieniem i sumowaniem pokonanych wzniesień : )

To tylko rysunek, ale zrealizowanie tej funkcji nie jest żadnym problemem, długo już o niej myślałem. Narysowane tak na szybko..

 

altiA.jpg  altiB.jpg  altiC.jpg

 

Mnie osobiście każde się podoba, można to zrobić na wiele sposobów.

To "UP" oznacza "uphill climb", chyba w sigmach oznaczają "UP", czyli to pokonanie wzniesienia.

 

 

Podoba mi się duży zegar, lubię wiedzieć która jest godzina : ) Ale można zrobić np. tak, że po dotknięciu zegara, zmienia się w jakąś inną funkcję.. Tylko jaką : )?

 

Przychodzi mi na myśl mierzenie temperatury.. tylko większość telefonów nie posiada takiego czujnika zewnętrznego, natomiast wszystkie posiadają taki czujnik do monitorowania pracy rdzenia procesora, która w normalnych warunkach, przy uruchomieniu jednej aplikacji, jest mniej więcej stała. I każda różnica określałaby temperaturę na zewnątrz, tak plus minus i pi razy oko. Mogłoby to być ciekawe, bardzo chciałbym coś takiego w tej aplikacji, ale byłoby to mało precyzyjne.

 

Następna funkcja to kompas. Kompas cyfrowy jest chyba w większości telefonów Lumia. I to działa bez zarzutu. Przyda się to w ogóle? No chyba jak się zgubimy, albo chcemy wiedzieć czy jedziemy w dobrym kierunku.

 

W zeszłym roku zrobiłem taką funkcję do pomiaru kąta wzniesienia, lub zjazdu. Taki bajer/ciekawostka raczej, nie wiem czy to przydatne. Ale na podstawie tego można byłoby obliczyć jakiś wysiłek fizyczny. Łącznie z pomiarem pokonanych wzniesień, można by zmierzyć precyzyjnie np spalone kalorie. Oczywiście to tylko gdybanie, nie mam pojęcia jak się mierzy te spalone kalorie, ale uważam że każde dane mają znaczenie w obliczaniu tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie! Oto ostateczny wygląd aplikacji:

 

manual_image.png

 

 

Oprócz małych kosmetycznych poprawek, nowością jest wyświetlanie maksymalnej wysokości oraz ilości pokonanych wzniesień w metrach lub stopach. Po naciśnięciu przycisku "ALTITUDE" można zmienić tryb wyświetlania. Aplikację postaram się zaktualizować dopiero jutro i mam nadzieję że do wieczora będzie już dostępna. Jest w fazie testów, ale ciężko wyjść na rower przez śnieg, który mi tu zalega od miesiąca : D Jeśli ta funkcja się sprawdzi to dodam automatyczne zapisywanie ostatniego wybranego trybu tej funkcji, tak żeby za każdym razem nie trzeba było wciskać przycisku z wyborem trybu.

 

Tak w ogóle, to w pierwszych dniach aplikację pobrało 30 osób, kilka dni temu widziałem liczbę 50. Ktoś na pewno powie że to mało, ale ja się bardzo cieszę że jest jakieś zainteresowanie : ) Jak już stwierdzę że wersja aplikacji spełnia dane wymagania, to postaram się o jakiś mały marketing, jak ktoś wcześniej wspomniał i być może zajmę się wersją na androida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...