Skocz do zawartości

[rower] Jaki cross do 1300 zł


Shimmy

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam 185cm i nogę ok 86cm. Mój Integral V3 ma rozm. 21''. Dobrze mi się jeździ choć pierwsze wrażenie jak ruszyłem miałem takie jakby był bardzo długi (tzn ta pozioma rura). ale myślę kwestia przyzwyczajenia i dostrojenia siodełka. myślę, że 19" tez by dla mnie pasowało. Ogólnie pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Moim zdaniem nie. Za te pieniądze lepiej kupić jakieś akcesoria czy elementy odzieży.

 

Hym a miałem wrażenie, że ludzie na forum doradzają zawsze większą ilość przełożeń:

 

 

Pozycję 1, 5 i 8 bym odrzucił ze względy na napęd 3x7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hym a miałem wrażenie, że ludzie na forum doradzają zawsze większą ilość przełożeń:

 

Sorry (czytając niektóre posty na forum) ale niektórym sie wydaje, że im wiecej zębatek z tyły tym szybciej pojadą. Będzie inne zestopniowanie, większa mozliwość dostosowania przełożenia do potrzeb ale i tak najważniejsza jest "para" w nogach. Najmniejsza zębatka  w kasecie i tak będzie miała 11 ząbków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dobra

Rower już zakupiony. Czekam aż przyjedzie:)

http://allegro.pl/juz-jest-king-of-the-road-lazaro-integral-v3-2015-i5135488001.html

Wszystkim dziękuje za pomoc w i podpowiedzi:)
Red czy warto czy nie warto ten matt mnie przekonał juz pal licho z tymi 9 rzędami:)

Miał być 1300zł a wyszlo 1400zł mam nadzieje, że nie będe żałował:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Red czy warto czy nie warto ten matt mnie przekonał juz pal licho z tymi 9 rzędami:) Miał być 1300zł a wyszlo 1400zł mam nadzieje, że nie będe żałował :)

Będziesz zadowlony, zobaczysz.  200 zł więcej niż rok wcześnie ale też lepsze komponenty. Za te pieniądze to optymalny wybór. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie miałem sie o to zapytać bo kupiłem w sumie bez konsultacji z Wami. Miał być rabat dla pierwszych 10 klientów, a jestem drugi. Żadnej wzmiance o rabacie na aukcji:(. Z tego co widze to przerzutki, łańcuch manetki, piasty, gripy (na które narzekano) się zmieniły. Myślę, że do rekreacyjnej jazdy dla 80 kg chlopa w zupełnosci wystarczy. Mam pytanie zanim temat będzie do zamkniecia. Co dobrze zrobić przed pierwsza jazdą (oczywiście prócz skręcenia go:))?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się prezentuje nowa odsłona. Pewnie znów będzie kością w gardle dla niektórych, że tanio można kupić fajny rowerek. A wracając do tematu dobrze jest dać smar na gwinty pedałów i odkręcić wszystkie śruby - korby, mostka przy kierownicy, hak przerzutki, klamkomanetki i sprawdzać co jakiś czas bo na początku lubią się luzować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wybor.ja tez noedawno kupilem ten sam tylko z model z 14'. Daj znac jak przyjdzie i napisz jak sie sprawuje.fajne ye gripy.na peqno lepsze od moich.no i klamki alivio.niby niewiele ale mile dopelnienie.wisienka na torcie;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dobrze zrobić przed pierwsza jazdą (oczywiście prócz skręcenia go:))?

 

To co koledzy pisali wcześniej. Jeszcze poprawność regulacji przerzutek (czy nie nie ociera gdzieś łańcuch o prowadnicę albo spada za blat). Sprawdź ciśnienie w oponach, odpowiednio ustaw siodełko w pionie i poziomie. Reszta z ustawieniami wyjdzie "w praniu" (np. z kierownicą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martwie sie tylko tym czy wytrzyma moją wage, ponieważ waże ponad 100kg.

 

Wytrzyma. Ja też miałem 100 kg, plus nieraz plecak, picie i dał radę. Z resztą, po to m.in. kupiłem ten rower żeby zbić zbędnę kg.

A wlasnie.a do czego ona jest?

 

Odp. z wątku o Kands:

"Naklejkę to wypada zerwać na samym początku, to naklejka serwisowa do stawiania przerzutki od zera."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki copone za odpowiedź:) Prawdopodobnie jutro już go będę skręcał:) Porobie troche zdjęć.

Czytałem troche na forum o smarwoaniu roweru. I możecie i powiedzieć tak w telegraficznym skrócie, czym i co smarujecie w rowerze i jak czyścić łańcuch bo widze co człowiek to różne opinie ?;/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Te gratisowe błotniki są takie "na sztukę", wiosna, lato jeżdzę bez, rower lepiej wygląda.

 

Wiem one sa tylko tak na chwile dopóki nie kupie sobie jakiejś odzieży rowerowej. Nigdy nie podobały mi sie rowery z błotnikami:)


Jazda próba zrobiona. Rzeczywiście jakość wykonania stoi naprawde na wysokim poziomie jak na moje potrzeby ( posiadacze rówerów za 4 tyś pewnie się oburzą bo tam jest kosmiczna technologia i jakość wykończenia). Generalnie dołączam do posiadaczy Lazaro, którzy z czystym sumieniem go polecają. Oczywiście rower musi się "dotrzeć".:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...